20
Тесена победа на МЗТ против Гостивар

Тесена победа на МЗТ против Гостивар

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром во неизвезен дуел го совлада  Гостивар со 75:67  по четвртини 17:18; 16:11; 24:20 и 18:18.

МЗТ не дозволи нов кикс

МЗТ не дозволи нов кикс

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Критиките дека никогаш против квалитетни екипи не прима помалку од 80-90 поени, како да вродија со плод кај МЗТ Скопје Аеродром, па тие токму со добра дефанзива дојдоа до триумф над Гостивар од 75:67 во последниот меч од 6.

AБА  МЗТ загуби во Љубљана

AБА: МЗТ загуби во Љубљана

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа и 6.пораз во Јадранската лига откако загубија со 94:85 (23-19; 20-23; 30-24; 21-19) на гостувањето кај Петрол Олимпија во Љубљана.

 Штрковите  потонаа на дното на Јадранот

„Штрковите“ потонаа на дното на Јадранот

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Слабата одбрана е главна причина што МЗТ Скопје Аеродром се најде на последното место во АБА лигата. Серијата порази од директните конкуренти за опстанок, продолжи и со реновираниот состав.

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја постигнаа четвртата победа во Првата лига откако вечерва во последниот дуел од 6.

МЗТ добро се испоти за победа над Гостивар

МЗТ добро се испоти за победа над Гостивар

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје многу потешко од очекувањата стигна до нова победа во домашното првенство, во дуелот што шампионот го играше против новиот прволигаш Гостивар и го доби со резултат 75-67.

Симоновски за  мир  во МЗТ

Симоновски за „мир“ во МЗТ

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Репрезентативниот бек „се отвори“ кога тоа му беше потребно на бранителот на титулата. Знаеше да погоди секогаш кога не одеше како што треба.

МЗТ не дозволи изненадување на дуелот со Гостивар

МЗТ не дозволи изненадување на дуелот со Гостивар

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје го совлада Гостивар со 75:67, со што стигна до четвртата победа во шестото коло на Првата кошаркарска лига и се израмни на табелата со денешниот противник кој има ист скор.

Времеплов
x