20
Прва победа за кошаркарите на Струмица

Прва победа за кошаркарите на Струмица

пред 3 месеци - A1on - Кошарка

Кошаркарите на Струмица ја постигнаа првата победа сезонава во Првата лига откако попладнево во дуел од 7.коло како гости го совладаа Пелистер.

Пелистер по нови бодови во првенството

Пелистер по нови бодови во првенството

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Денеска се играат два натпревари од 10. коло во женскиот ракометен шампионат. За 15 часот закажан е стартот на натпреварот...

Борец го пречекува Пролет

Борец го пречекува Пролет

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Викендов се играат натпреварите од деветтото коло во машкиот ракометен шампионат. Денеска на програмата се мечеви во кои се среќаваат тимови од долниот дел на табелата.

Карпош Соколи му гостува на Шкупи

Карпош Соколи му гостува на Шкупи

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Во кошаркарското првенство на Македонија денеска се играат четири натпревари од седмото коло. Тимот на Карпош Соколи, кој...

Пелистер подобар од Охрид во дербито на Супер лигата

Пелистер подобар од Охрид во дербито на Супер лигата

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

Пелистер ја задржа бодовната предност во однос на конкурентите. Орјоканидзе со 6 и Димитровски со 5 гола беа најефикасни кај Пелистер, а Димитријески со 8 и Адамовиќ со 5 беа најпрецизни кај Охрид.

Пелистер подобар од Охрид во 9  коло од ракометната Суперлига

Пелистер подобар од Охрид во 9. коло од ракометната Суперлига

пред 3 месеци - A1on - Ракомет

Пелистер со 23-12 славеше победа против ракометарите на Охрид во 9. коло од Суперлигата. Со победата Пелистер останува на првото место и ја одржува предноста пред конкурентите.

Пелистер поуспешен во дербито со Охрид

Пелистер поуспешен во дербито со Охрид

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Пелистер ја продолжува победничката серија во домашната Супер лига. Во последниот натпревар од 9.коло, пелистерци го победија Охрид со 23-20 и се зацврстија на лидерската позиција на табелата.

Времеплов
x