20
Вентура Италија со мене има најдобри резултати во последните 40 години

Вентура: Италија со мене има најдобри резултати во последните 40 години

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Стратегот кој не успеа да ги однесе „аѕурите“ на Мундијалот во Русија, не ни помислува да поднесе оставка, но сепак може...

Бесрамниот Вентура со најновата изјава ја шокираше цела Италија

Бесрамниот Вентура со најновата изјава ја шокираше цела Италија

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанската фудбалска репрезентација го доживеа најголемиот дебакл во последните 60 години бидејќи за првпат после 1958...

Де Лаурентис Вентура Јас го отпуштив по само три месеци

Де Лаурентис: Вентура? Јас го отпуштив по само три месеци

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Аурелио Де Лаурентис и досега испраќаше критики на сметка на Италијанската фудбалска федерација и селекторот Џан Пјеро Вентура,...

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата: Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Најлошиот италијански селектор, 69 годишниот Џанпјеро Вентура имал само 10 години кога Италија последен пат не успеала да се пласира на Светско првенство.

Италијанската економија ќе загуби над милијарда евра

Италијанската економија ќе загуби над милијарда евра

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Поранешниот претседател на Италијанскиот олимписки комитет (ЦОНИ), Франко Караро вели дека националната катастрофа – неуспехот на фудбалската репрезентација да се пласира на СП во Русија ќе ја чини економијата на Италија неверојатни милијарда евра.

Вентура без срам бара 700 000 евра за да стане од селекторското столче на Италија

Вентура без срам, бара 700.000 евра за да стане од селекторското столче на Италија!

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Италија синоќа доживеа историски дебакл откако не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, прстот беше вперен во селекторот Вентура за кој се очекуваше дека веднаш ќе си поднесе оставка, но тој без срам бара пари за да си замине.

Селекторот на Италија и после срамот не сака да си поднесе оставка

Селекторот на Италија и после срамот не сака да си поднесе оставка

пред 4 месеци - Кајгана - Фудбал

Џан Пјеро Вентура не сака да си поднесе оставка од местото селектор на Италија додека не бидат исполнети одредени услови.

Откриена вистината Италија била елиминирана веќе по првиот меч позната е и причината

Откриена вистината: Италија била елиминирана веќе по првиот меч, позната е и причината!

пред 4 месеци - Бркај работа - Фудбал

По поразот од Шведска на првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство, италијанските медиуми открија дека дошло до конфликт помеѓу постарите играчи и селекторот Вентура.

Италијански медиуми по елиминацијата на азурите  Крај  Срамота

Италијански медиуми по елиминацијата на „азурите“: „Крај“, „Срамота“

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фудбалски земјотрес ги тресе Апенините. Италија не успеа преку Шведска до Светското првенство во Русија во 2018 година. Елиминацијата...

Вентура нема да поднесе оставка

Вентура нема да поднесе оставка

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Џампјеро Вентура, нема поднесено оставка на функцијата, иако националниот тим не успеа да се квалификува за Мундијалот во Русија.

Вие не сте за фудбал земете лопати и работете

Вие не сте за фудбал, земете лопати и работете!

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Селекторот Џанпјетро Вентура вели „Се извинувам на сите Италијанци што не отидовме на СП во Русија 2018, но нема да поднесам...

Човекот што ја посрамоти Италија

Човекот што ја посрамоти Италија

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Италијанскиот фудбал го претрпе најголемиот неуспех во последните 60 години. За таквиот епилог на квалификациите за Светско италијанската јавност ги линчува селекторот Карло Тавекио и првиот човек на сојузот, Карло Тавекио.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација првпат по шест децении нема да настапи на светско првенство, што претставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро А каков да ни е фудбалот кога мумии ни го водат

Канаваро: А каков да ни е фудбалот кога мумии ни го водат

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Паоло Канаваро го обвини ФИГЦ за фијаското на Италија во квалификациите за СП 2018 Италија не се пласира на Светското првенство во Русија откако не успеа во двомечот од баражот да ја елиминира Шведска.

Канаваро без влакна на јазикот Збогум за мумиите кои го контролираат италијанскиот фудбал

Канаваро без влакна на јазикот: Збогум за мумиите кои го контролираат италијанскиот фудбал!

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Поранешниот репрезентативец на Италија не се штедеше на критиките за шокантната елиминација. Една од најпопуларните фудбалски...

Канаваро Фудбалот ни го водат мумии

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Играчот на Сасуло, Паоло Канаваро, по неуспехот на репрезентацијата во баражот за Светското првенство, преку социјалните мрежи порача дека фудбалот во Италија го водат мумии.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација прв пат по шест децении нема да настапи на светско првенство што преставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација прв пат по шест децении нема да настапи на светско првенство што преставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро Италијанскиот фудбал го водат мумии

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Италијанската фудбалска репрезентација прв пат по шест децении нема да настапи на светско првенство што преставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот.

Канаваро Фудбалот ни го водат мумии

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

– Луѓе, денес не го загубивме Светското првенство, туку пред 15 години, кога луѓето кои инвестираат во фудбал почнаа да прибираат во нашата лига секакви промашени играчи кои ги крадат места на домашните фудбалери.

Уште три играчи заминаа со Буфон тројца кандидати за клупата на Италија

Уште три играчи заминаа со Буфон, тројца кандидати за клупата на Италија

пред 4 месеци - Кајгана - Фудбал

Италија се соочува со голем шок, за нив е ова крај на светот. Репрезентацијата на Италија нема да игра на Мундијалот во Русија и барем тоа на Апенинитe значи крај на светот.

Адио Буфон

Адио Буфон

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Легендата на италијанскиот фудбал Џиџи Буфон со солзи во очите ја заврши кариерата. Славиот италијански голман беше на голот...

Буфон не го заслужи ова

Буфон не го заслужи ова

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Нема фудбалски навивач кој не го почитува и кој не жали што интернационалната кариера му завршува на ваков тажен начин. Со солзи кои кажуваа сè.

Покрај Буфон уште неколку големи ѕвезди се збогуваа со дресот на Италија

Покрај Буфон уште неколку големи ѕвезди се збогуваа со дресот на Италија

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Италија синоќа доживеа тежок удар од Шведска, за прв пат по 1958 година нема да играат на Светското фудбалско првенство, за неколку играчи ова беше последен меч за репрезентацијата.

Канаваро Фудбалот ни го водат мумии

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Играчот на Сасуло, Паоло Канаваро, по неуспехот на репрезентацијата во баражот за Светското првенство, преку социјалните мрежи порача дека фудбалот во Италија го водат мумии.

Буфон Не плачам за мене плачам за Италија

Буфон: Не плачам за мене, плачам за Италија

пред 4 месеци - Се за спорт - Фудбал

Фудбалерите на италијанската репрезентација на „Сан Сиро“ не постигнааа гол против Шведска и останаа без Мундијалот, кој наредната година ќе се одржи во Русија.

Егзодус кај аѕурите  По Буфон уште три италијански ѕвезди се повлекоа од репрезентацијата

Егзодус кај „аѕурите“: По Буфон, уште три италијански ѕвезди се повлекоа од репрезентацијата!

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанската фудбалска репрезентација изминатава вечер доживеа вистински колап на домашен терен бидејќи не успеа да го скрши...

Буфон се прости од репрезентацијата во солзи СП 2018 без Италија

Буфон се прости од репрезентацијата во солзи, СП 2018 без Италија

пред 4 месеци - Кајгана - Фудбал

Италија нема да биде помеѓу учесниците на претстојното Светско Првенство откако вчера го изгуби бараж двомечот со Шведска, со конечен резултат од 0:1 по двата натпревари.

Вентура не сака да слушне за оставка Ќе разговараме утре или задутре

Вентура не сака да слушне за оставка: Ќе разговараме утре или задутре...

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Селекторт на Италија, Џампјеро Вентура вели дека не си поднел оставка и истакна дека за неговата иднина во следните денови...

Светско првенство без Италија

Светско првенство без Италија!

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Италијански кошмар... Срам кој ќе се памети. Италија по 60 години не се пласира на Мундијалот Шведска, а не Италија ќе игра на Светското првенство во Русија.

Времеплов
x