20
Лига на шампиони  Металург загуби од Бешикташ

Лига на шампиони: „Металург“ загуби од „Бешикташ“

пред 3 месеци - Весник - Спорт

Металург ја загуби и втората средба против Бешикташ во актуелната сезона во Лигата на шампионите. Во рамките на 8. коло, во Измит, Металург е поразен со резултат 29:32 (15:13).

Лига на шампиони  Металург загуби од Бешикташ

Лига на шампиони: „Металург“ загуби од „Бешикташ“

пред 3 месеци - Република - Ракомет

Металург ја загуби и втората средба против Бешикташ во актуелната сезона во Лигата на шампионите. Во рамките на 8. коло, во Измит, Металург е поразен со резултат 29:32 (15:13).

ЛШ Металург загуби во Турција

ЛШ: Металург загуби во Турција

пред 3 месеци - Сител - Ракомет

Металург ја загуби и втората средба против Бешикташ во актуелната сезона во Лигата на шампионите. Во рамките на 8. коло, во Измит, Металург е поразен со резултат 29:32 (15:13).

Металурзите капитулираа во Истанбул

Металурзите капитулираа во Истанбул

пред 3 месеци - Off.net.mk - Ракомет

По поразите од Чеховски Медведи и Монпеље, македонскиот вицешампион го нанижа и третиот пораз по ред во Лигата на шампионите, а тоа значи крај за надежите во осминафинале.

Металург поразен и на гостувањето кај Бешикташ

Металург поразен и на гостувањето кај Бешикташ

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Металург ја загуби и втората средба против Бешикташ во актуелната сезона во Лигата на шампионите. Во рамките на 8. коло, во Измит, Металург е поразен со резултат 29:32 (15:13).

Ракометна ЛШ Металург разоружан во Истанбул во последните 20 минути

Ракометна ЛШ: Металург разоружан во Истанбул во последните 20 минути

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: bjk.com.tr Металург останува, речиси, неконкурентен за место во наредната фаза во ракометната Лига на шампиони преку групата Д.

Металург со пораз кај Бешикташ ја загуби шансата за прогрес во следната фаза од ЛШ

Металург со пораз кај Бешикташ ја загуби шансата за прогрес во следната фаза од ЛШ

пред 3 месеци - 24 вести - Спорт

Кризата на Металург продолжува и во Лигата на шампионите. Бешикташ им го нанесе третиот пораз по ред, вкупно петти по осум натпревари во елитното натпреварување.

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Бешикташ го совлада Металург 32:29 (13:15), во осмото коло во Д групата, во ракометната Лига на шампионите. Металург со овој пораз, петти во групата, ги загуби и теортските шанси за освојување на втората позиција и пласман во осмина-финалето.

Хендави во стилот на Штербик Металург имаше сили само за добро полувреме против Бешикташ

Хендави во стилот на Штербик, Металург имаше сили само за добро полувреме против Бешикташ

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Металург повторно имаше сили самоз а едно добро полувреме, првото во Истанбул против Бешикташ и со пораз од 29:32 ги загуби...

Петти пораз во низа Металург повторно потклекна против Бешикташ

Петти пораз во низа: Металург повторно потклекна против Бешикташ

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Македонскиот вицепрвак Металург го претрпе петтиот пораз во низа, трет во Лигата на шампионите на гостувањето во Турција кај Бешиташ.

Металург реди порази во ЛШ  Бешикташ пак кобен

Металург реди порази во ЛШ – Бешикташ пак кобен

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Металург го претрпе и третиот пораз во низа во Лигата на шампионите, овојпат на гостински терен против Бешикташ со резултат 32-29.

Металург го топи Бешикташ по половина час игра скопјани водат со 15 13

Металург го топи Бешикташ по половина час игра, скопјани водат со 15:13

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Металург игра одлично прво полувреме и води со 15:13 на гостински терен против Бешикташ Металург игра одлично прво полувреме и води со 15:13 на гостински терен против Бешикташ.

Еве ги составите на Бешикташ и на Металург за денешната средба

Еве ги составите на Бешикташ и на Металург за денешната средба

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Во 16 часот по македонско време во Измит ќе се одигра средбата од 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Бешикташ и на Металург.

Бешикташ нова тешка равенка за Металург

Бешикташ нова тешка „равенка“ за Металург

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

По поразот од Мешков Брест, Металург денеска го чека ново тешко гостување, кај Бешикташ во рамките на Лигата на шампионите.

Металург на гости кај Прибак и Лазаров

Металург на гости кај Прибак и Лазаров

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Металург денеска (14 ч.) му гостуваат на Бешикташ во натпреварот од 8.коло во Д групата од Лигата на шампионите.

Топ 5 одбрани во седмото коло на СЕХА лигата

Топ 5 одбрани во седмото коло на СЕХА-лигата

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

По завршувањето на седмото коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на колото.

Металург поразен на гостувањето кај Мешков Брест

Металург поразен на гостувањето кај Мешков Брест

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

На средбата одиграна попладнево во Белорусија, македонскиот вицепрвак Металург загуби од Мешков Брест со 35-30, полувреме 18-17.

Комплетни резултати од 7 коло на СЕХА лигата Табела

Комплетни резултати од 7. коло на СЕХА-лигата. Табела

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Со средбата Мешков Брест – Металург, комплетирано е седмото коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Цеље ПЛ – Нексе  27:27 (12:12)...

Мешков Брест го порази Металург

Мешков Брест го порази Металург

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Во рамките на 7. коло на СЕХА-лигата, Металург загуби на гостувањето во Брест. Во натпревар со многу падови и подеми на Металург, Мешков Брест славеше со резултат 35:30 (18:17).

СЕХА Металург поразен во Белорусија

СЕХА: Металург поразен во Белорусија

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Ракометарите на Металург забележаа уште еден пораз во СЕХА лигата. Петтиот пораз во седмото коло Металург го запиша во Белорисија кај Мешков Брест 35:30 (18:17).

Мешков му ја продолжи лошата серија на Металург

Мешков му ја продолжи лошата серија на Металург

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Металург одржуваше неизвесност во речиси две третини од натпреварот против Мешков Брест во СЕХА лигата, но на крајот го доживеа и петтиот пораз (35:30) или четврти во серија во регионалното натпреварување.

Мешков Брест ја наполни празната мрежа на Металург

Мешков Брест ја наполни празната мрежа на Металург

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Металург влезе во лоша серија со четири порази по ред, откако загуби од Мешков Брест  со 35-30 на гостувањето во Белорусија, во натпреварот од 7.

Ништо ново кога Металург игра против Мешков нов пораз

Ништо ново кога Металург игра против Мешков, нов пораз

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Белорускиот тим сега има осум победа и едно реми во последнит девет меѓусебни дуели Продолжува лошата серија Металург во дуелите Мешков Брест и го претрпе петиот пораз по ред.

Времеплов
x