20
Бесрамниот Вентура со најновата изјава ја шокираше цела Италија

Бесрамниот Вентура со најновата изјава ја шокираше цела Италија

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанската фудбалска репрезентација го доживеа најголемиот дебакл во последните 60 години бидејќи за првпат после 1958...

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата  Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата: Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Најлошиот италијански селектор, 69 годишниот Џанпјеро Вентура имал само 10 години кога Италија последен пат не успеала да се пласира на Светско првенство.

Уште три играчи заминаа со Буфон  тројца кандидати за клупата на Италија

Уште три играчи заминаа со Буфон, тројца кандидати за клупата на Италија

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Италија се соочува со голем шок, за нив е ова крај на светот. Репрезентацијата на Италија нема да игра на Мундијалот во Русија и барем тоа на Апенинитe значи крај на светот.

Балотели му испрати порака на Ибрахимовиќ пред круцијалниот меч на  Сан Сиро

Балотели му испрати порака на Ибрахимовиќ пред круцијалниот меч на „Сан Сиро“

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Марио Балотели веќе извесно време не добива повици во италијанската фудбалска репрезентација и за неговото место Џанпјеро...

Времеплов
x