20
Калифорнија  По случаен избор убил петорица

Калифорнија: По случаен избор убил петорица

пред 4 месеци - Весник - Свет

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија.

Калифорнија  По случаен избор убил петорица

Калифорнија: По случаен избор убил петорица

пред 4 месеци - Република - Свет

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија.

Најмалку 5 убиени во Калифорнија  напаѓачот пукал  по случаен избор

Најмалку 5 убиени во Калифорнија, напаѓачот пукал “по случаен избор“

пред 4 месеци - Курир - Свет

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија.

Пет лица убиени во пукотници низ Калифорнија

Пет лица убиени во пукотници низ Калифорнија

пред 4 месеци - Канал 5 - Свет

Во пукотници во близина на едно основно училиште загинале три лица , а има и ранети ученици, соопштија американските власти.

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

пред 4 месеци - Весник - Свет

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија.

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

пред 4 месеци - Вечер - Свет

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија.

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

пред 4 месеци - Макфакс - Свет

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на различни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија.

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија.

Пукање во основно училиште во Калифорнија   петмина мртви

Пукање во основно училиште во Калифорнија - петмина мртви

пред 4 месеци - Прес 24 - Свет

Најмалку 5 лица вклучувајќи го и напаѓачот се мртви по серијата пукотници во основно училиште во северниот дел на Калифорнија, САД.

Пет лица убиени во престрелка во Калифорнија

Пет лица убиени во престрелка во Калифорнија

пред 4 месеци - 24 вести - Свет

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија.

Хорор во Калифорнија  Најмалку три лица убиени  повредени се деца

Хорор во Калифорнија: Најмалку три лица убиени, повредени се деца

пред 4 месеци - Курир - Свет

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

пред 4 месеци - Сител - Свет

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

пред 4 месеци - Алфа - Свет

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.

Пукотници во Калифорнија  Тројца застрелани

Пукотници во Калифорнија: Тројца застрелани

пред 4 месеци - Прес 24 - Свет

Три лица се убиени во престрелка која денеска се случила во руралната област на северот од Калифорнија, САД. Во инцидентот е убиен и напаѓачот, пренесува АП.

Најмалку три лица убиени во Калифорнија

Најмалку три лица убиени во Калифорнија

пред 4 месеци - Пулс 24 - Свет

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија.Полицијата го убила напаѓачот.

Најмалку тројца загинати во пукање во училиште во Калифорнија

Најмалку тројца загинати во пукање во училиште во Калифорнија

пред 4 месеци - A1on - Свет

Најмалку три лица загинаа во пукање кое што се случило во основно училиште во Калифорнија, известуваат западните медиуми.

Времеплов
x