20
Сити си  газат  во Премиер лигата

Сити си „газат“ во Премиер лигата

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Манчестер сити, Ливерпул и Челси не оставија ништо на случајноста, стигнувајќи до убедливи победи за да ја одржат „пат-позицијата“ на врвот на табелата, каде што Сити останува убедлив лидер.

Челси  Ливерпул и Манчестер сити без проблеми до нови победи

Челси, Ливерпул и Манчестер сити без проблеми до нови победи

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Манчестер сити ја продолжи серијата добри игри и резултати во Премиер-лигата, славејќи со 0-2 на гостувањето против поранешниот првак Лестер.

Времеплов
x