20
Блокотехна го совлада Академик Пловдив

Блокотехна го совлада Академик Пловдив

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ-лига кога на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив.

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата

пред 5 месеци - Канал 5 - Кошарка

Во натпревар од 5. коло кошаркарите на Блокотехна забележаа триумф на гостувањето во Бугарија кај екипата на Академик Бултекс со 86:82 по четвртини 26-19, 11-26, 25-16 и 24-21.

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив.

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив.

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив.

Блокотехна се врати со победа од Бугарија

Блокотехна се врати со победа од Бугарија

пред 5 месеци - Top Sport - Кошарка

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив.

Блокотехна не губи двапати по ред

Блокотехна не губи двапати по ред

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Со победата од 86:82 на гостувањето кај Академик Бултекс, Блокотехна го зазеде првото место на табелата во БИБЛ со биланс 4-1, и не дозволи за првпат сезонава да врзе мини-серија од два порази по ред.

Блокотехна се враќа со победа од гостувањето во Пловдив

Блокотехна се враќа со победа од гостувањето во Пловдив

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Македонскиот тим Блокотехна ја оствари и четвртата победа во кошаркарската БИБЛ лига, а денеска славеше на гостувањето кај Академик Бултекс во Пловдив со резултат 86:82.

МАКАР И  ВО СТАНИ ПАДНИ  СТИЛ  Блокотехна помина низ Пловдив

МАКАР И „ВО СТАНИ-ПАДНИ" СТИЛ: Блокотехна помина низ Пловдив

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Гевгеличани брзо заборавија на поразот од Работнички. Се рехабилитираа со многу важен триумф во БИБЛ лигата, на гости кај Академик Бултекс (86:82).

Блокотехна го положи  академскиот испит  во Бугарија

Блокотехна го положи „академскиот испит“ во Бугарија

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Блокотехна покажа карактер и експресно се врати по разочарувачкиот пораз од Работнички, вечерва триумфирајќи во тешкиот дуел на гостински терен против бугарски Академик со 82-86.

Времеплов
x