20
Вардар го реши и Рајн Некар и останува најдобар тим во ЛШ

Вардар го „реши“ и Рајн Некар и останува најдобар тим во ЛШ

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Вардар одигра уште една фантастична партија во Лигата на шампионите и го победи Рајн Некар со 30-26 во дербито на колото.

Талески Вардар покажа дека е вистински европски шампион

Талески: Вардар покажа дека е вистински европски шампион

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

Македонскиот репрезентативец во дресот на германскиот ракометен шампион Рајн Некар Ловен Филип Талески ги одигра своите минути во Скопје против Вардар, а на прес-конференцијата тој кажа дека „црвено-црните“ се вистински европски прваци.

Вардар го запиша и Некар на победничката листата

Вардар го запиша и Некар на победничката листата

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Ракометарите на Вардар со сигурна игра во текот на сите 60 минути ја обезбедија седмата победа во групата и го совладаа германскиот првак Рајн Некар Ловен со 30:26.

Вардар го запиша и Некар на победничката листата

Вардар го запиша и Некар на победничката листата

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Ракометарите на Вардар со сигурна игра во текот на сите 60 минути ја обезбедија седмата победа во групата и го совладаа германскиот првак Рајн Некар Ловен со 30:26.

Честитки од противникот Вардар покажа зошто е европски шампион

Честитки од противникот: Вардар покажа зошто е европски шампион

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Вардар одигра перфектен натпревар против германскиот шампион Рајн Некар, забележа убедлива победа 30:26 и се зацврсти на челната позиција во А групата.

Седумте проектили со кои Борозан го потопи Рајн Некар

Седумте „проектили“ со кои Борозан го потопи Рајн-Некар

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Македонскиот и европски првак Вардар на убедлив начин го доби дербито против Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите, а за играч на натпреварот беше избран Вуко Борозан.

Гонзалес Игравме до перфекција

Гонзалес: Игравме до перфекција

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

Ракометарите на Вардар со сигурна игра во текот на сите 60 минути ја обезбедија седмата победа во групата и го совладаа германскиот првак Рајн Некар Ловен со 30:26.

Честитки од противникот Вардар покажа зошто е европски шампион

Честитки од противникот: Вардар покажа зошто е европски шампион

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Вардар одигра перфектен натпревар против германскиот шампион Рајн Некар, забележа убедлива победа 30:26 и се зацврсти на челната позиција во А групата.

И Рајн Некар во мелницата Вардар

И Рајн Некар во „мелницата“ Вардар

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Европскиот првак неприкосновен над германскиот тим, го победи со 30 дадени гола, како подарок за 30 години на „Комитите“ Вардар оствари нова победа во Лигата на шампионите, денеска победувајќи го тимот на Рајн Некар Левен со 30:26.

Раул Гонзалес  Игравме до перфекција

Раул Гонзалес : Игравме до перфекција

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

На прес-конференцијата тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес изјави дека е задоволен од играта и победата на тим од најсилната лига во светот.

ЛШ Сигурна победа на европскиот првак

ЛШ: Сигурна победа на европскиот првак

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Европскиот првак убедливо го совлада Рајн Некар со 30-26 во игра во која доминираше во текот на целиот меч, а се беше јасно во 31м.

Вардар игра магично на колена и Рајн Некар

Вардар игра магично, на колена и Рајн Некар

пред 4 месеци - Off.net.mk - Ракомет

Европскиот шампион остана најдобрата екипа во Лигата на шампионите откако ја забележа и осмата победа во деветтото коло. Совладан Рајн Некар со 30:26 (17-13).

Раул Игравме до перфекција

Раул: Игравме до перфекција

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Вардар со сигурна игра во текот на сите 60 минути ја обезбедија седмата победа во групата и го совладаа германскиот првак Рајн Некар Ловен со 30:26.

Раул Игравме до перфекција

Раул: Игравме до перфекција

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Ракометарите на Вардар со сигурна игра во текот на сите 60 минути ја обезбедија седмата победа во групата и го совладаа германскиот првак Рајн Некар Ловен со 30:26.

Талески Вардар покажа дека е вистински европски шампион

Талески: Вардар покажа дека е вистински европски шампион

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Македонскиот репрезентативец во дресот на германскиот ракометен шампион Рајн Некар Ловен Филип Талески ги одигра своите минути во Скопје против Вардар, а на прес-конференцијата тој кажа дека „црвено-црните“ се вистински европски прваци.

Европскиот првак Вардар надмоќен против германскиот шампион

Европскиот првак Вардар надмоќен против германскиот шампион

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Европскиот и македонски шампион Вардар ја постигна и седмата победа во групата А од Лигата на шампионите откако попладнево во рамките на 8.

Вардар го совлада германскиот шампион

Вардар го совлада германскиот шампион

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

Европскиот и македонски шампион Вардар ја постигна и седмата победа во групата А од Лигата на шампионите откако попладнево во рамките на 8.

Гонзалез Голема победа против голем шампион

Гонзалез: Голема победа против голем шампион

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: rkvardar.mk Едно непишано правило во спортот гласи „полесно е да се освои одошто да се одбрани“. Вардар е актуелен...

Вардар осум кола без пораз во Лигата на Шампионите  Рајн Некар падна во Јане Сандански

Вардар осум кола без пораз во Лигата на Шампионите: Рајн Некар падна во „Јане Сандански“

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Вардар одигра уште една фантастична партија во Лигата на шампионите и го победи Рајн Некар со 30-26 во дербито на колото.

Вардар останува непоразен и по 8 коло  Рајн Некар на колена во Скопје

Вардар останува непоразен и по 8.коло – Рајн-Некар „на колена“ во Скопје!

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Доминацијата на Вардаровото семејство во елитниот ракомет продолжува. По вчерашната победа на ракометарките, денеска во мечот на колото, машката екипа на Вардар го декласира германскиот првак Рајн Некар со 30-26.

Вардар осум кола без пораз во Лигата на Шампионите  Рајн Некар падна во Јане Сандански

Вардар осум кола без пораз во Лигата на Шампионите: Рајн Некар падна во „Јане Сандански“

пред 4 месеци - Република - Ракомет

Вардар одигра уште една фантастична партија во Лигата на шампионите и го победи Рајн Некар со 30-26 во дербито на колото.

Филип Талески искуси како е да си гостин на домашен терен

Филип Талески искуси како е да си гостин на домашен терен

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Филип Талески ја доби довербата од тренерот Јакобсен да биде во стартната постава на Рајн Некар Левен на гостувањето против Вардар во Скопје.

Карачиќ Уживање беше да се гледа како играме

Карачиќ: Уживање беше да се гледа како играме

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Во отсуство на повредениот Лука Циндриќ Игор Карачиќ го презеде товарот на свој грб и одлично одговори на задачата да ја креира играта на Вардар во дуелот против Рајн Некар Левен.

Рајна не минува низ Скопје  Вардар незапирлив против РНЛ

Рајна не минува низ Скопје – Вардар незапирлив против РНЛ

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Во пресметка на двата непоразени тимови во ракометната Лига на шампиони, Вардар пред својата верна публика која го наполни СЦ „Јане Сандански“ стигна до импресивна победа од 30:26 над Рајн-Некар Левен, покажувајќи уште една шампионска партија.

Вардар надмоќен против германскиот шампион Рајн Некар Ловен

Вардар надмоќен против германскиот шампион Рајн Некар Ловен

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Европскиот и македонски шампион Вардар ја постигна и седмата победа во групата А од Лигата на шампионите откако попладнево во рамките на 8.

Гонзалес Кога функционираш добро победата е загарантирана

Гонзалес: Кога функционираш добро, победата е загарантирана

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Вардар одигра тактички мудро, го победи Рајн Некар Левен и се зацврсти на лидерската позиција во групата А. Тренерот на вардарци,...

Раул Гонзалез Задоволен сум го победивме германскиот првак

Раул Гонзалез: Задоволен сум го победивме германскиот првак

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Раул Гонзалез е задоволен од играта против Рајн Некар, а секоја победа против германски тим има посебна вредност Раул Гонзалез е задоволен од играта против Рајн Некар, а секоја победа против германски тим има посебна вредност.

Европскиот првак Вардар надмоќен против германскиот шампион

Европскиот првак Вардар надмоќен против германскиот шампион

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

„Вардарци“ водството го имаа во текот на целиот натпревар и заслужено стигнаа до победата и сега се зацврстија на првото место во групата со 15 бодови.

Јакобсен Не сум задоволен од нашата игра но загубивме од најдобрите

Јакобсен: Не сум задоволен од нашата игра, но загубивме од најдобрите

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Рајн Некар Левен го положи оружјето пред Вардар во „Јане Сандански“ запишувајќи го првиот пораз во ЛШ сезонава. Тренерот на германскиот шампион, Николај Јакобсен ги посочи грешките кај својот тим, но и квалитетот на вардарци.

Рајн Некар признава Пробавме многу варијанти но никако не успеавме да го урнеме Вардар

Рајн Некар признава: Пробавме многу варијанти, но никако не успеавме да го урнеме Вардар

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Рајн Некар проба на секој начин да го сопре Вардар. Но како што велат од таборот на германскиот тим, европскиот првак играше добро во одбраната и силно во нападот, па токму затоа на крајот победата сосема заслужено остана во Скопје.

Времеплов
x