20
Вардар рутински до седмата победа во СЕХА

Вардар рутински до седмата победа во СЕХА

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА-лига победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Маестралниот погодок на ракометарот на Вардар прогласен за најдобар гол

Маестралниот погодок на ракометарот на Вардар прогласен за најдобар гол

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

Европскиот ракометен шампион  Вардар, оствари рутинска победа против Динамо Панчево. Со оваа победа Вардарци го потврдија првото место на табелата во СЕХА лигата.

Очекувана победа на Вардар против аутсајдерот Динамо Панчево

Очекувана победа на Вардар против аутсајдерот Динамо Панчево

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

На натпреварот одигран попладнево во СЦ „Јане Сандански“, вардарци забележаа убедлива победа над Динамо Панчево со 42-32, полувреме 20-17.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар го декласлираше Динамо Панчево

Вардар го декласлираше Динамо Панчево

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Актуелниот европски ракометен шампион со 42-32 славеше против тимот на Динамо Панчево во натпревар од СЕХА лигата. Вардар на домашен терен го торпедираше тимот на Динамо Панчево.

Против Вардар не можат Загреб и Барселона а не Динамо Панчево

Против Вардар не можат Загреб и Барселона, а не Динамо Панчево

пред 5 месеци - Top Sport - Ракомет

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар како на тренинг Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

Вардар како на тренинг: Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Вардар влезе како апсолутен фаворит на денешниот дуел со Динамо Панчево во СЕХА лигата, а таквиот епитет го оправда без поголеми проблеми во натпревар кој повеќе личеше на обичен тренинг отколку како бил каков испит за тимот на Раул Гонзалес.

Град Скопје без пардон Јаневски и Николовски имаат поголеми достигнувања од РК Вардар

Град Скопје без пардон: Јаневски и Николовски имаат поголеми достигнувања од РК Вардар

пред 5 месеци - Sportmedia - Спорт

Град Скопје вечера ги додели главните 13-ноември признанија. Иако потајно се надевавме дека можеби и РК Вардар во последен момент ќе се најде меѓу добитниците, сепак тоа не се случи.

Гонзалес: Вардар оди на победа

пред 5 месеци - Денешен - Спорт

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево.

Европскиот шампион Вардар собра три награди „13 Ноември“

пред 5 месеци - Денешен - Спорт

Сојузот на спортови на град Скопје ги додели традиционалните награди „13 Ноември“ со тоа што во прв план беше европскиот и македонски ракометен шампион Вардар.

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Вардаровите ракометари немаат многу време за одбор бидејќи ги очекува нов меч. Во регионалната СЕХА лига, Вардар е домаќин...

Европскиот шампион Вардар собра три награди 13 Ноември

Европскиот шампион Вардар собра три награди „13 Ноември“

пред 5 месеци - Дерби - Спорт

Сојузот на спортови на град Скопје ги додели традиционалните награди „13 Ноември“ со тоа што во прв план беше европскиот и македонски ракометен шампион Вардар.

Доделени признанијата 13 Ноември за придонес во спортот

Доделени признанијата „13 Ноември“ за придонес во спортот

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Актуелниот македонски и европски ракометен шампион Вардар доби три награди „13 Ноември"кои ги доделува Сојузот на спортови на град Скопје.

Вардар добитник на три награди 13 Ноември

Вардар добитник на три награди „13 Ноември“

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

Капитенот Стојанче Стоилов ја доби наградата за спортист на годината, Раул Гонзалес е избран за најдобар тренер, а машкиот тим за екипа на годината.

Вардар собра три награди 13 Ноември

Вардар собра три награди „13 Ноември“

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот македонски и европски шампион Вардар доби три награди „13 Ноември" од Сојуз на спортови на Скопје. Капитенот Стојанче...

Доделени наградите 13 Ноември  три признанија за вардарци

Доделени наградите „13 Ноември“, три признанија за вардарци

пред 5 месеци - Екипа - Спорт

Сојузот на спортови на град Скопје ги додели традиционалните награди „13 Ноември“ за посебни успеси и достигнувања во спортот.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 5 месеци - Top Sport - Ракомет

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

Шампионите ги добија признанијата

Шампионите ги добија признанијата

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Сојузот на Спортови на Скопје денеска ги подели 13-ноемвриски награди. За разлика од Град Скопје, кој ги заборави европските...

Награда 13 ноември  РК Вардар натоварен со статуетки

Награда „13 ноември“: РК Вардар натоварен со статуетки

пред 5 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: rkvardar.mk Европскиот и македонски ракометен првак, Вардар, понесе три статуетки со потпис „13 ноември“, награда што традиционално ја доделува Сојузот на спортови на град Скопје.

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

– Малку сме уморни, и немавме време многу за подготовки за овој натпревар. Ние сме фаворити, играме во Скопје. Очекувам да играме интензивно, и треба да победуваме на сите мечеви.

Раул Вардар бара победа на секој меч па и на овој

Раул: Вардар бара победа на секој меч, па и на овој!

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

После победата над Загреб во Лигата на шампионите, Ракометарите на Вардар и немаат баш многу време за релаксација. Затоа...

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево.

ВАКА СТОЈАТ РАБОТИТЕ Вардаровите екипи се најдобри во Европа

ВАКА СТОЈАТ РАБОТИТЕ: Вардаровите екипи се најдобри во Европа

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

РК Вардар и ЖРК Вардар се доминантни екипи во машка и женска конкуренција во Лигата на шампиони и немаат пораз во досегашниот дел од сезоната.

Вардар се заќити со три награди од 13 Ноември

Вардар се заќити со три награди од “13 Ноември”

пред 5 месеци - Се за спорт - Ракомет

Актуелниот македонски и европски шампион Вардар доби три награди „13 Ноември” од Сојуз на спортови на Скопје. Капитенот Стојанче...

Времеплов
x