20
Димитров се врати на време го очекува финале со Гофан

Димитров се врати на време, го очекува финале со Гофан

пред 3 месеци - Top Sport - Спорт

Григор Димитров имаше сè во свои раце и за малку ќе му избегаше. Бугарскиот тениски ас, кој покажа најдобра форма на АТП...

Дебитантско финале во Лондон  Димитров против Гофан за титула на завршниот Мастерс

Дебитантско финале во Лондон - Димитров против Гофан за титула на завршниот Мастерс

пред 3 месеци - Sportmedia - Спорт

Григор Димитров ќе го предизвика Давид Гофан во финален меч на двајца дебитанти во мечот за титулата на завршниот Мастерс...

Димитров ќе се бори за круната во Лондон

Димитров ќе се бори за круната во Лондон

пред 3 месеци - Екипа - Тенис

Григор Димитров утре ќе го игра своето прво големо финале во кариерата, откако бугарскиот ас по голема битка славеше над Џек Сок во вечерашната полуфинална пресметка на АТП-шампионатот.

Димитров со пресврт до место во финалето во Лондон

Димитров со пресврт до место во финалето во Лондон

пред 3 месеци - Дерби - Тенис

Бугарскиот тенисер Григор Димитров успеа да се пласира во финалето на завршниот АТП турнир во Лондон, победувајќи го вечерва Џек Сок со 2:1 во сетови.

Бугарско белгиско финале во Лондон Димитров против Гофан за тронот

Бугарско-белгиско финале во Лондон: Димитров против Гофан за тронот

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: eurosport.com Григор Димитров и Давид Гофан ќе играат во утрешното финале на тенискиот Мастерс во Лондон. Бугаринот...

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Белгискиот тенисер Давид Гофин е првиот финалист на Мастерсот во Лондон откако во првото полуфинале попладнево го совлада Рожер Федерер со 2-1 во сетови за 1 час и 45 минути игра.

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - A1on - Тенис

Белгискиот тенисер Давид Гофин е првиот финалист на Мастерсот во Лондон откако во првото полуфинале попладнево го совлада Рожер Федерер со 2-1 во сетови за 1 час и 45 минути игра.

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - Канал 5 - Тенис

Гофин воедно ја постигна првата победа над Федерер во нивниот седми меѓусебен меч. Првиот сет го доби Федерер со 6:2 во гемови, а во следните два подобар беше Гофин со 6:3 и 6:4 во гемови.

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

Гофин го победи Федерер за финале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - 24 вести - Спорт

Белгискиот тенисер Давид Гофин е првиот финалист на Мастерсот во Лондон откако во првото полуфинале попладнево го совлада Рожер Федерер со 2-1 во сетови за 1 час и 45 минути игра.

Лондон По Надал  Гофан го исфрли и Федерер

Лондон:По Надал , Гофан го исфрли и Федерер

пред 3 месеци - Сител - Тенис

Белгиецот Давид Гофан се пласира во финалеот на завршниот Мастерс во Лондон откако во три сета со 2-6, 6-3и 6-4 го совлада големиот фаворит Роже Федерер.

Супер сензација  Гофан го помина Федерер во Лондон

Супер-сензација – Гофан го помина Федерер во Лондон!

пред 3 месеци - Top Sport - Спорт

Во едно од најголемите изненадувања оваа година во тенискиот свет, Белгиецот Давид Гофан успеа да го елиминира Роџер Федерер...

Сензација Гофан го зеде скалпот на Федерер во Лондон

Сензација: Гофан го зеде скалпот на Федерер во Лондон

пред 3 месеци - Екипа - Тенис

Давид Гофан приреди огромно изненадување во првото полуфинале од АТП шампионатот воо Лондон, земајќи го скалпот на големиот фаворит Роџер Федерер.

Познат е првиот финалист на завршниот турнир Федерер шокиран од Гофан во Лондон

Познат е првиот финалист на завршниот турнир: Федерер шокиран од Гофан во Лондон

пред 3 месеци - Дерби - Тенис

Давид Гофан направи огромно изненадување и го победи Рожер Федерер во полуфиналето на завршниот АТП турнир во Лондон. Швајцарецот...

Димитров фуриозен полуфиналето во Лондон потврдено со трета победа

Димитров фуриозен, полуфиналето во Лондон потврдено со трета победа

пред 3 месеци - Весник - Спорт

Григор Димитров му испорача лекција на Пабло Карењо Буста на завршниот Мастерс во Лондон и со трета победа во својата група, го потврди пласманот во полуфиналето на турнирот.

Димитров фуриозен полуфиналето во Лондон потврдено со трета победа

Димитров фуриозен, полуфиналето во Лондон потврдено со трета победа

пред 3 месеци - Република - Спорт

Григор Димитров му испорача лекција на Пабло Карењо Буста на завршниот Мастерс во Лондон и со трета победа во својата група, го потврди пласманот во полуфиналето на турнирот.

Димитров фуриозен полуфиналето во Лондон потврдено со трета победа

Димитров фуриозен, полуфиналето во Лондон потврдено со трета победа

пред 3 месеци - Дерби - Тенис

Григор Димитров му испорача лекција на Пабло Карењо Буста на завршниот Мастерс во Лондон и со трета победа во својата група, го потврди пласманот во полуфиналето на турнирот.

Гофин последен полуфиналист на Мастерсот во Лондон

Гофин последен полуфиналист на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - Сител - Тенис

Белгиецот, Давид Гофин е четвртиот полуфиналист на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон Гофин  во меч од последното 3.коло...

Гофан подобар од Тим за полуфиналето против Федерер

Гофан подобар од Тим за полуфиналето против Федерер

пред 3 месеци - Канал 5 - Тенис

Гофан во полуфиналето ќе се сретне со Роџер Федерер, победникот од групата „Борис Бекер“. Во второто полуфинале ќе играат Григор Димитров (Бугарија) и Џек Сок (САД).

Гофан обезбеди полуфинален дуел со Федерер

Гофан обезбеди полуфинален дуел со Федерер

пред 3 месеци - Top Sport - Спорт

Давид Гофан се врати од бавниот старт за да го совлада Доминик Тим со 6:4/6:1 и да го комплетира полуфиналниот состав на АТП финалето во Лондон.

Гофан си закажа полуфинале со Федерер

Гофан си закажа полуфинале со Федерер

пред 3 месеци - Екипа - Тенис

Давид Гофан е последниот полуфиналист на АТП шампионатот во Лондон откако белгискиот тенисер во клучниот дуел славеше над Доминик Тием со 2-0 во сетови, освојувајќи го второто место во својата група зад Григор Димитров.

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - Курир - Спорт

Американецот Џек Сок ќе игра во полуфиналето на тенискиот Матсерс во Лондон, откако синоќа во третото коло од групата „Борис Бекер“ го победи Александер Зверев (Германија) со 2-1.

Дебитантите во полуфинале Сок против Димитров за настап во меч за титулата во Лондон

Дебитантите во полуфинале, Сок против Димитров за настап во меч за титулата во Лондон

пред 3 месеци - Sportmedia - Спорт

Џек Сок и Григор Димитров ќе играат во едното полуфинале на завршнито Мастерс турнир во Лондон, а Роџер Федерер се уште ја...

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Американецот Џек Сок ќе игра во полуфиналето на тенискиот Матсерс во Лондон, откако синоќа во третото коло од групата „Борис Бекер“ го победи Александер Зверев (Германија) со 2-1.

Лондон Полуфинале за Сок

Лондон: Полуфинале за Сок

пред 3 месеци - Сител - Тенис

Американецо Џек Сок продолжува со добрите игри и во директен дуел со Александар Зверев обезбеди полуфинале на завршниот Мастерс турнир во Лондон.

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - Канал 5 - Тенис

Сок ги доби првиот и третиот сет со по 6:4, на Зверев му припадна вториот со 6:1. На првиот меч од 3. коло во оваа група Роџер Федерер беше подобар од Марин Чилиќ со 2-1.

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

Сок избори полуфинале на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - Идивиди - Спорт

Американецот Џек Сок ќе игра во полуфиналето на тенискиот Матсерс во Лондон, откако синоќа во третото коло од групата „Борис Бекер“ го победи Александер Зверев (Германија) со 2-1.

Тенис Џек Сок преку Зверев до полуфинале во Лондон

Тенис: Џек Сок преку Зверев до полуфинале во Лондон

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: atpworldtour.com Џек Сок се проби до полуфинале на завршниот Мастерс во Лондон. Американскиот тенисер го доби директниот...

Бајката на Сок не престанува  го среди и Зверев на ред е Димитров

Бајката на Сок не престанува – го среди и Зверев, на ред е Димитров

пред 3 месеци - Екипа - Тенис

Џек Сок го победи Алекс Зверев и се пласираше во полуфиналето од завршниот турнир во Лондон, продолжувајќи ја својата бајка што почна со првата мастерс-титула освоена пред петнаесетина дена во Париз.

Сок игра во животна форма По трофејот во Париз се избори за полуфинале и на завршниот Мастерс во Лондон

Сок игра во животна форма: По трофејот во Париз, се избори за полуфинале и на завршниот Мастерс во Лондон

пред 3 месеци - Дерби - Тенис

Џек Сок и Александер Зверев оваа вечер во директна пресметка одлучуваа за тоа кој ќе биде противник на Григор Димитров во...

Федерер со победа над Чилиќ ја заврши групната фаза на Мастерсот во Лондон

Федерер со победа над Чилиќ ја заврши групната фаза на Мастерсот во Лондон

пред 3 месеци - Канал 5 - Тенис

По голема борба првиот сет му припадна на Хрватот во тај-брејкот со 7-5 на поени. Во вториот исто така се играше рамноправно...

Времеплов
x