20
Агуеро поради вртоглавица одведен во болница на полувремето од мечот со Нигерија

Агуеро поради вртоглавица одведен во болница на полувремето од мечот со Нигерија

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Напаѓачот на Аргентина, Серхио Агуеро, речиси паднал во бессознание на полувремето од пријателскиот натпревар против Нигерија што се одигра во рускиот град Краснодар.

Шок на натпреварот на Аргентина Агуеро падна во несвест итно пресен во болница

Шок на натпреварот на Аргентина: Агуеро падна во несвест, итно пресен во болница

пред 5 месеци - Сител - Живот

На играчите на Аргентина не им беше до фудбал во вториот дел од пријателскиот меч против Нигерија, која им даде три гола и го сврте натпреварот.

Агуеро пренесен во болница Се онесвестил во соблекувалната

Агуеро пренесен во болница: Се онесвестил во соблекувалната

пред 5 месеци - Весник - Спорт

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница.

Агуеро пренесен во болница Се онесвестил во соблекувалната

Агуеро пренесен во болница: Се онесвестил во соблекувалната

пред 5 месеци - Република - Фудбал

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница.

Шок на натпреварот на Аргентина Агуеро падна во несвест итно пресен во болница

Шок на натпреварот на Аргентина: Агуеро падна во несвест, итно пресен во болница

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

На играчите на Аргентина не им беше до фудбал во вториот дел од пријателскиот меч против Нигерија, која им даде три гола и го сврте натпреварот.

Ауеро се онесвестил во соблекувалната и итно е префрлен во болница

Ауеро се онесвестил во соблекувалната и итно е префрлен во болница

пред 5 месеци - Прес 24 - Спорт

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница.

Агуеро се онесвестил во соблекувалната и веднаш бил префрлен во болница

Агуеро се онесвестил во соблекувалната и веднаш бил префрлен во болница

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница.

Агуеро паднал во несвест на мечот со Нигерија

Агуеро паднал во несвест на мечот со Нигерија

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Аргентина водеше со 2:0 и изгуби со 2:4 од Нигерија. Една од ѕвездите заврши во болница Аргентина имаше успешна контрола против Русија пред неколку денови, а предмалку доживеа дебакл во дуелот со африканскиот шампион Нигерија.

Агуеро се онесвестил на полувремето со Нигерија

Агуеро се онесвестил на полувремето со Нигерија

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Серхио Агуеро не го дочека крајот на пријателскиот натпревар Аргентина-Нигерија, во кој неговата репрезентација загуби со 4:2, откако се онесвестил на полувремето, јавуваат аргентинските медиуми.

Нема Меси нема победа  Нигерија ја смачка Аргентина

Нема Меси, нема победа – Нигерија ја „смачка“ Аргентина

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Лионел Меси се врати во Барселона и си играше на плејстејшн со неговиот син. Неговата Аргентина, во вториот тест-меч во Русија, водеше со 2:0 против Нигерија, и доби вистинска лекција по модерен фудбал губејќи го мечот со 4:2.

Агуеро се онесвестил среде натпревар однесен во болница

Агуеро се онесвестил среде натпревар, однесен во болница

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Серхио Агуеро бил причина за паника меѓу аргентинските репрезентативци откако одличниот фудбалер колабирал во соблекувалната на „гаучосите“ на полувремето од натпреварот против Нигерија што се одигра во Кубан, Русија.

Аргентина не знае како без Меси  со пресврт до пораз од Нигерија

Аргентина не знае како без Меси – со пресврт до пораз од Нигерија

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Хорхе Сампаоли се уште ја бара добитната комбинација на Аргентина, а кога во тимот го нема Лионел Меси, тогаш проблемите се очигледни.

Навивачите на Сити се загрижени Агуеро се онесвестил и бил однесен во болница на полувремето од Аргентина Нигерија

Навивачите на Сити се загрижени: Агуеро се онесвестил и бил однесен во болница на полувремето од Аргентина-Нигерија

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Серхио Агуеро бил однесен во болница откако се онесвестил во соблекувалната на полувремето од пријателскиот меч меѓу Аргентина и Нигерија во Краснодар, објавија аргентинските медиуми.

Ивоби со маестрален потег го понижи Маскерано во спектакуларниот пресврт на Нигерија против Аргентина

Ивоби со маестрален потег го понижи Маскерано во спектакуларниот пресврт на Нигерија против Аргентина

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Аргентина едноставно не е ист тим кога во составот го нема капитенот Лионел Меси, а најдобар доказ за тоа добивме и ова попладне во Русија откако на стадионот во Краснодар беше изрежиран фантастичен пресврт од страна на Нигерија.

Времеплов
x