20
Хан идната недела во Македонија

Хан идната недела во Македонија

пред 5 месеци - Весник - Економија

Еврокомесарот за проширување следната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје ја најави по средбата со Димитров и Османи во Брисел.

Хан идната недела во Македонија

Хан идната недела во Македонија

пред 5 месеци - Република - Економија

Еврокомесарот за проширување следната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје ја најави по средбата со Димитров и Османи во Брисел.

Хан идната недела во Македонија

Хан идната недела во Македонија

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Брисел ја активира машинеријата околу Балканот. Унијата става акцент на државите од регионот. Зачестените средби на домашни политичари во седиштето на ЕУ и на европски дипломати во земјава го потврдува тоа.

Османи и Димитров на средба со Могерини

Османи и Димитров на средба со Могерини

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Состаноци со политичките партии и разговори со граѓанскиот сектор се на агендата на евокомесарот Јоханес Хан кој најави дека идната недела доаѓа во Скопје, според дипломатски извори на Телевизија 24 веќе в понеделник.

Османи  Имплементацијата на Планот 3 6 9 води кон преговори за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на Планот 3-6-9 води кон преговори за членство во ЕУ

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики...

Османи  Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на...

Османи  Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на...

Османи  Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на...

Османи  2018 да биде година на исчекор

Османи: 2018 да биде година на исчекор

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

2018 да биде година на исчекор во Евроинтеграциите –  очекуваат министерот Димитров и вицепремиерот за Евроинтеграции Османи.

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 5 месеци - Република - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Османи: Планот 3-6-9 ќе донесе датум за преговори со ЕУ

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики...

Хан следната недела во Скопје

Хан следната недела во Скопје

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата ја најави на...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни...

Новите владини реформи пред посетата на Хан во Скопје

Новите владини реформи пред посетата на Хан во Скопје

пред 5 месеци - Р.С. Европа - Македонија

Од владата велат дека за првите три месеци од планот за реформи реализирани се околу 81 отсто, а дека неделава ќе го објават планот за следните шест месеци.

Хан во понеделник во Скопје

Хан во понеделник во Скопје

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан во понеделник доаѓа во Скопје, дознава ТВ 24 од дипломатски извори.

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 5 месеци - Алфа - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија.

Истите муабети во Брисел

Истите муабети во Брисел

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со...

Хан доаѓа следната недела во Скопје

Хан доаѓа следната недела во Скопје

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, следната недела доаѓа во посета на Македонија. Хан ја најави...

2018   година на вистински одлуки за Македонија

2018 - година на вистински одлуки за Македонија

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Во рамки на посетата на Брисел министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен...

Хан доаѓа следната недела во Скопје

Хан доаѓа следната недела во Скопје

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, следната недела доаѓа во посета на Македонија. Хан ја најави...

Хан доаѓа следната недела во Скопје

Хан доаѓа следната недела во Скопје

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, следната недела доаѓа во посета на Македонија. Хан ја најави...

Хан преку Твитер  Skopje  here I come

Хан преку Твитер: Skopje, here I come!

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Истите муабети во Брисел

Истите муабети во Брисел

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со...

Хан преку Твитер  Skopje  here I come

Хан преку Твитер: Skopje, here I come!

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Втор ден од работната посета на Брисел на Димитров и Османи

Втор ден од работната посета на Брисел на Димитров и Османи

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во рамки на посетата на Брисел министерот за надворешни работи Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со...

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Времеплов
x