20
МЗТ не дозволи нов кикс

МЗТ не дозволи нов кикс

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Критиките дека никогаш против квалитетни екипи не прима помалку од 80-90 поени, како да вродија со плод кај МЗТ Скопје Аеродром, па тие токму со добра дефанзива дојдоа до триумф над Гостивар од 75:67 во последниот меч од 6.

Тодоров Ова не беше вистинскиот МЗТ Србиновски Изгубивме концентрација во завршницата

Тодоров: Ова не беше вистинскиот МЗТ… Србиновски: Изгубивме концентрација во завршницата

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Иако МЗТ триумфираше против екипата на Гостивар, тренерот Ацо Тодоров смета дека неговите кошаркари не одиграа на посакуваното ниво.

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја постигнаа четвртата победа во Првата лига откако вечерва во последниот дуел од 6.

Симоновски за мир во МЗТ

Симоновски за „мир“ во МЗТ

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Репрезентативниот бек „се отвори“ кога тоа му беше потребно на бранителот на титулата. Знаеше да погоди секогаш кога не одеше како што треба.

МЗТ не дозволи изненадување на дуелот со Гостивар

МЗТ не дозволи изненадување на дуелот со Гостивар

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје го совлада Гостивар со 75:67, со што стигна до четвртата победа во шестото коло на Првата кошаркарска лига и се израмни на табелата со денешниот противник кој има ист скор.

МЗТ добро се испоти за победа над Гостивар

МЗТ добро се испоти за победа над Гостивар

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје многу потешко од очекувањата стигна до нова победа во домашното првенство, во дуелот што шампионот го играше против новиот прволигаш Гостивар и го доби со резултат 75-67.

 Штрковите потонаа на дното на Јадранот

„Штрковите“ потонаа на дното на Јадранот

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Слабата одбрана е главна причина што МЗТ Скопје Аеродром се најде на последното место во АБА лигата. Серијата порази од директните конкуренти за опстанок, продолжи и со реновираниот состав.

AБА МЗТ загуби во Љубљана

AБА: МЗТ загуби во Љубљана

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа и 6.пораз во Јадранската лига откако загубија со 94:85 (23-19; 20-23; 30-24; 21-19) на гостувањето кај Петрол Олимпија во Љубљана.

Нема крај на лошата серија МЗТ загуби од Олимпија

Нема крај на лошата серија, МЗТ загуби од Олимпија

пред 4 месеци - Top Sport - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ заблежаанов пораз во АБА лигата, кој за нив е четврти по ред, односно шести во осумте одиграни натпревари.

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 4 месеци - Канал 5 - Кошарка

Домаќинот постојано беше во водство, но избраниците на тренерот Александар Тодоров во неколку наврати со брза и прецизна...

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остануваат на една гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа загубија на гостувањето кај Петрол Олимпија со 94:85.

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остануваат на една гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа загубија на гостувањето кај Петрол Олимпија со 94:85.

Дојдовме до шут за егал не погодивме загубивме

Дојдовме до шут за егал, не погодивме, загубивме...

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Неверојатно кратко траеше „пресот’“ на Александар Тодоров по шестиот пораз на МЗТ Скопје, МЗТ Скопје загуби уште еден натпревар во АБА лигата.

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 4 месеци - Идивиди - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остануваат на една гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа загубија на гостувањето кај Петрол Олимпија со 94:85.

Тодоров Имавме шанси за пресврт ама

Тодоров: Имавме шанси за пресврт, ама…

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

МЗТ Скопје доживеа нов пораз во АБА лигата, четврти во низа и тоа на гостувањето во Словенија кај Петрол Олимпија. Словенечкиот...

Времеплов
x