20
Ја унакази Италија па бара отштета за да замине

Ја унакази Италија па бара отштета за да замине

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Џампјеро Вентура не поднесе оставка по дебаклот од Шведска. Тој ќе си бара отштета за да го отстапи селекторското место Вентура стана државен непријател број 1, а тој  не поднесува оставка од селекторската функција.

Човек без образ  Вентура никогаш не рекол дека ќе даде оставка

Човек без образ – Вентура никогаш не рекол дека ќе даде оставка

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Џанпјеро Вентура дефинитивно нема „образ“ за да ја преземе одговорноста и да си замине од клупата на Италија, желен до крај...

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата: Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Најлошиот италијански селектор, 69 годишниот Џанпјеро Вентура имал само 10 години кога Италија последен пат не успеала да се пласира на Светско првенство.

Италијанската економија ќе загуби над милијарда евра

Италијанската економија ќе загуби над милијарда евра

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Поранешниот претседател на Италијанскиот олимписки комитет (ЦОНИ), Франко Караро вели дека националната катастрофа – неуспехот на фудбалската репрезентација да се пласира на СП во Русија ќе ја чини економијата на Италија неверојатни милијарда евра.

Вентура без срам бара 700 000 евра за да стане од селекторското столче на Италија

Вентура без срам, бара 700.000 евра за да стане од селекторското столче на Италија!

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Италија синоќа доживеа историски дебакл откако не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, прстот беше вперен во селекторот Вентура за кој се очекуваше дека веднаш ќе си поднесе оставка, но тој без срам бара пари за да си замине.

Селекторот на Италија и после срамот не сака да си поднесе оставка

Селекторот на Италија и после срамот не сака да си поднесе оставка

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Џан Пјеро Вентура не сака да си поднесе оставка од местото селектор на Италија додека не бидат исполнети одредени услови.

Италијански медиуми по елиминацијата на азурите  Крај  Срамота

Италијански медиуми по елиминацијата на „азурите“: „Крај“, „Срамота“

пред 5 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фудбалски земјотрес ги тресе Апенините. Италија не успеа преку Шведска до Светското првенство во Русија во 2018 година. Елиминацијата...

Вентура нема да поднесе оставка

Вентура нема да поднесе оставка

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Џампјеро Вентура, нема поднесено оставка на функцијата, иако националниот тим не успеа да се квалификува за Мундијалот во Русија.

Вие не сте за фудбал земете лопати и работете

Вие не сте за фудбал, земете лопати и работете!

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Селекторот Џанпјетро Вентура вели „Се извинувам на сите Италијанци што не отидовме на СП во Русија 2018, но нема да поднесам...

Човекот што ја посрамоти Италија

Човекот што ја посрамоти Италија

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Италијанскиот фудбал го претрпе најголемиот неуспех во последните 60 години. За таквиот епилог на квалификациите за Светско италијанската јавност ги линчува селекторот Карло Тавекио и првиот човек на сојузот, Карло Тавекио.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација првпат по шест децении нема да настапи на светско првенство, што претставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро А каков да ни е фудбалот кога мумии ни го водат

Канаваро: А каков да ни е фудбалот кога мумии ни го водат

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Паоло Канаваро го обвини ФИГЦ за фијаското на Италија во квалификациите за СП 2018 Италија не се пласира на Светското првенство во Русија откако не успеа во двомечот од баражот да ја елиминира Шведска.

Канаваро без влакна на јазикот Збогум за мумиите кои го контролираат италијанскиот фудбал

Канаваро без влакна на јазикот: Збогум за мумиите кои го контролираат италијанскиот фудбал!

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Поранешниот репрезентативец на Италија не се штедеше на критиките за шокантната елиминација. Една од најпопуларните фудбалски...

Канаваро Фудбалот ни го водат мумии

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Играчот на Сасуло, Паоло Канаваро, по неуспехот на репрезентацијата во баражот за Светското првенство, преку социјалните мрежи порача дека фудбалот во Италија го водат мумии.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација прв пат по шест децении нема да настапи на светско првенство што преставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација прв пат по шест децении нема да настапи на светско првенство што преставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација прв пат по шест децении нема да настапи на светско првенство што преставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро Фудбалот ни го водат мумии

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

– Луѓе, денес не го загубивме Светското првенство, туку пред 15 години, кога луѓето кои инвестираат во фудбал почнаа да прибираат во нашата лига секакви промашени играчи кои ги крадат места на домашните фудбалери.

Уште три играчи заминаа со Буфон тројца кандидати за клупата на Италија

Уште три играчи заминаа со Буфон, тројца кандидати за клупата на Италија

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Италија се соочува со голем шок, за нив е ова крај на светот. Репрезентацијата на Италија нема да игра на Мундијалот во Русија и барем тоа на Апенинитe значи крај на светот.

Најдобрите 11 играчи кои нема да се појават на СП 2018

Најдобрите 11 играчи кои нема да се појават на СП 2018

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Овие квалификации донесоа неколку неочекувани изненадувања, а вчера беа крунисани со елиминацијата на репрезентацијата на Италија од претстојното Светско првенство.

Канаваро Фудбалот ни го водат мумии

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Играчот на Сасуло, Паоло Канаваро, по неуспехот на репрезентацијата во баражот за Светското првенство, преку социјалните мрежи порача дека фудбалот во Италија го водат мумии.

Вентура не сака да слушне за оставка Ќе разговараме утре или задутре

Вентура не сака да слушне за оставка: Ќе разговараме утре или задутре...

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Селекторт на Италија, Џампјеро Вентура вели дека не си поднел оставка и истакна дека за неговата иднина во следните денови...

Вентура си поднесе оставка од селекторската позиција на Италија

Вентура си поднесе оставка од селекторската позиција на Италија

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Џампјеро Вентура во овие моменти е сигурно најомразениот лик во италијанскиот фудбал. Откако не успеа да се квалификува на Светското првенство во Русија, тој вечерва си поднесе неотповиклива оставка од селекторската позиција.

Вентура поднел оставка по мундијалското разочарување за Италија

Вентура поднел оставка по мундијалското разочарување за Италија

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанските фудбалски фанови не се навикнати нивната репрезентација да не е дел од светските првенства, но во Русија тоа ќе се случи по цели 60 години.

Тимот составен од играчи кои нема да играат во Русија изгледа страшно Тие без проблем би го освоиле Светското првенство

Тимот составен од играчи кои нема да играат во Русија изгледа страшно: Тие без проблем би го освоиле Светското првенство

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Следното лето во Русија гледачите нема да имаат можност да уживаат во фудбалските познавања и можности на големи светски ѕвезди кои доколку ги тавиме во еден тим би составиле колектив спремен за светска титула.

Времеплов
x