20
Сеад Кочан се изјасни дека е невинv

Сеад Кочан се изјасни дека е невинv

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Убедувањето дека криминалот е активност што се исплати е она што ги поврзува обвинетите во случајот Труст, кои со фалсификувани документи добиле тендер од АД ЕЛЕМ за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола.

Обвинетиот Сеад Кочан се изјасни невин за случајот Труст

Обвинетиот Сеад Кочан се изјасни невин за случајот „Труст“

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Мотивот не бил чесно да се добие тендер и да се ископа јаглен и јаловина во Суводол, туку со фалсификувана документација бизнисменот Сеад Кочан, и останатите двајца обвинети да се „ископаат“ 17 милиони евра.

Кочан се изјасни за невин Авировиќ ќе докажел невиност Ватиќ не бил голем играч

Кочан се изјасни за невин, Авировиќ ќе докажел невиност, Ватиќ не бил голем играч

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Не сме виновни, се изјаснија Сеад Кочан, Василие Авирович и Сафет Ватиќ, обвинети во предметот на СЈО, „Труст“. И преставниците...

Сеад Кочан се изјасни за невин судењето продолжува на 21 ви ноември

Сеад Кочан се изјасни за невин, судењето продолжува на 21-ви ноември

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Бизнисменот Сеад Кочан и неговите двајца соработници не се чувствуваат виновни за тврдењето дека формирале конзоруциум, а потоа со лажни документи добиле тендер на ЕЛЕМ.

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Вина не чувствуваат ниту второ и трето обвинетите Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ. Претставниците на “Трансмет”, “Силекс...

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на Труст

Судијката на Сеад Кочан наметна брза динамика за судењето на „Труст“

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет во случајот „Труст“, во кој првообвинет е...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три...

Судењето за Труст продолжува на 21 ноември

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три...

Кочан не се чувстува виновен за Труст  СЈО најави дека ќе го докаже спротивното

Кочан не се чувстува виновен за „Труст“, СЈО најави дека ќе го докаже спротивното

пред 5 месеци - Бриф - Македонија

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје.

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

пред 5 месеци - Весник - Македонија

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд.

Сеат Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд.

Сеат Кочан се изјасни за невин за Труст

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Обвинителот Гаврил Бубевски, пак, во воведното излагање рече дека обвинетите Сеат Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ,...

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд, пренесува А1Он.

Случај Труст  Почна главната расправа СЈО ѝ ги достави доказите на одбраната

Случај „Труст“: Почна главната расправа, СЈО ѝ ги достави доказите на одбраната

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во Кривичниот суд рочиште за случајот „Труст“ во кој се обвинети бизнисменот Сеад Кочан и уште две лица. Се товарат за фалсификување документација за добивање тендер од ЕЛЕМ во 2011-та година.

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

„Не сум виновен“, рече првообвинет во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд.

Сеад Кочан не се чувствува виновен за Труст

Сеад Кочан не се чувствува виновен за „Труст“

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Бизнисменот Сеад Кочан се изјасни дека не се чувства воневен за делата за којшто се товари во случајот „Труст“. На судењето два часа се аргументираше дали треба да почне или да се одложи рочиштето.

Сеад Кочан Не сум виновен

Сеад Кочан: Не сум виновен

пред 5 месеци - A1on - Македонија

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд.

Сеад Кочан се изјасни за невин за СЈО клучна е лажната документација

Сеад Кочан се изјасни за невин, за СЈО клучна е лажната документација

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Фото мкд.мк По 3 часа расправа заврши првото рочиште за случајот Труст на СЈО, во кој првообвинет е бизнисменот Сеат Кочан...

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за Труст

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Одбраната, претходно се пожали дека не им се дадени сите докази на увид, поради што и беше одложено рочиштето на 7 ноември.

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за Труст

СЈО и ги предаде на одбраната доказите за „Труст“

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Специјалното јавно обвинителство денеска во судницата во Кривичниот суд ѝ ги предаде на одбраната доказите за случајот „Труст“, по што судијката Лидија Трајковска Зимбовска не дозволи повторно одложување на судското рочиште.

Сеад Кочан денеска треба да седне на обвинителна клупа

Сеад Кочан денеска треба да седне на обвинителна клупа

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Денеска во Кривичниот суд треба да се одржи за рочиште за предметот „Труст“, во кој првосомничен е бизнисменот Сеад Кочан.

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

На судењето е присутен и првообвинетиот Кочан. Неговите адвокати и денеска се пожалија дека не им се дадени сите докази на увид, поради што и беше одложено претходното рочиште на 7 ноември.

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат...

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за Труст

Одбраната на Кочан ги бара на увид доказите за „Труст“

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одржува рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и...

На Кочан ќе му се суди судијката одлучи да почне главната расправа

На Кочан ќе му се суди, судијката одлучи да почне главната расправа

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Фото мкд.мк Во Кривичниот суд започна главнта расправа за предметот „Труст“ на СЈО, во кој во кој првообвинет е бизнисменот...

Додека специјалниот обвинител Бубевски даваше изјава за медиумите обвинетиот Сеад Кочан им избега на новинарите

Додека специјалниот обвинител Бубевски даваше изјава за медиумите, обвинетиот Сеад Кочан им избега на новинарите!

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Додека специјалниот обвинител Бубевски даваше изјава за медиумите, обвинетиот Сеад Кочан им избега на новинарите! видео: а1он.

Времеплов
x