20
Човек без образ   Вентура никогаш не рекол дека ќе даде оставка

Човек без образ – Вентура никогаш не рекол дека ќе даде оставка

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Џанпјеро Вентура дефинитивно нема „образ“ за да ја преземе одговорноста и да си замине од клупата на Италија, желен до крај...

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата  Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата: Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Најлошиот италијански селектор, 69 годишниот Џанпјеро Вентура имал само 10 години кога Италија последен пат не успеала да се пласира на Светско првенство.

Вентура без срам  бара 700 000 евра за да стане од селекторското столче на Италија

Вентура без срам, бара 700.000 евра за да стане од селекторското столче на Италија!

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Италија синоќа доживеа историски дебакл откако не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, прстот беше вперен во селекторот Вентура за кој се очекуваше дека веднаш ќе си поднесе оставка, но тој без срам бара пари за да си замине.

Селекторот на Италија и после срамот не сака да си поднесе оставка

Селекторот на Италија и после срамот не сака да си поднесе оставка

пред 4 месеци - Кајгана - Фудбал

Џан Пјеро Вентура не сака да си поднесе оставка од местото селектор на Италија додека не бидат исполнети одредени услови.

Вентура нема да поднесе оставка

Вентура нема да поднесе оставка

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Џампјеро Вентура, нема поднесено оставка на функцијата, иако националниот тим не успеа да се квалификува за Мундијалот во Русија.

Вие не сте за фудбал  земете лопати и работете

Вие не сте за фудбал, земете лопати и работете!

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Селекторот Џанпјетро Вентура вели „Се извинувам на сите Италијанци што не отидовме на СП во Русија 2018, но нема да поднесам...

Вентура поднел оставка по мундијалското разочарување за Италија

Вентура поднел оставка по мундијалското разочарување за Италија

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанските фудбалски фанови не се навикнати нивната репрезентација да не е дел од светските првенства, но во Русија тоа ќе се случи по цели 60 години.

 Аривидерчи   Очајната Италија за првпат остана без мундијал по 1958 година

„Аривидерчи“: Очајната Италија за првпат остана без мундијал по 1958 година

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанската фудбалска репрезентација го доживеа најголемиот колапс во поновата историја, откако вечерва одигра очајни и...

Легендарниот Дел Пјеро го посочи главниот проблем на Италија  Не станува збор за нападот  туку

Легендарниот Дел Пјеро го посочи главниот проблем на Италија: Не станува збор за нападот, туку…

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Селекцијата на Италија вечерва ќе се обиде да обезбеди пласман на Светското првенство во Русија, но за да се случи тоа ќе мора да ја надокнади негативата од првиот меч против Шведска одигран во Стокхолм (1-0).

Времеплов
x