20
Нула во дербито на  Ванда Метрополитано

Нула во дербито на „Ванда Метрополитано“

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Атлетико и Реал одиграа без голови на „Ванда Метрополитано“, во рамките на 12.коло во Ла Лига. Ова е првото „Мадрилењо“ кое се одигра на „Метрополитано“ и прво дерби по 15 години кое заврши без голови кога домаќин е Атлетико.

Атлетико и Реал одиграа за Барса  многу борба на Ванда Метрополитано и ниту еден гол

Атлетико и Реал одиграа за Барса, многу борба на Ванда Метрополитано и ниту еден гол

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Дербито на Мадрид заврши со најнепопуларниот резултат, Атлетико и Реал одиграа 0-0, резултат кој најмногу оди во прилог на лидерот Барселона Градското дерби на Ванда Метрополитано донесе многу борба но малку шанси и ниту еден гол.

Ванда Метрополитано ги маѓепса стрелците на Атлетико и Реал  мадридското дерби заврши без голови

Ванда Метрополитано ги маѓепса стрелците на Атлетико и Реал, мадридското дерби заврши без голови

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Без голови во скромна фудбалска претстава заврши дербито „Мадрилења“ меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид Без голови во скромна фудбалска претстава заврши дербито „Мадрилења" меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.

МАДРИДСКИ  ДРИМ ТИМ    Девет од Реал  само двајца од Атлетико

МАДРИДСКИ „ДРИМ-ТИМ" – Девет од Реал, само двајца од Атлетико!?

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Пред вечерашниот спектакл во главниот град на Шпанија, закажан за 20.45 часот, градските ривали влегуваат со ист бодовен скор, но со осум чекори зад Барселона.

Со БЕТСИТИ сте поблиску до дерби мечевите во Лондон  Рим и Мадрид

Со БЕТСИТИ сте поблиску до дерби мечевите во Лондон, Рим и Мадрид

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Неколку локални дерби средби ќе го одбележат овој викенд во фудбалска Европа Битка за „вечниот град“ РОМА - ЛАЦИО Сабота, 18:00 часот, Стадион: StadioOlimpico Големото градско дерби ќе се одигра во Рим, помеѓу Рома и Лацио.

Симеоне  Реал Мадрид е најдобриот фудбалски тим во светот

Симеоне: Реал Мадрид е најдобриот фудбалски тим во светот

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Атлетико Мадрид утревечер на „Ванда Метрполитано“ ќе го пречека Реал Мадрид во големото градско дерби, а тренерот на „јорганџиите“, Диего Симеоне, со пофални зборови се изрази за ривалот.

Времеплов
x