20
Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Против Вардар не можат Загреб и Барселона а не Динамо Панчево

Против Вардар не можат Загреб и Барселона, а не Динамо Панчево

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар и со пола сили пресилен за Динамо 42 32

Вардар и со пола сили пресилен за Динамо (42-32)

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Без Арпад Штербик, Лука Циндриќ, Вуко Борозан и Илија Абутовиќ во составот, но и без помошта на Стојанче Стоилов и Тимур Дибиров на теренот, Вардар го мина Динамо Панчево со 42-32 (20-17).

Вардар против Динамо Панчево се загреваше за Некар Левен

Вардар против Динамо Панчево се загреваше за Некар Левен

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар го искористија денешниот дуел од СЕХА против Динамо Панчево (42-32) за полесен тренинг во пресрет на дуелот од Лигата на шампионите со Некар Левен, кој е вистинскиот предизвик за избраниците на Раул Гонзалес за оваа седмица.

Вардар како на тренинг Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

Вардар како на тренинг: Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Вардар влезе како апсолутен фаворит на денешниот дуел со Динамо Панчево во СЕХА лигата, а таквиот епитет го оправда без поголеми проблеми во натпревар кој повеќе личеше на обичен тренинг отколку како бил каков испит за тимот на Раул Гонзалес.

Сакате да го сопрете Вардар Тогаш мора да го победите Штербик

Сакате да го сопрете Вардар? Тогаш мора да го победите Штербик

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Импресивната партија на Вардар по седум одиграни кола во Лигата на шампионите, го наметна прашањето дали некој ќе успее да го сопре налетот на европскиот првак.

Канелјас се надева на уморен Рајн Некар Левен

Канелјас се надева на уморен Рајн Некар Левен

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

На средина од групната фаза во Лигата на шампионите, Вардар е на лидерската позиција во групата А, без пораз, со шест победи и само едно реми по првите седум натпревари.

Гонзалес: Вардар оди на победа

пред 4 месеци - Денешен - Спорт

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево.

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Вардаровите ракометари немаат многу време за одбор бидејќи ги очекува нов меч. Во регионалната СЕХА лига, Вардар е домаќин...

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

– Малку сме уморни, и немавме време многу за подготовки за овој натпревар. Ние сме фаворити, играме во Скопје. Очекувам да играме интензивно, и треба да победуваме на сите мечеви.

Раул Вардар бара победа на секој меч па и на овој

Раул: Вардар бара победа на секој меч, па и на овој!

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

После победата над Загреб во Лигата на шампионите, Ракометарите на Вардар и немаат баш многу време за релаксација. Затоа...

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево.

ЛШ Штербик му обезбеди триумф на европскиот првак во Загреб

ЛШ: Штербик му обезбеди триумф на европскиот првак во Загреб

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема триумф во А-групата.

Барселона и Рајн Некар Левен повторно ги поделија бодовите

Барселона и Рајн Некар Левен повторно ги поделија бодовите

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Дербито на 7.коло во А групата во Лигата на шампионите меѓу Барселона и Рајн Некар Левен заврши без победник (26-26). Ова е второ реми сезонава во дуелите на шпанскиот и германскиот шампион.

Рајн Некар со реми кај Барса доаѓа кај Вардар

Рајн Некар со реми кај Барса доаѓа кај Вардар

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Дербито во групата А меѓу Барселона на Борко Ристовски и Рајн Некар на Филип Талески повторно заврши без победник (26-26).

Карачиќ Тоа ни беше целта да одиграме како европски шампиони

Карачиќ: Тоа ни беше целта, да одиграме како европски шампиони!

пред 4 месеци - Се за спорт - Ракомет

Игор Карачиќ, ракометарот кој ги брани боите на Вардар е задоволен од победата и прикажаната игра против ППД Загреб во Лигата на шампионите.

Карачиќ Целта беше да влеземе и да излеземе од теренот како европски шампиони

Карачиќ: Целта беше да влеземе и да излеземе од теренот како европски шампиони

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар во Загреб демонстрираше европска сила. За разлика од минатата сезона, избраниците на Раул Гонзалез не им дозволија на „плинарите“ да им застанат на патот во остварување на целта - одбрана на шампионската титула.

ЛШ Вардар прошета низ Загреб

ЛШ: Вардар „прошета“ низ Загреб

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема триумф во А-групата.

 Да се затворат границите Штербик не смее да си оди

„Да се затворат границите, Штербик не смее да си оди“

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Победите на Вардар во Лигата на шампионите носат радост и тага кај фановите на европскиот првак. Секоја одлична партија е...

Гонзалез Штербик блескаше заедно со него и одбраната

Гонзалез: Штербик блескаше, заедно со него и одбраната

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар го запиша шесттиот триумф во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај ППД Загреб славеше со 29:23. Вардар го запиша шесттиот триумф во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај ППД Загреб славеше со 29:23.

Карачиќ Целта беше да влеземе и да излеземе како европски шампиони

Карачиќ: Целта беше да влеземе и да излеземе како европски шампиони

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Вардар по трет пат сезонава покажа надмоќност против ППД Загреб, еднаш во регионалната СЕХА лига и два пати во дуелите од Лигата на шампионите.

Гонзалес Направивме се за да не ја повториме грешката од лани

Гонзалес: Направивме се за да не ја повториме грешката од лани

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар со добра и квалитетна игра обезбедија нова победа во Лигата на шампионите и тоа на гостински терен против стариот добар ривал ППД Загреб со 29-23.

Штербик и Вардар пресилни за ППД Загреб

Штербик и Вардар пресилни за ППД Загреб

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема триумф во А-групата.

Времеплов
x