20
Евролига  Басконија го декласира Реал

Евролига: Басконија го декласира Реал

пред 5 месеци - Top Sport - Кошарка

Реал Мадрид го доживеа најтешкиот пораз во евролигашката историја, откако загуби од Басконија 105:75. Басконија до втората победа во сезоната стигна благодарение на неверојатната прва четвртина (36:17).

ПАО го растури Химки  Реал Мадрид во  црна серија

ПАО го растури Химки, Реал Мадрид во „црна серија“

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Повредите на центрите Кузмиќ и Ајон оставија голема трага врз играта на Реал Мадрид, па „кралевите“ вечерва на гостувањето против Басконија го претрпеа и третиот пораз во низа во Евролигата (105-75).

Времеплов
x