20
Данска последна европска селекција што избори пласман на СП

Данска последна европска селекција што избори пласман на СП

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Данска ја победи Република Ирска со убедливи 5:1 во реваншот од баражот за Мундијалот 2018 и стана 30. учесник на планетарниот фудбалски собир во Русија.

Данска со убедлива победа избори пласман на СП во Русија

Данска со убедлива победа избори пласман на СП во Русија

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Данска ја победи Република Ирска со убедливи 5:1 во реваншот од баражот за Мундијалот 2018 и стана 30. учесник на планетарниот фудбалски собир во Русија.

Данска последна европска селекција што избори пласман на СП

Данска последна европска селекција што избори пласман на СП

пред 5 месеци - Канал 5 - Фудбал

Данците синоќа во Даблин предводени од Кристијан Ериксен, полесно од очекувањата изборија учество на Светското првенство.

Данска последна европска селекција што избори пласман на СП

Данска последна европска селекција што избори пласман на СП

пред 5 месеци - Идивиди - Фудбал

Данска ја победи Република Ирска со убедливи 5:1 во реваншот од баражот за Мундијалот 2018 и стана 30. учесник на планетарниот фудбалски собир во Русија.

Данска славеше над Ирска и се пласираше на СП 2018

Данска славеше над Ирска и се пласираше на СП 2018

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Данска на гостински терен ја совлада репрезентацијата на Ирска со 5:1 и обезбеди пласман на Светското првенство во Русија кое ќе се игра наредната година.

 Црвениот динамит  експлодира во Даблин

„Црвениот динамит“ експлодира во Даблин

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Каков настап на Данците. Победа од 5:1 над Ирска среде Даблин и пласман на Мундијалот По првиот меч во Копенхаген и по резултатот 0:0, многумина ги отпишаа Данците од Мундијалот во Русија.

 Викингот  Ериксен ја замолче  Зелената армија

„Викингот“ Ериксен ја замолче „Зелената армија“

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Данска е последниот 14. европски тим кој оствари пласман на Светското првенство во Русија, откако по домашните 0:0, ја растури...

Данска ја потопи Ирска  шоу на Ериксен

Данска ја потопи Ирска, шоу на Ериксен

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Данска со 5-1 победи на гостувањето кај Ирска и се пласира на Светското првенство во Русија, херој на натпреварот беше Кристијан Ериксен кој реализираше хет-трик.

Ериксен царуваше во Даблин  Данска е на СП

Ериксен царуваше во Даблин, Данска е на СП

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Данска е последната европска селекција што обезбеди пласман на СП 2018 откако Кристијан Ериксен ја предводеша оваа репрезентација до убедлива победа од 1-5 на гостувањето во Даблин против Република Ирска.

На Ирците им останаа Серенадите  Данците патуваат на Мундијалот во Русија

На Ирците им останаа Серенадите, Данците патуваат на Мундијалот во Русија

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Кристијан Ериксен долго ќе го паметат во Република Ирска, а предводени од неверојатниот фудбалер на Тотенхем, Данците славе...

Неверојатниот Ериксен постигна страшен хет трик и ја одведе Данска на СП во Русија

Неверојатниот Ериксен постигна страшен хет-трик и ја одведе Данска на СП во Русија

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Данска е последниот европски патник на Светското првенство во Русија, а мора да се напомене дека скандинавската селекција сосема заслужено си чекираше билет за мундијалот бидејќи вечерва имаше страшна претстава во Даблин.

Ериксен го смири Даблин  Данска има  добитно ливче  за Русија

Ериксен го смири Даблин: Данска има „добитно ливче“ за Русија

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

За разлика од оние други бараж средби во изминатите вечери, последниот носи навистина големи возбудувања. Мечот на „Авива"...

Времеплов
x