20
Федерер го скроти и Зверев за полуфинале во Лондон

Федерер го скроти и Зверев за полуфинале во Лондон

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Роџер Федерер е првиот полуфиналист на завршниот АТП Мастерс турнир во сезоната што се игра во Лондон. Во вториот меч во „О2“ арената Швајцарецот ја забележа и втората победа, вчеравечер против Александар Зверев со 2.

Федерер полуфиналист во Лондон

Федерер полуфиналист во Лондон

пред 5 месеци - Идивиди - Спорт

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, по победата остварена синоќа над Александер Зверев од Германија со 2-1.

Зверев има уште да  учи   Федерер го доби во три сета

Зверев има уште да „учи“, Федерер го доби во три сета

пред 5 месеци - Top Sport - Спорт

Роџер Федерер ја забележа својата втора победа по натпреварите по групи на АТП финалето во Лондон, победувајќи го Германецот Александер Зверев со 7:6(6)/5:7/6:1 за да се пласира во полуфиналето на турнирот кој го освои шест пати.

Федерер го среди и Зверев  веќе е во полуфинале

Федерер го среди и Зверев, веќе е во полуфинале

пред 5 месеци - Екипа - Тенис

Роџер Федерер е првиот полуфиналист на АТП шампионатот во Лондон, откако по само два меча Швајцарецот го осигура првото место во својата група.

Федерер пронајде лек за талентираниот Зверев и обезбеди пласман во полуфиналето во Лондон

Федерер пронајде лек за талентираниот Зверев и обезбеди пласман во полуфиналето во Лондон

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Рожер Федерер ќе игра во уште едно полуфинале на завршниот Мастерс турнир во Лондон, а до ваков пласман Швајцарецот стигна откако вечерва ситгна до втората победа во групата „Борис Бекер“ во пресметката со суперталентираниот Александер Зверев.

Сок по голема борба го совлада Чилиќ

Сок по голема борба го совлада Чилиќ

пред 5 месеци - Канал 5 - Тенис

Иако првиот сет Хрватот го доби со 7-5, сепак во следните два подобар беше Американецот. Во вториот сет Сок му препушти само два гема на Чилиќ, а сетот го доби со 6-2.

Чилиќ загуби добиен меч  има надежи за Сок

Чилиќ загуби добиен меч, има надежи за Сок

пред 5 месеци - Top Sport - Спорт

Марин Чилиќ дозволи да му „избега“ победата по предност од 4:2 во одлучувачкиот сет, за на крајот Американецот Џек Сок во своето деби на АТП финалето да стигне до првата победа, со 5:7/6:2/7:6(4).

Гофан со шок за повредениот Надал

Гофан со шок за повредениот Надал

пред 5 месеци - Top Sport - Спорт

Давид Гофан го совлада светскиот рекет број 1, Рафаел Надал со 7:6(5)/6:7(4)/6:4 за прво големо изненадување на АТП финалето...

Надал шокиран на стартот во Лондон

Надал шокиран на стартот во Лондон

пред 5 месеци - Екипа - Тенис

Рафаел Надал беше непријатно изненаден на самиот старт од АТП шампионатот во Лондон, откако прворангираниот светски тенисер неочекувано загуби од Давид Гофан со 1-2 во сетови.

Гофан го шокираше Надал на турнирот во Лондон

Гофан го шокираше Надал на турнирот во Лондон

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Давид Гофан испушти четири меч топки уште во вториот сет, но по три сета успеа да го победи фаворитот Рафаел Надал во првото коло на групата „Пит Сампрас“ на завршниот АТП турнир во Лондон.

Димитров со епска победа во дебито на АТП финалето

Димитров со епска победа во дебито на АТП финалето

пред 5 месеци - Top Sport - Спорт

Григор Димитров се осигура долгоочекуваниот прв натпревар на АТП финалето да не го заборави бргу, откако се намачи за 6:3/5:7/7:5 победата над Австриецот Доминик Тим во првиот натпревар од групата „Пит Сампрас“ во „О2 арената“ во Лондон.

Историска победа за Димитров и Бугарија на Мастерсот во Лондон

Историска победа за Димитров и Бугарија на Мастерсот во Лондон

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Григор Димитров има победнички старт на завршнито Мастерс турнир на најдобрите 8 тенисери на светот, а и донесе и историска...

Први бодови за Зверев на Мастерсот во Лондон

Први бодови за Зверев на Мастерсот во Лондон

пред 5 месеци - Курир - Спорт

Германецот синоќа по голема борба го совлада Марин Чилиќ од Хрватска со 2-1, по сетови 6:4, 3:6 и 6:4. Победа во првото коло од Б-групата оствари и Роџер Федерер над Џек Сок од САД.

Прва победа на Александер Зверев

Прва победа на Александер Зверев

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Германскиот тенисер Александер Зверев ја запиша првата победа на завршниот Мастерс турнир што се игра во Лондон. Германецот синоќа по голема борба го совлада Марин Чилиќ од Хрватска со 2-1, по сетови 6:4, 3:6 и 6:4.

Зверев победи во епски меч против Чилиќ

Зверев победи во епски меч против Чилиќ

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Александар Зверев во епски меч го победи Марин Чилиќ на Мастерс Купот во Лондон. Иако Чилиќ водеше во третиот сет, го изгуби водството и му дозволи на Зверев да се врати и да го победи со 2:1 во сетови (6-4, 3-6, 6-4).

Федерер го совлада Сок на стартот од завршниот мастерс

Федерер го совлада Сок на стартот од завршниот мастерс

пред 5 месеци - Сител - Тенис

Роже Федерер го оствари планот на старот од завршниот мастерс во Лондон  совладувајќи го во два сета со 6-4 и 7-6 Џек Сок.

Федерер успешно стартуваше на Мастерсот во Лондон

Федерер успешно стартуваше на Мастерсот во Лондон

пред 5 месеци - Канал 5 - Тенис

Тој во првата рунда од групата „Борис Бекер“ го победи Американецот Џек Сока со 2-0, по сетови 6:4, 7:6 (7:4). Во вториот круг од групата, од 21 часот се среќаваат Александар Зверев (Германија) и Марин Чилиќ (Хрватска).

Комичен поен во Лондон  Сок понуди интересна мета  збунетиот Федерер ја погоди мрежата

Комичен поен во Лондон: Сок понуди интересна мета, збунетиот Федерер ја погоди мрежата

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Победата над Џек Сок во првото коло на турнирот во Лондон му ја донесе планираната прва победа на Рожер Федерер со која е поблиску до полуфиналето, но во својата група допрва ќе треба да се соочи и со Чилиќ и Зверев.

Федерер со триумф над Џек Сок го отвори завршниот турнир во Лондон

Федерер со триумф над Џек Сок го отвори завршниот турнир во Лондон

пред 5 месеци - Екипа - Тенис

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер со триумф над Џек Сок го стартуваше настапот на завршниот турнир во Лондон. Во арената „О2“, Федерер во рамките на групата Б, која го носи името на Борис Бекер, беше супериорен против Џек Сок.

Федерер стигна до прва победа во групата на премиерниот меч во Лондон

Федерер стигна до прва победа во групата на премиерниот меч во Лондон

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Рожер Федерер го стартуваше со победа своето ново учество на завршниот Мастерс турнир кој се игра во Лондон, откако ова попладне во премиерниот меч според очекувањата успеа да го скрши отпорот на американскиот тенисер, Џек Сок.

Времеплов
x