20
 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

Повик до Комити кој не се пропушта

Повик до “Комити“ кој не се пропушта

пред 3 месеци - Весник - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Повик до Комити кој не се пропушта

Повик до “Комити“ кој не се пропушта

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Комити ги канат граѓаните Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

Комити ги канат граѓаните: Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Комити ги канат граѓаните Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

Комити ги канат граѓаните: Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

пред 3 месеци - Прес 24 - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Комити ги канат граѓаните Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

Комити ги канат граѓаните: Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

пред 3 месеци - Прес 24 - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

КОМИТСКА ФЕШТА НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

КОМИТСКА „ФЕШТА“ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Ќе беше уште подобро Вардар и Пелистер да се бореа за врвот на табелата. Со тоа, неделното дерби што ќе се игра во вечерен...

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА Погледнете како славеа навивачите на Вардар  Комити по повод 30 годишнината од нивното постоење

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА: Погледнете како славеа навивачите на „Вардар“, „Комити“ по повод 30-годишнината од нивното постоење!

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Спектакуларна прослава приредија вечерва навивачите на градскиот клуб „Вардар“ од Скопје, по повод 30 годишнината од нивното постоење.

Дербито Вардар  Пелистер во знакот на Комити

Дербито Вардар – Пелистер во знакот на „Комити“

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

И официјално дерби натпреварот од 16. коло помеѓу Вардар и Пелистер е закажан за в недела во Националната Арена „Филип Втори“ со почеток во 18 часот, а ќе помине во знакот на навивачите на „црвено-црните“ Комити кои слават 30 години постоење.

Дербито Вардар  Пелистер во знакот на Комити

Дербито Вардар – Пелистер во знакот на „Комити“

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

- Во миговите кога нашиот тим го живее најголемиот успех на меѓународна сцена, нашата навивачка група „Комити“ слави роденден.

Преку 500 факели ќе горат за прославата на Комити

Преку 500 факели ќе горат за прославата на „Комити“!

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Најверните навивачи на Вардар, в недела ќе прослават 30 години од своето формирање Вечното македонско дерби меѓу Вардар и Пелистер ќе се игра в недела, а во главна улога ќе бидат најверните навивачи на најтрофејниот македонски клуб.

Ракометарите на Вардар им го честитаа јубилејот на Комити

Ракометарите на Вардар им го честитаа јубилејот на „Комити“

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

На последниот тренинг пред мечот на неделата со Рајн Некар, ракометарите на Вардар им го честитаа 30-годишниот јубилеј на навивачката група „Комити“.

Вардар Пелистер дефинитивно од 18 часот

Вардар-Пелистер дефинитивно од 18 часот

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

„Комити“ можат да здивнат. Прославата на 30-годишнината од основањето на навивачката група ќе се прослави достојно, на „Филип Втори“ на дуелот меѓу вечните ривали Вардар и Пелистер, и најважно од сè од 18 часот.

ФК Вардар Дербито ќе се игра во 18 часот  Комити во недела ќе слават 30 години постоење

ФК Вардар: Дербито ќе се игра во 18 часот - Комити во недела ќе слават 30 години постоење

пред 3 месеци - Прес 24 - Спорт

Дефинитивно дерби натпреварот од 16. коло помеѓу Вардар и Пелистер ќе се игра во недела на Националната Арена „Филип Втори“ со почеток во 18 часот.

МНОГУ БАБИЦИ А ДЕРБИТО КИЛАВО

МНОГУ БАБИЦИ, А „ДЕРБИТО“ КИЛАВО

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Кој дуел треба да се игра под рефлектори ако не е Вардар - Пелистер тоа!? ФФМ, МВР, клубови... Не ве бива ниту за едноставни работи! Вардар - Пелистер се игра в недела.

Роденден се прави навечер Комити слават 30 години постоење на дербито со Пелистер

Роденден се прави навечер: Комити слават 30 години постоење на дербито со Пелистер

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

По многу натегања и спротивставени информации, сепак, крајната одлука е дербито меѓу Вардар и Пелистер да се игра в недела, во вечерен термин на арената „Филип Втори“, со почеток од 18 часот.

 ПУ ПУ НЕ ВАЖИ  Вардар и Пелистер сепак ќе играат од 18 часот

„ПУ-ПУ НЕ ВАЖИ“: Вардар и Пелистер, сепак ќе играат од 18 часот

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вечното дерби меѓу Вардар и Пелистер, сепак ќе се одигра во ноќен термин. На крајот победија „Комитите“, кои побараа од управата на клубот во чест на јубилејот, 30 години од формирањето, дуелот да се одигра со почеток од 18 часот.

Вардаровите навивачи не попуштија вечното дерби во ноќен термин

Вардаровите навивачи не попуштија, вечното дерби во ноќен термин

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спектакл од трибините за големото дерби. Во недела е предвидено да...

ОФИЦИЈАЛНО ОД МВР Дербито сепак ќе се игра под рефлектори

ОФИЦИЈАЛНО ОД МВР: Дербито сепак ќе се игра под рефлектори

пред 3 месеци - Се за спорт - Фудбал

Големите македонски фудбалски ривали Вардар и Пелистер својот дерби-дуел во рамки на Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) ќе го играат под рефлектори, одлучено е на денешниот состанок меѓу Вардар и Министерството за внатрешни работи (МВР).

Вардар  Пелистер и дефинитивно во дневен термин

Вардар - Пелистер и дефинитивно во дневен термин

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Како што ни потврдија од ФФМ, Дербито на Македонија се игра од 13 часот. Нема ноќен термин и играње под рефлектори за Вардар и Пелистер.

ФФМ потврди Дербито меѓу Вардар и Пелистер сепак од 13 часот

ФФМ потврди: Дербито меѓу Вардар и Пелистер, сепак од 13 часот

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар - Пелистер, дербито на 16 коло ќе се игра во дневен термин. Како што ни потврдија од ФФМ, дербито на Македонија, мечот од 16.

Времеплов
x