20
Македонско е македонскo Овации за Талески

Македонско е македонскo: Овации за Талески

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Очекувано, Филип Талески на своето прво гостување во СЦ „Јане Сандански", како играч на Рајн Некар беше поздравен со овации.

Македонско си е македонски Овации за Талески

Македонско си е македонски: Овации за Талески

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Очекувано, Филип Талески на своето прво гостување во СЦ „Јане Сандански“, како играч на Рајн Некар беше поздравен со овации.

ФОТО НА ДЕНОТ Цело семејство Талески навива за Некар Левен во Скопје

ФОТО НА ДЕНОТ: Цело семејство Талески навива за Некар Левен во Скопје

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Салата „Јане Сандански“ е преполна со навивачи на Вардар, но на „црвено-црните“ трибини во очи паѓа групата на фанови во дресови на Некар Левен.

Талески како дома во Јане Сандански

Талески како дома во "Јане Сандански"

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Филип Талески прв пат гостува во Скопје како играч на германскиот Рајн Некар. Македонскиот репрезентативец во минатото како играч на Металург, водеше големи битки во дуелите против Вардар.

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

пред 3 месеци - Курир - Ракомет

Европскиот шампион Вардар на денешниот дуел од 8.коло од Лигата на шампионите на домашен терен против германскиот првак Рајн Некар Ловен ќе настапи без двајца стандардни играчи Лука Циндриќ и Фереира Мораеш.

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

Двајцата поради повреди ќе го прескокнат денешниот натпревар, кој го има епитетот дерби на колото. Ова ќе биде дуел на двете непоразени екипи во групата А Вардар и РНЛ.

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Европскиот шампион Вардар на денешниот дуел од 8.коло од Лигата на шампионите на домашен терен против германскиот првак Рајн Некар Ловен ќе настапи без двајца стандардни играчи Лука Циндриќ и Фереира Мораеш.

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

Вардар без Циндриќ и Мораеш во дербито со Рајн Некар Ловен

пред 3 месеци - A1on - Ракомет

Европскиот шампион Вардар на денешниот дуел од 8.коло од Лигата на шампионите на домашен терен против германскиот првак Рајн Некар Ловен ќе настапи без двајца стандардни играчи Лука Циндриќ и Фереира Мораеш.

Дуел на непоразените  Вардар или Рајн Некар Левен кој ќе гледа од врвот

Дуел на непоразените – Вардар или Рајн Некар Левен кој ќе гледа од врвот?

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Во “мечот на неделата“ во Лигата на шампионите, денеска (17.30 ч.) во СЦ „Јане Сандански“, Вардар го пречекува Рајн Некар Левен.

Вардар без Циндриќ и Мораеш против првакот на Германија

Вардар без Циндриќ и Мораеш против првакот на Германија

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Ракометарите на Вардар денеска од 17 часот и 30 минути во СЦ Јане Сандански против Рајн Некар Левен ќе го одигра мечот од осмото коло во Лигата на шампионите.

Циндриќ тешко се прават напорни но

Циндриќ тешко, се прават напорни, но...

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Лука Циндриќ најверојатно нема да настапи на дуелот против Рајн Некар. Денеска треба да се направат нови прегледи, но според информациите, доколку постои и мал ризик, Раул Гонзалез нема да го „жртвува“ хрватскиот интернационалец.

Карачиќ Рајн Некар има адути но ние ја имаме публиката денеска нема да се извлечат

Карачиќ: Рајн Некар има адути, но ние ја имаме публиката, денеска нема да се извлечат

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар, но и сите поддржувачи на „црвено-црните“ добро го паметат минатогодишениот дуел со Рајн Некар во СЦ „Јане Сандански“.

Да покажеме дека Вардар ја има најдобрата публика во Европа

Да покажеме дека Вардар ја има најдобрата публика во Европа

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Црвено-црните“ вечерва во „Јане Сандански“ го прочекуваат германскиот првак, во дуелот на двата единствени непоразени екипи...

Европскиот првак Вардар првпат сезонава во меч на неделата

Европскиот првак Вардар првпат сезонава во „меч на неделата“

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Можеби звучи чудно, но навистина е куриозитетно, па дури во осмото коло, ЕХФ (Европска ракометна федерација) го најави реши...

Талески Знаеме што не чека во Скопје Вардар ја има најпеколната атмосфера

Талески: Знаеме што не чека во Скопје, Вардар ја има најпеколната атмосфера

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Рајн Некар во Скопје доаѓа по синоќешниот пораз од Мелзунген во Бундес-лигата. „Лавовите“ добро знаат дека во СЦ „Јане Сандански“ ги чека вистински „пекол“, го почитуваат европскиот првак, но најавуваат максимална борба на теренот.

РК Вардар за првпат сезонава го играат мечот на колото во Лигата на шампиони

РК Вардар за првпат сезонава го играат мечот на колото во Лигата на шампиони

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Првпат сезонава натпревар на европскиот првак Вардар е избран за меч на колото во Лигата на шампионите. Во сабота во Скопје гостува Рајн Некар (17,30 ч.

Талески Знаеме што не чека во Скопје Вардар е шампион и има најдобра публика

Талески: Знаеме што не чека во Скопје, Вардар е шампион и има најдобра публика

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Филип Талески со Рајн Некар Левен во сабота ќе му гостува на Вардар во дербито од групата А во Лигата на шампионите. Во последната...

Мелсунген му го зеде скалпот на Рајн Некар

Мелсунген му го зеде скалпот на Рајн Некар

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Ракометарите на Рајн Некар забележаа пораз во 13.коло во Бундеслигата. Актуелниот германски првак на гости кај кај Мелсунген беше поразен со 29:26 (15:13).

Мораес Рајн Некар нема што да бара бодовите остануваат во Скопје

Мораес: Рајн Некар нема што да бара, бодовите остануваат во Скопје

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

И во осмото коло во Лигата на шампионите, сите очи ќе бидат вперени кон европскиот првак, Вардар. Во Скопје се игра дербито на колото, гостува Рајн Некар.

РНЛ шокиран доаѓа во Скопје Мелсунген ги порази лавовите

РНЛ шокиран доаѓа во Скопје, Мелсунген ги порази „лавовите“

пред 3 месеци - Весник - Спорт

Екипата на Рајн Некар Левен доживеа неочекуван пораз пред гостувањето кај Вардар во Скопје во рамки на Лигата на шампионите.

РНЛ шокиран доаѓа во Скопје Мелсунген ги порази лавовите

РНЛ шокиран доаѓа во Скопје, Мелсунген ги порази „лавовите“

пред 3 месеци - Република - Ракомет

Екипата на Рајн Некар Левен доживеа неочекуван пораз пред гостувањето кај Вардар во Скопје во рамки на Лигата на шампионите.

Мелсунген ја прекина победничката серија на Рајн Некар Левен

Мелсунген ја прекина победничката серија на Рајн Некар Левен

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Рајн Некар Левен „падна“  на последната проверка пред саботниот дуел со Вардар во Лигата на шампионите. По фантастичната...

 РИКНАА ЛАВОВИТЕ  Рајн Некар со пораз доаѓа кај Вардар

„РИКНАА ЛАВОВИТЕ“: Рајн Некар со пораз доаѓа кај Вардар

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Пеколното" темпо, сепак се одрази врз играта на Рајн Некар. Противникот на Вардар во осмото коло во Лигата на шампионите...

Вардар го пречекува Рајн Некар Левен

Вардар го пречекува Рајн Некар Левен

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Ракометарите на Вардар в сабота во салата на СЦ Јане Сандански го пречекуваат првакот на Германија, Рајн Некар Левен. "Ќе играме против шампионите на германска лига, очекувам тежок и чуден натпревар.

Европскиот првак Вардар првпат сезонава во меч на неделата

Европскиот првак Вардар првпат сезонава во „меч на неделата“

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

Фактот што Вардар и Рајн-Некар Левен се два од трите тима кои досега немаат пораз, е причина овој дуел да биде најавен како „меч на неделата“.

Европскиот првак Вардар првпат сезонава во меч на неделата

Европскиот првак Вардар првпат сезонава во „меч на неделата“

пред 3 месеци - 24 вести - Спорт

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја избра средбата меѓу Вардар и Рајн-Некар Левен за меч на осмото коло на Лигата на шампионите.

Стоилов Левен е во топ форма и има непријатна тактика но ние

Стоилов: Левен е во топ форма и има непријатна тактика, но ние …

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар в сабота од 17:30 часот го играат мечот на колото во Лигата на шампионите, а противник им е Рајн-Некар Левен на нашиот Филип Талески.

ВАРДАР СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ДЕРБИТО СО РНЛ

ВАРДАР СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ДЕРБИТО СО РНЛ

пред 3 месеци - Телма - Ракомет

Ракометарите на Вардар во сабота го пречекуваат германскиот првак Рајн-Некар Левен во рамки на 8. коло во Лигата на шампиони.

Енди Шмид Вардар е тим од светска класа

Енди Шмид: Вардар е тим од светска класа

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Саботниот дуел со Вардар на „жешкиот терен“ во Скопје ќе биде едно од најтрешките гостувања за Рајн Некар Левен во Лигата на шампионите, посочува капитенот на германскиот шампион, Енди Шмид.

Раул Очекувам тежок и чуден натпревар

Раул: Очекувам тежок и чуден натпревар

пред 3 месеци - Курир - Ракомет

Тренерот Раул Гонзалес очекува многу тежок натпревар в сабота во Лигата на шампионите против германски Рајн Некар. Двете екипи немаат пораз по седум одиграни натпревари во Лигата на шампионите и затоа овој меч е прогласен за дерби од страна на ЕХФ.

Времеплов
x