20
Рамос проговори за  заминувањето  на Роналдо од Реал

Рамос проговори за „заминувањето“ на Роналдо од Реал

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Дефанзивецот Серхио Рамос постигна два погодоци во ремито на Шпанија на пријателскиот меч против Русија (3-3), а по истиот...

Роналдо одбива да го продолжи догoворот  сака да замине идното лето

Роналдо одбива да го продолжи догoворот, сака да замине идното лето

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Веста се појави во сите престижни шпански медиуми, дали е тоа дополнителен притисок? Клубот нема да пропушти, а планот на Роналдо зависи од еден услов.

Роналдо одбива да го продолжи догoворот  сака да замине на лето

Роналдо одбива да го продолжи догoворот, сака да замине на лето

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Веста се појави во сите престижни шпански медиуми, дали е тоа дополнителен притисок? Клубот нема да пропушти, а планот на Роналдо зависи од еден услов.

Ниту еден клуб не го сакал Кристијано  поради тоа останал во Реал

Ниту еден клуб не го сакал Кристијано, поради тоа останал во Реал

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Влијателните европски спортски медиуми откриваат зошто Кристијано Роналдо во летниот преоден рок не го напуштил Реал. Иако Португалецот имаше желба да го смени клубот, вистината е дека ниту еден клуб не покажал сериозен интерес за неговите услуги.

Времеплов
x