20
Лондонското дерби во Премиер лигата за Арсенал

Лондонското дерби во Премиер лигата за Арсенал

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Натпреварот беше решен во првото полувреме, а стрелци на головите за „топџиите“ беа: Шкодран Мустафи во 36.минута и Алексис Санчез во 41.

Почетино се жали на судиите

Почетино се жали на судиите

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Маурисио Почетино остро го нападна судијата Мајк Дин за „очигледните“ грешки на штета на Тотенхем при 2:0 поразот од Арсенал во дербито на северен Лондон.

Лондонското дерби за Арсенал

Лондонското дерби за Арсенал

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Во меч со многу контроверзи и два сомнителни погодоци екипата на Арсенал го совлада со 2-0 Тотенхем во лондонската пресметка.

Лондонското дерби во Премиер лигата за Арсенал

Лондонското дерби во Премиер лигата за Арсенал

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалерите на Арсенал ја постигнаа седмата победа сезонава во Премиер лигата откако во првиот натпревар од 12.коло го совлада градскиот ривал Тотенхем со 2:0.

Лондонското дерби во Премиер лигата за Арсенал

Лондонското дерби во Премиер лигата за Арсенал

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Арсенал ја постигнаа седмата победа сезонава во Премиер лигата откако во првиот натпревар од 12.коло го совлада градскиот ривал Тотенхем со 2:0.

Арсенал првпат од 2014 го победи Тотенхем

Арсенал првпат од 2014 го победи Тотенхем

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Арсенал со 2:0 го совлада својот најлут ривал Тотенхем, за да се вратат насмевките на лицата на навивачите на „топчиите“, по храбрите најави дека Тотенхем сега е најдобриот тим од северен Лондон.

Дали двата гола во лондонското дерби беа нерегуларни

Дали двата гола во лондонското дерби беа нерегуларни!?

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Мустафи и Санчез погодија уште во првото полувреме и тие голови беа доволни за триумф на „топчиите“ од 2:0 Арсенал со 2:0 славеше против Тотенхем во лондонското дерби, со кое стартуваше 12.

Арсенал го надигра Тотенхем  Топчиите владеат во Северен Лондон

Арсенал го надигра Тотенхем, Топчиите владеат во Северен Лондон

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Арсенал го доби локалното дерби со Тотенхем, со головите на Мустафи и Алексис Санчез, „Топчиите“ славеа со 2-0 Првиот натпревар од 12.

Арсенал му зеде мерка на Тотенхем

Арсенал му зеде мерка на Тотенхем

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Арсенал славеше со 2-0 на дербито со омразениот градски ривал Тотенхем, продолжувајќи ја серијата добри игри и резултати кога на домашен терен ги пречекуваат „спарси“.

Битката за северен Лондон им припадна на  топчиите   Арсенал го скрши Тотенхем за 305 секунди

Битката за северен Лондон им припадна на „топчиите“: Арсенал го скрши Тотенхем за 305 секунди

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Арсенал излегоа како победници од големата градска пресметка со Тотенхем со која беше отворено 12. коло во Премиер лигата.

Мустафи со гол од офсајд донесе водство за Арсенал  Санчез го докрајчи Тотенхем

Мустафи со гол од офсајд донесе водство за Арсенал, Санчез го докрајчи Тотенхем

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Тимот на Арсен Венгер пред голема победа на лондонското дерби против својот ривал Тотенхем Арсенал има водство од 2-0 во дерби мечот против Тотенхем на домашен терен во 12 коло од англиската Премиерлига.

Арсенал излезе како победник во дербито на Северен Лондон

Арсенал излезе како победник во дербито на Северен Лондон

пред 3 месеци - Кајгана - Фудбал

Дванаесетото коло од овогодинешната Премиер Лига го отворија Арсенал и Тотенхем, а домаќините стигнаа до победа од 2:0. Арсенал доминираше од почетокот до крајот на натпреварот, а гостите изгледаа немоќно низ текот на целиот натпревар.

Почетино  Арсен Венгер е  специјален  тренер

Почетино: Арсен Венгер е „специјален“ тренер

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Пред лутото дерби на северен Лондон меѓу Тотенхем и Арсенал, аргентинскиот менаџер на Тотенхем, Маурисио Почетино излезе со пофални зборови за „посебниот“ Арсен Венгер.

Времеплов
x