20
Десет сообраќајки вчера во Скопје 14 лица исклучени од сообраќај

Десет сообраќајки вчера во Скопје, 14 лица исклучени од сообраќај

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Седум лица биле полесно повредени во пет од вкупно 10 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Десет сообраќајки вчера во Скопје 14 лица исклучени од сообраќај

Десет сообраќајки вчера во Скопје, 14 лица исклучени од сообраќај

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Од МВР информираат дека во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци.

Десет сообраќајки вчера во Скопје 14 лица исклучени од сообраќај

Десет сообраќајки вчера во Скопје, 14 лица исклучени од сообраќај

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Од МВР информираат дека во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци.

Десет несреќи во Скопје  казнети голем број возачи

Десет несреќи во Скопје - казнети голем број возачи

пред 5 месеци - Прес 24 - Скопје

Седум лица биле полесно повредени во пет од вкупно 10 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Десет сообраќајки вчера во Скопје

Десет сообраќајки вчера во Скопје

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Седум полесно повредени во пет од вкупно 10 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

ГРАДОТ ПЕЧАЛИ НА ВОЗАЧИТЕ Пајакот направил покољ за еден ден  93 возила одземени за помалку од 24 часа

ГРАДОТ ПЕЧАЛИ НА ВОЗАЧИТЕ: Пајакот направил „покољ“ за еден ден – 93 возила одземени за помалку од 24 часа!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Пет лица биле полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во четири била причинета материјална штета.

КУПЕТЕ УШТЕ ПАЈАЦИ  Пајакот кренал 93 возила вчера во Скопје

КУПЕТЕ УШТЕ ПАЈАЦИ: „Пајакот“ кренал 93 возила вчера во Скопје

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Како што информира МВР, во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци.

Тинејџер прегази пешак Избегал со автомобилот па сам се пријавил во станица

Тинејџер прегази пешак: Избегал со автомобилот, па сам се пријавил во станица

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Четириесет годишен пешак е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера. Од полицијата информираат дека...

КУПЕТЕ УШТЕ ПАЈАЦИ  Пајакот кренал 93 возила вчера во Скопје

КУПЕТЕ УШТЕ ПАЈАЦИ: „Пајакот“ кренал 93 возила вчера во Скопје

пред 5 месеци - Вечер - Скопје

Како што информира МВР, во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци.

Тинејџер прегази пешак Избегал со автомобилот па сам се пријавил во станица

Тинејџер прегази пешак: Избегал со автомобилот, па сам се пријавил во станица

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Четириесет годишен пешак е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера. Од полицијата информираат дека...

Тинејџер прегази пешак Избегал со автомобилот па сам се пријавил во станица

Тинејџер прегази пешак: Избегал со автомобилот, па сам се пријавил во станица

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Од полицијата информираат дека вчеравечер околу 19 часот и 20 минути, на регионалниот пат Јажинце-Тетово, во Џепчиште, се...

Тинејџер прегазил пешак па побегнал  потоа сам дошол во станица во Тетово

Тинејџер прегазил пешак па побегнал - потоа сам дошол во станица во Тетово

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

Четириесет годишен пешак е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера, кога околу 19 часот и 20 минути,...

 Пајакот кренал 93 возила вчера во Скопје

„Пајакот“ кренал 93 возила вчера во Скопје

пред 5 месеци - +Инфо - Скопје

Пет лица биле полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во четири била причинета материјална штета.

 Пајакот кренал 93 возила вчера во Скопје

„Пајакот“ кренал 93 возила вчера во Скопје

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Со помош на  специјалното возило „пајак“ отстранети биле 93 возила. Како што информира МВР, во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци.

„Пајакот“ кренал 93 возила вчера во Скопје

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Пет лица биле полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во четири била причинета материјална штета.

Пајакот вчера направи парче  полицијата со казни за несовесните возачи

Пајакот вчера направи "парче" - полицијата со казни за несовесните возачи

пред 5 месеци - Прес 24 - Скопје

Пет лица биле полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во четири била причинета материјална штета.

Осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден

Осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Пет полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во четири била причинета материјална штета.

Шоферишта и пешаци со нула сообраќајна култура  освестете се пред да згазите или да бидете згазени

Шоферишта и пешаци со нула сообраќајна култура - освестете се пред да згазите или да бидете згазени

пред 5 месеци - Црно бело - Забава

Скопје е генерално град со катастрофална сообраќајна култура. Културниот барометар веројатно е под нулата, што значи дека ние сме веројатно нешто под дното кога станува збор за сообраќајници, раскрсници, улици, шоферишта, а бога ми и пешаци.

 Пајакот кренал 93 возила вчера во Скопје

„Пајакот“ кренал 93 возила вчера во Скопје

пред 5 месеци - Лидер - Без катеторија

Пет лица биле полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во четири била причинета материјална штета.

Едно лице загина во сообраќајка викендов во Скопје

Едно лице загина во сообраќајка викендов во Скопје

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Едно лице загина, едно е потешко повредено, а 22 се полесно повреди во 13 од вкупно регистрирани 27 сообраќајки во тек на изминатиот викенд на територијата на Скопје.

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Едно лице загина, едно е потешко повредено, а 22 се полесно повреди во 13 од вкупно регистрирани 27 сообраќајки во тек на изминатиот викенд на територијата на Скопје.

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Едно лице загина, едно е потешко повредено, а 22 се полесно повреди во 13 од вкупно регистрирани 27 сообраќајки во тек на изминатиот викенд на територијата на Скопје.

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Како што информира МВР, во петокот сообраќајната полиција извршила увид на шест сообраќајни незгоди, од кои во три полесно биле повредени осум лица, а во три е причинета материјална штета.

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - +Инфо - Скопје

Едно лице загина, едно е потешко повредено, а 22 се полесно повреди во 13 од вкупно регистрирани 27 сообраќајки во тек на изминатиот викенд на територијата на Скопје.

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Едно лице загина, едно е потешко повредено, а 22 се полесно повреди во 13 од вкупно регистрирани 27 сообраќајки во тек на изминатиот викенд на територијата на Скопје.

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Едно лице загина, едно е потешко повредено, а 22 се полесно повреди во 13 од вкупно регистрирани 27 сообраќајки во тек на изминатиот викенд на територијата на Скопје.

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

Еден загинат и 23 повредени викендот во сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Лидер - Без катеторија

Едно лице загина, едно е потешко повредено, а 22 се полесно повреди во 13 од вкупно регистрирани 27 сообраќајки во тек на изминатиот викенд на територијата на Скопје.

Времеплов
x