20
Еурофарм Работник го реши Гранитас во дебито во Европа

Еурофарм Работник го реши Гранитас во дебито во Европа

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник извојува победа од 28-24 против литванскиот претставник Гранитас Каунас во првиот меч од Челинџ Купот.

Тенок литванскиот гранит   Еурофарм   Гранитас 28 24

Тенок литванскиот гранит - Еурофарм - Гранитас 28:24

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македионскиот претставник во Челенџ купот, Еурофарм забележа победа од 28:24 на првиот меч од 16-финалето во Челенџ купот против литванскиот Гранитас и на 25.

Европско деби со победа на Работник

Европско деби со победа на Работник

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Екипата на Работник имаше успешно европско деби откако во својот премиерен натпревар во Челинџ-купот избраниците на Илија Темелковски славеа над литванскиот претставник Каунас со резултат 28-24.

И битолската публика треба да се покаже на ракометен план

И битолската публика треба да се покаже на ракометен план

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Во салата „Младост“, вечерва од 19 часот ќе гостува литванскиот претставник Гранитас од Каунас Екипата на Еурофарм Работник, вечерва го игра историскиот прв меч на меѓународна сцена.

Еурофарм Работник домаќин на Гранитас

Еурофарм Работник домаќин на Гранитас

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска го играат првиот натпревар од третото коло во Челенџ купот. Македонскиот претставник...

Темелковски и Ојлески едногласни  Со помош на навивачите можеме да го минеме Гранитас

Темелковски и Ојлески едногласни: Со помош на навивачите можеме да го минеме Гранитас

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Составот на Еурофарм Работник своето деби во ЕХФ натпреварувањата ќе го има утре против литванскиот тим Гранитас Каунас....

Темелковски  Да излеземе како победници од двомечот со Каунас

Темелковски: Да излеземе како победници од двомечот со Каунас

пред 3 месеци - Екипа - Ракомет

Еурофарм Работник во своето деби во европските купови, утре (19 ч.) во салата „Младост“ во Битола го пречекува Гранитас Каунас од Литванија, во 3.

Времеплов
x