20
Обилни врнежи денеска и утре се очекува зголемување на нивото на реките

Обилни врнежи денеска и утре, се очекува зголемување на нивото на реките

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови.

Обилни врнежи денеска и утре се очекува зголемување на нивото на реките

Обилни врнежи денеска и утре, се очекува зголемување на нивото на реките

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Во текот на денот врнежите од дожд на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови и за пороен дожд и грмежи.

И денеска пороен дожд и грмежи

И денеска пороен дожд и грмежи

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови.

Дожд низ цела Македонија  на овие места наврна најмногу

Дожд низ цела Македонија - на овие места наврна најмногу

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови.

Не чека невреме  УХМР предупреди можно е излевање на водотеците

Не чека невреме - УХМР предупреди, можно е излевање на водотеците

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови.

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот. Температурата ќе се движи од седум до15 степени.

Денеска и утре обилни врнежи

Денеска и утре обилни врнежи

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови.

Утре облачно со врнежи од дожд и температура до 15 степени

Утре облачно со врнежи од дожд и температура до 15 степени

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот. Температурата ќе се движи од седум до15 степени.

УХМР Снегот доаѓа пред крајот на неделата

УХМР: Снегот доаѓа пред крајот на неделата

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

УХMР Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХMР: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Врнежите дожд кои во следните две дена наместа се очекува да достигнат и над 70 литри на метар квадратен ќе предизвикаат зголемување на водостоите на реките кои сега уште се под просекот за ноември.

УХРМ Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХРМ: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Од УХРМ информираат дека зголемување на водостојот се очекува на сите водотеци низ земјава, особено кај помалите водотеци со мали сливни површини кај кои побрзо се формира истекувањето.

Метео Облачно време со врнежи од дожд

Метео: Облачно време со врнежи од дожд

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, на повеќе места обилни (над 40 литри на метар квадратен).

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 месеци - MK News - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

УХМР Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХМР: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Од УХМР информираат дека зголемување на водостојот се очекува на сите водотеци низ земјава, особено кај помалите водотеци со мали сливни површини кај кои побрзо се формира истекувањето.

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

УХРМ Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХРМ: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Врнежите дожд кои во следните две дена наместа се очекува да достигнат и над 70 литри на метар квадратен ќе предизвикаат зголемување на водостоите на реките кои сега уште се под просекот за ноември.

УХРМ Поројните дождови може да предизвикаат излевање на реките и поплави

УХРМ: Поројните дождови може да предизвикаат излевање на реките и поплави

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Врнежите дожд кои во следните две дена наместа се очекува да достигнат и над 70 литри на метар квадратен ќе предизвикаат зголемување на водостоите на реките кои сега уште се под просекот за ноември.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

УХМР Од утре пороен дожд и снег на планините

УХМР: Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

До петок обилни врнежи од дожд за викендот пад на температурите

До петок обилни врнежи од дожд, за викендот пад на температурите

пред 5 месеци - Денар - Економија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 месеци - Алфа - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Утре дожд од четврток снег

Утре дожд, од четврток снег

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Според УХРМ, најмалку врнежи се очекуваат во крајните источни делови. Во четврток и петок на повисоките планини ќе има и врнежи од снег.

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 месеци - Весник - Живот

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 месеци - Република - Живот

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

Времеплов
x