20
УЈП и полицијата удрија по битолските и прилепските кафеани

УЈП и полицијата удрија по битолските и прилепските кафеани

пред 3 месеци - Бизнис вести - Економија

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, синоќа почна акција во прилепските и битолските локални кафани и ресторани.

Нова ноќна акција на УЈП и МВР

Нова ноќна акција на УЈП и МВР

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во Прилеп и Битола, посебно во повеќе локали низ градовите. Полицијата започнала со проверки од 22 часот вечерва.

Битолско прилепските локали ноќеска со непоканети гости  МВР со контрола

Битолско-прилепските локали ноќеска со „непоканети гости“- МВР со контрола

пред 3 месеци - Фаланга - Македонија

По Скопје каде се затворија над 10 угостителски објекти, МВР се пушти во акција и во Битола и Прилеп.. Како што јавија дел од медиумите ноќеска во полициска акција биле претресувани кафулиња, ресторани и дискотеки, но и кафеани.

Акција на МВР и УЈП во угостителски објекти во Прилеп и Битола

Акција на МВР и УЈП во угостителски објекти во Прилеп и Битола

пред 3 месеци - Нова ТВ - Македонија

Министерството за внатрешни работи во координација со Управата за јавни приходи ноќеска спроведе контрола на работењето во...

Ноќеска полицијата и УЈП спроведоа нова акција во повеќе угостителски објекти

Ноќеска полицијата и УЈП спроведоа нова акција во повеќе угостителски објекти

пред 3 месеци - Либертас - Македонија

Министерството за внатрешни работи во координација со Управата за јавни приходи ноќеска спроведе  контрола на повеќе угостотелски...

Полицијата ги тресе прилепските и битолските кафеани

Полицијата ги „тресе“ прилепските и битолските кафеани

пред 3 месеци - Кајгана - Македонија

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. Според информациите, МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите.

Полицијата ги тресе прилепските и битолските кафеани

Полицијата „ги тресе“ прилепските и битолските кафеани

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. Според информации нa „Макфакс“, МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите.

Полицијата ги тресе прилепските и битолските кафеани

Полицијата „ги тресе“ прилепските и битолските кафеани

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. Според информации нa „Макфакс“, МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите.

Полицијата ги тресе прилепските и битолските кафеани

Полицијата ги „тресе“ прилепските и битолските кафеани

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. Според информации нa „Макфакс“, МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите.

УЈП и полицијата удрија по битолските и прилепските кафеани

УЈП и полицијата удрија по битолските и прилепските кафеани

пред 3 месеци - Весник - Економија

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални – објави ТВ 24.

По најавата од Тевдовски УЈП и полицијата вечерва удрија по битолските и прилепските кафеани

По најавата од Тевдовски, УЈП и полицијата вечерва удрија по битолските и прилепските кафеани

пред 3 месеци - Курир - Македонија

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални – објави ТВ 24.

УЈП и полицијата удрија по битолските и прилепските кафеани

УЈП и полицијата удрија по битолските и прилепските кафеани

пред 3 месеци - Република - Економија

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални – објави ТВ 24.

РАЦИЈА ВО ЛОКАЛИТЕ НИЗ БИТОЛА УЈП започна рација во битолските локали по барање на Тевдовски

РАЦИЈА ВО ЛОКАЛИТЕ НИЗ БИТОЛА: УЈП започна рација во битолските локали по барање на Тевдовски!

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални – објави ТВ 24.

Видео од полициската акција во прилепските локали

Видео од полициската акција во прилепските локали

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Како што објави тв 24, Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални.

Полицијата ги тресе прилепските и битолските кафеани

Полицијата „ги тресе“ прилепските и битолските кафеани

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Засилено полициско присуство во повеќе кафулиња и барови во Прилеп и Битола. МВР во координација со УЈП, викендов спроведува акција во повеќе локали низ градовите.

24 дознава Нова викенд акција на МВР  се претресуваат прилепски и битолски локали

24 дознава: Нова викенд акција на МВР - се претресуваат прилепски и битолски локали

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални - дознава тв 24.

Времеплов
x