20
Армијата тврди дека ги привела претседателот Мугабе и неговата сопруга

Армијата тврди дека ги привела претседателот Мугабе и неговата сопруга

пред 4 месеци - Сител - Свет

Армијата на Зимбабве соопшти денеска дека ги ставила во притвор претседателот на државата Роберт Мугабе и неговата сопруга Грејс.

Војската на Зимбабве ги притвори Мугабе и неговата сопруга

Војската на Зимбабве ги притвори Мугабе и неговата сопруга

пред 4 месеци - Сител - Свет

Војската на Зимбабве соопшти денеска дека ги држи во притвор претседателот на земјата Роберт Мугабе и неговата сопруга Грејс, како и дека ги обезбедува владините згради и патролира низ улиците на главниот град Хараре.

Роберт Мугабе   светски рекордер по должина на претседателски стаж

Роберт Мугабе - светски рекордер по должина на претседателски стаж

пред 4 месеци - Сител - Свет

Во екот на шпекулациите дека се подготвува пуч во Зимбабве, на власт во таа земја 37 години се наоѓа Роберт Мугабе - светски рекордер по должина на претседателски стаж.

Во Зимбабве не е извршен државен удар  тврдат воени лица

Во Зимбабве не е извршен државен удар, тврдат воени лица

пред 4 месеци - Сител - Свет

Во Зимбабве не е извршен државен удар, тврдат воени лица, кои се обратија на националната телевизија. Тие потврдија дека...

Воен удар во Зимбабве   вечниот лидер во притвор

Воен удар во Зимбабве – вечниот лидер во притвор

пред 4 месеци - Канал 5 - Свет

Мугабе е приведен , а војската ја презеде телевизијата и сите јавни установи . Генералот Сибусисо Мојо се обрати на нацијата и рече дека не станува збор за воен удар и оти Мугабе е на безбедно место .

Воени лица во Зимбабве тврдaт дека не е извршен државен удар

Воени лица во Зимбабве тврдaт дека не е извршен државен удар

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Армијата на Зимбабве соопшти денеска дека ги ставила во притвор претседателот на државата Роберт Мугабе и неговата сопруга Грејс.

Роберт Мугабе   светски рекордер по должина на претседателски стаж

Роберт Мугабе - светски рекордер по должина на претседателски стаж

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Во екот на шпекулациите дека се подготвува пуч во Зимбабве, на власт во таа земја 37 години се наоѓа Роберт Мугабе - светски рекордер по должина на претседателски стаж.

Војската на Зимбабве ги притвори Мугабе и неговата сопруга

Војската на Зимбабве ги притвори Мугабе и неговата сопруга

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Војската на Зимбабве соопшти денеска дека ги држи во притвор претседателот на земјата Роберт Мугабе и неговата сопруга Грејс, како и дека ги обезбедува владините згради и патролира низ улиците на главниот град Хараре.

Војската го симна од власт  Роберт Мугабе  кој 37 години владее со Зимбабве

Војската го симна од власт, Роберт Мугабе, кој 37 години владее со Зимбабве

пред 4 месеци - еМАГАЗИН - Свет

Армијата на Зимбабве соопшти денеска дека ги ставила во притвор претседателот на државата Роберт Мугабе и неговата сопруга Грејс.

Војници ја зазедоа зимбабвиската државна телевизија  експлозии во центарот на Хараре

Војници ја зазедоа зимбабвиската државна телевизија, експлозии во центарот на Хараре

пред 4 месеци - +Инфо - Свет

Војници рано изутринава го зазедоа седиштето на зимбабвиската државна телевизија Зе Би Си, соопштија двајца вработени во медиумот.

Војската ја презеде контролата во Зимбабве   Мугабе во притвор

Војската ја презеде контролата во Зимбабве – Мугабе во притвор

пред 4 месеци - Нова ТВ - Свет

Војската на Зимбабве соопшти денеска дека ги држи во притвор претседателот на земјата Роберт Мугабе и неговата сопруга Грејс, како и дека ги обезбедува владините згради и патролира низ улиците на главниот град Хараре.

Времеплов
x