20
Фудбалските надежи ја прегазија конкуренцијата

Фудбалските надежи ја прегазија конкуренцијата

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Фудбалската репрезентација до 19 години го забележа третиот триумф во квалификациите за пласман на Европското првенство. Во последното коло декласиран е Лихтенштајн со 6:0.

Репрезентацијата до 19 години го торпедира Лихтенштајн

Репрезентацијата до 19 години го торпедира Лихтенштајн

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги...

Историски исчекор  Сефте квалификации со максимален ефект

Историски исчекор - Сефте квалификации со максимален ефект

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонија има екстраталентирани млади играчи на возраст до 19 години, а со денешната победа од 6:0 против Лихтенштајн се...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги...

Триумфален финиш на златните деца

Триумфален финиш на „златните“ деца

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Македонската репрезентација до 19 години без милост го прегази и Лихтенштајн Се знаеше и пред ова последно коло дека Македонија...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги...

У 19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги...

Фудбал У 19 Македонските јунори го торпедира Лихтенштајн со 6 0

Фудбал У-19: Македонските јунори го „торпедира“ Лихтенштајн со 6:0

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Јуниорската репрезентација на Македонија (фудбалери до 19 години) ја оствари и третата победа во квалификациите за ЕП. Избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ попладнево ја совладаа соодветната репрезентација на Лихтенштајн убедливо со 6-0.

Младите македонски фудбалери убедливи со 6 0 против Лихтенштајн

Младите македонски фудбалери убедливи со 6:0 против Лихтенштајн

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Димитар Митровски постигна хет-трик, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Дарко Чурлинов, Бојан Колевски и Бојан Миовски.

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 19 ГОДИНИ ГО ДЕКЛАСИРАШЕ ЛИХТЕНШТАЈН СО 6 0

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 19 ГОДИНИ ГО ДЕКЛАСИРАШЕ ЛИХТЕНШТАЈН СО 6-0

пред 4 месеци - Телма - Фудбал

Во сосема  поинакво  светло од селекцијата до 21 година во тековните Евро-квалификации,се прикажува  националниот фудбалски тим на Македонија   до 19 години.

У19 Македонија го прегази Лихтенштајн избраниците на Станојковиќ броеа до шест

У19: Македонија го прегази Лихтенштајн, избраниците на Станојковиќ броеа до шест!

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Првата фаза од квалификациите нашите надежи ја завршија со максимален број победи. Македонскиот фудбал има иднина, ако ја земеме во предвид селекцијата до 19 години, која предводена од клупата од Вујадин Станојковиќ бележи фантастични резултати.

Репрезентацијата до 19 години поуспешна и од Лихтенштајн

Репрезентацијата до 19 години поуспешна и од Лихтенштајн

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн на гостински терен.

 Златната генерација на Македонија со 6 0 го прегази Лихтенштајн

„Златната генерација“ на Македонија со 6:0 го прегази Лихтенштајн

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Нашите надежи со гол шоу стигна до нова победа и со максимални девет бода го потврди влезот во Елитната фаза Македонската...

Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6 0

Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6-0

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години во голем стил го потврди пласманот во елитните квалификации за пласман на ЕП, совладувајќи ја селекцијата на Лихтенштајн со 6-0 во третиот меч од турнирот што се одржа во Скопје.

Ново блескаво издание Надежите на Станојковиќ ја наполнија мрежата на Лихтенштајн

Ново блескаво издание: Надежите на Станојковиќ ја наполнија мрежата на Лихтенштајн

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Репрезентацијата на Македонија до 19 година со нова блескава партија го потврди пласманот во Елитната фаза квалификации на УЕФА за пласман на Европско првенство.

У 19 Надежите на Станојковиќ го мелат Лихтенштајн

У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн…

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда...

Да се стави победнички печат за влез во елитата

Да се стави победнички печат за влез во елитата

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Репрезентативците на возраст до 19 години ја завршија работата за пат во Елитната рунда, ги победија двете фаворизирани селекции,...

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Фудбалската репрезентација до 19 годину утре го игра последниот натпревар во правта фаза од квалификациите зза Европското првенство.

Времеплов
x