20
Баерн го  прегази  Аугзбург и отвори разлика од шест поени

Баерн го „прегази“ Аугзбург и отвори разлика од шест поени

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Баерн Минхен под Јуп Хајнкес е незапирлива машина во Бундеслигата. Роберт Левандовски и Артуро Видал блеснаа за „Баварците“...

Рутински  три за три  за Баерн за 500  победа на Хајнкес во Бундеслигата

Рутински „три за три“ за Баерн за 500. победа на Хајнкес во Бундеслигата

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Баерн Минхен ја оправда улогата на фаворит и пред своите гледачи на „Алијанц Арена“ дојде до нова победаи три бода во Бундеслигата.

 Лесни три  за Баерн Минхен

’Лесни три’ за Баерн Минхен

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Баерн Минхен продолжи во победнички ритам во Бундес-лигата и се зацврсти на првата позиција на табелата со 29 освоени бода, откако конкурентите при врвот не успеаја да задржат чекор.

Баерн сака да донесе свое дете како поддршка во нападот за Левандовски

Баерн сака да донесе свое дете како поддршка во нападот за Левандовски

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Актуелниот германски гигант, Баерн Минхен по се изгледа ќе биде активен во зимскиот преоден рок со тоа што целта е повеќе од јасна, да се најде напаѓач кој ќе биде добра поддршка и алтернатива за Роберт Левандовски.

Времеплов
x