20
У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги...

Фудбал У 19  Македонските јунори го  торпедира  Лихтенштајн со 6 0

Фудбал У-19: Македонските јунори го „торпедира“ Лихтенштајн со 6:0

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Јуниорската репрезентација на Македонија (фудбалери до 19 години) ја оствари и третата победа во квалификациите за ЕП. Избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ попладнево ја совладаа соодветната репрезентација на Лихтенштајн убедливо со 6-0.

У19  Македонија го прегази Лихтенштајн  избраниците на Станојковиќ броеа до шест

У19: Македонија го прегази Лихтенштајн, избраниците на Станојковиќ броеа до шест!

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Првата фаза од квалификациите нашите надежи ја завршија со максимален број победи. Македонскиот фудбал има иднина, ако ја земеме во предвид селекцијата до 19 години, која предводена од клупата од Вујадин Станојковиќ бележи фантастични резултати.

Младите македонски фудбалери убедливи со 6 0 против Лихтенштајн

Младите македонски фудбалери убедливи со 6:0 против Лихтенштајн

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Димитар Митровски постигна хет-трик, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Дарко Чурлинов, Бојан Колевски и Бојан Миовски.

Ново блескаво издание  Надежите на Станојковиќ ја наполнија мрежата на Лихтенштајн

Ново блескаво издание: Надежите на Станојковиќ ја наполнија мрежата на Лихтенштајн

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Репрезентацијата на Македонија до 19 година со нова блескава партија го потврди пласманот во Елитната фаза квалификации на УЕФА за пласман на Европско првенство.

 Златната генерација  на Македонија со 6 0 го прегази Лихтенштајн

„Златната генерација“ на Македонија со 6:0 го прегази Лихтенштајн

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Нашите надежи со гол шоу стигна до нова победа и со максимални девет бода го потврди влезот во Елитната фаза Македонската...

Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6 0

Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6-0

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години во голем стил го потврди пласманот во елитните квалификации за пласман на ЕП, совладувајќи ја селекцијата на Лихтенштајн со 6-0 во третиот меч од турнирот што се одржа во Скопје.

У 19  Надежите на Станојковиќ го  мелат  Лихтенштајн

У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн…

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда...

Да се стави победнички печат за влез во елитата

Да се стави победнички печат за влез во елитата

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Репрезентативците на возраст до 19 години ја завршија работата за пат во Елитната рунда, ги победија двете фаворизирани селекции,...

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Фудбалската репрезентација до 19 годину утре го игра последниот натпревар во правта фаза од квалификациите зза Европското првенство.

Времеплов
x