20
Симеоне  Семејството се сака до смрт  а Гризман е дел од семејството

Симеоне: Семејството се сака до смрт, а Гризман е дел од семејството

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

По мадридското дерби без голови, но со доста возбуди, Барселона сигурно слави, откако успеа да се одвои од Атлетико и Реал на 10 поени.

Нула во дербито на  Ванда Метрополитано

Нула во дербито на „Ванда Метрополитано“

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Атлетико и Реал одиграа без голови на „Ванда Метрополитано“, во рамките на 12.коло во Ла Лига. Ова е првото „Мадрилењо“ кое се одигра на „Метрополитано“ и прво дерби по 15 години кое заврши без голови кога домаќин е Атлетико.

Атлетико и Реал одиграа за Барса  многу борба на Ванда Метрополитано и ниту еден гол

Атлетико и Реал одиграа за Барса, многу борба на Ванда Метрополитано и ниту еден гол

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Дербито на Мадрид заврши со најнепопуларниот резултат, Атлетико и Реал одиграа 0-0, резултат кој најмногу оди во прилог на лидерот Барселона Градското дерби на Ванда Метрополитано донесе многу борба но малку шанси и ниту еден гол.

Ванда Метрополитано ги маѓепса стрелците на Атлетико и Реал  мадридското дерби заврши без голови

Ванда Метрополитано ги маѓепса стрелците на Атлетико и Реал, мадридското дерби заврши без голови

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Без голови во скромна фудбалска претстава заврши дербито „Мадрилења“ меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид Без голови во скромна фудбалска претстава заврши дербито „Мадрилења" меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.

МАДРИДСКИ  ДРИМ ТИМ    Девет од Реал  само двајца од Атлетико

МАДРИДСКИ „ДРИМ-ТИМ" – Девет од Реал, само двајца од Атлетико!?

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Пред вечерашниот спектакл во главниот град на Шпанија, закажан за 20.45 часот, градските ривали влегуваат со ист бодовен скор, но со осум чекори зад Барселона.

Симеоне  Реал Мадрид е најдобриот фудбалски тим во светот

Симеоне: Реал Мадрид е најдобриот фудбалски тим во светот

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Атлетико Мадрид утревечер на „Ванда Метрполитано“ ќе го пречека Реал Мадрид во големото градско дерби, а тренерот на „јорганџиите“, Диего Симеоне, со пофални зборови се изрази за ривалот.

Времеплов
x