20
Тринаесетта победа во низа на Бостон

Тринаесетта победа во низа на Бостон

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја запиша 13. победа во низа откако ноќеска славеше на гостувањето во Њујорк кај Бруклин Нетс со 109:102.

Тринаесетта врзана победа на Бостон во НБА лигата

Тринаесетта врзана победа на Бостон во НБА лигата

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Бостон Селтикс ја запиша 13. победа во серија откако ноќеска славеше на гостувањето во Њујорк кај Бруклин Нетс со 109:102.

Тринаесетта врзана победа на Бостон во НБА лигата

Тринаесетта врзана победа на Бостон во НБА лигата

пред 4 месеци - Канал 5 - Кошарка

Бостон лошо ја отвори сезоната со два пораза, но следуваше победничката низа по што има најдобар ефект во досегашниот тек од НБА лигата.

Човекот маска  Ирвинг се врати  Бостон го суреди и Бруклин

Човекот маска: Ирвинг се врати, Бостон го суреди и Бруклин

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Бостон продолжува со импресивните партии, на гостувањето кај Бруклин славеше со 109:102 за 13-та победа во низа. Кошаркарите на Бостон ја забележаа 13.

Времеплов
x