20
Шведска нов предизвик за кошаркарките

Шведска нов предизвик за кошаркарките

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Македонската женска кошаркарска репрезентација денеска отпатува за Сондертаље каде утре против селекцијата на Шведска ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за пласман на Европскиот шампионат.

Марадона со искрен коментар за дебаклот на Италија

Марадона со искрен коментар за дебаклот на Италија

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Неуспехот на Италија во двата бараж дуели со Шведска за пласман на Светското првенство во Русија е нешто што сигурно предизвика...

МУНДИЈАЛ БЕЗ ИТАЛИЈА ИТАЛИЈА БЕЗ СП

МУНДИЈАЛ БЕЗ ИТАЛИЈА,ИТАЛИЈА БЕЗ СП...

пред 4 месеци - Телма - Фудбал

Во плеј-офот  за мундијалот  во Русија,фудбалерите на Шведска приредија изненадување со елиминација на четирикратниот Светски првак,селекцијата на Италија.

Бараж натпреварите ни се за гледање ни за типување

Бараж натпреварите ни се за гледање, ни за типување

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Шокантната елиминација на Италија во бараж средбите за пласман на Мундијалот во Русија не е единствената работа за чудење.

Откриена вистината Италија била елиминирана веќе по првиот меч позната е и причината

Откриена вистината: Италија била елиминирана веќе по првиот меч, позната е и причината!

пред 4 месеци - Бркај работа - Фудбал

По поразот од Шведска на првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство, италијанските медиуми открија дека дошло до конфликт помеѓу постарите играчи и селекторот Вентура.

Настрада студиото на Еуроспорт за време на прославата на Швеѓаните

Настрада студиото на Еуроспорт за време на прославата на Швеѓаните

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Радоста е голема, да се елиминира една Италија не е мала работа. Фудбалерите на Шведска не можеа да ги контролираат емоциите...

Шведските фудбалери го срушија студиото

Шведските фудбалери го срушија студиото

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Голема беше радоста на шведската фудбалска репрезентација по избореното учество на Мундијалот во Русија што ќе се игра следната година.

Шведска преку Италија до Мундијалот во Русија

Шведска преку Италија до Мундијалот во Русија

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Репрезентацијата на Шведска избори учество на Светското фудбалско првенство во Русија 2018 година. Швеѓаните синоќа во Милано одиграа нерешено 0:0 против Италија и со вкупни 1:0 одат на Мундијалот.

Шведските фудбалери го срушија студиото

Шведските фудбалери го срушија студиото

пред 4 месеци - Весник - Спорт

По синоќешното реми без голови против Италија со кое обезбедија учество на Мундијалот во Русија, огромна беше радоста на шведската фудбалска репрезентација.

Шведските фудбалери го срушија студиото

Шведските фудбалери го срушија студиото

пред 4 месеци - Република - Фудбал

По синоќешното реми без голови против Италија со кое обезбедија учество на Мундијалот во Русија, огромна беше радоста на шведската фудбалска репрезентација.

Швеѓаните не можеа да се контролираа од радост

Швеѓаните не можеа да се контролираа од радост

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Репрезентацијата на Шведска се пласираше на завршницата на Светското првенство во Русија, откако изненадувачки ја елиминираше...

Шведска ја исфрли Италија од рускиот Мундијал

Шведска ја исфрли Италија од рускиот Мундијал

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Селекцијата на Италија не успеа во реваншот од баражот за СП во Русија да ја совлада Шведска и со тоа им овозможи на Викинзите да се пласираат на големиот фудбалски фестивал.

Цела Италија плаче  Апокалипса  Смрт во Милано

Цела Италија плаче: „Апокалипса“, „Смрт во Милано“...

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

„Аѕурите“ по пауза од 60 години, за прв пат нема да бидат дел од едно светско првенство Во двата меча против Шведска, Италија не даде ниту еден гол, а така не може да се биде дел од најдобрите селекции.

Необичен начин на прослава Шведските фудбалери ја нападнаа водителката и и го демолираа студиото

Необичен начин на прослава: Шведските фудбалери ја нападнаа водителката и и го демолираа студиото

пред 4 месеци - Курир - Забава

Вчерашниот натпревар во Милано заврши 0-0, што беше доволно за гостите од Шведска да чекираат карта за Русија бидејќи во првиот натпревар славеа со минимални 1-0 на домашен терен.

 Не контролирана радост Шведското славје на своја кожа го почуствуваа водителката гостите а отиде и студиото

(Не)контролирана радост: Шведското славје на своја кожа го почуствуваа водителката, гостите, а отиде и студиото

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Шведските репрезентативци имаа причина да слават, но очигледно и тие во налетот не знаеа што прават. Откако успеаа да ја...

Шведска преку Италија до Мундијалот во Русија

Шведска преку Италија до Мундијалот во Русија

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Италија која е четирикратен светски првак првпат по 60 години нема да биде дел од планетарен собир на најдобрите фудбалски селекции.

За првпат од 1958 година Италија нема да оди на СП

За првпат од 1958 година Италија нема да оди на СП

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири...

Шведска преку Италија до Мундијалот во Русија

Шведска преку Италија до Мундијалот во Русија

пред 4 месеци - Идивиди - Фудбал

Репрезентацијата на Шведска избори учество на Светското фудбалско првенство во Русија 2018 година. Швеѓаните синоќа во Милано одиграа нерешено 0:0 против Италија и со вкупни 1:0 одат на Мундијалот.

Шок во Милано Италија не оди на СП првпат од 1958 година

Шок во Милано: Италија не оди на СП првпат од 1958 година

пред 4 месеци - Канал 77 - Фудбал

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири...

Светско првенство без Италија

Светско првенство без Италија!

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Италијански кошмар... Срам кој ќе се памети. Италија по 60 години не се пласира на Мундијалот Шведска, а не Италија ќе игра на Светското првенство во Русија.

Шок во Милано Италија не оди на СП првпат од 1958 година

Шок во Милано! Италија не оди на СП првпат од 1958 година!

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири...

Шок во Милано Италија не оди на СП првпат од 1958 година

Шок во Милано! Италија не оди на СП првпат од 1958 година!

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири...

Шок во Милано Италија не оди на СП првпат од 1958 година

Шок во Милано! Италија не оди на СП првпат од 1958 година!

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири...

Трагедија за италијанскиот фудал Шведска издржа во Милано Италија после 60 години нема да игра на Светско првенство

Трагедија за италијанскиот фудал: Шведска издржа во Милано, Италија после 60 години нема да игра на Светско првенство

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Светското првенство кое што следната година ќе се игра во Русија ќе биде без селекцијата на Италија, откако тие беа елиминирани од Шведска во плеј-офот.

Швеѓаните се одбранија во Милано Италија нема да настапи на Мундијалот во Русија

Швеѓаните се одбранија во Милано: Италија нема да настапи на Мундијалот во Русија

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Светското првенство кое што следната година ќе се игра во Русија ќе биде без селекцијата на Италија, откако тие беа елиминирани од Шведска во плеј-офот.

Швеѓаните се одбранија во Милано Италија нема да настапи на Мундијалот во Русија

Швеѓаните се одбранија во Милано: Италија нема да настапи на Мундијалот во Русија

пред 4 месеци - Република - Фудбал

Светското првенство кое што следната година ќе се игра во Русија ќе биде без селекцијата на Италија, откако тие беа елиминирани од Шведска во плеј-офот.

Аrrivederci azzurri  Италија ќе гледа СП само на телевизија

Аrrivederci azzurri – Италија ќе гледа СП само на телевизија!

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири...

Италија од дома ќе го гледа светското Шведска издржа на Сан Сиро

Италија од дома ќе го гледа светското, Шведска издржа на Сан Сиро

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Аѕурите“ нема да настапат на Светско првенство за прв пат по 1958 година, вечерва Шведска издржа на Сан Сиро и преку бараж...

МАМА МИА Мундијал без Италија

МАМА МИА…Мундијал без Италија!

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Четирикратниот светски првак Италија нема да биде дел од Светското првенство во Русија. Тоа е и повеќе од трагедија за „аѕурите“,...

Чао Италија Шведска патува на Мундијалот во Русија

Чао Италија, Шведска патува на Мундијалот во Русија

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

По цели 60 години Италија нема да игра на Светско првенство, а сензација во двомечот направи Шведска. Во реваншот „Трите...

Времеплов
x