20
Бостон  гази ли гази   експлозија на Кари

Бостон „гази ли гази“, експлозија на Кари

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Бостон продолжува да „тероризира“, стигна до 15. триумф во низа, откако на гостувањето кај Атланта славеше со 110:99. По поразот од Селктиски, Голден стејт се врати на победничките патеки на сметка на Филаделфија 124:116.

НБА  15 победи по ред за Селтикс  Вориорс со пресврт до триумф

НБА: 15 победи по ред за Селтикс, Вориорс со пресврт до триумф

пред 3 месеци - Кајгана - Кошарка

Од вчерашните 7 натпревари, најмногу возбуда донесоа Бостон Селтикс и Голден Стејт Вориорс, кои со пресврти успеаја да дојдат до победа.

Пред Бостон потклекна и шампионот ГС

Пред Бостон потклекна и шампионот ГС

пред 3 месеци - A1on - Кошарка

Во дуелот на двете првопласирани екипите од Источната и Западната конференција во НБА лигата, Бостон Селтикс ноќеска го совлада актуелниот шампион Голдне Стејт со 92:88.

И шампионот Голден Стејт  на колена  пред Бостон

И шампионот Голден Стејт „на колена“ пред Бостон

пред 3 месеци - 24 вести - Спорт

Кошаркарите на Бостон веќе 14. натпревари не знаат за пораз. Последен во низата е шампионот Голден Стејт со 92:88. „Вориорс“...

Бостон ја нанижа 14 победа по ред  Хјустон на полувреме со 90 постигнати поени

Бостон ја нанижа 14 победа по ред, Хјустон на полувреме со 90 постигнати поени

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

Бостон Селтикс си продолжува да си гази. Иако губеа со 17 поени разлика, тие успеаа да ја извојуваат и 14 победа во низа совладувајќи го тимот на Голден Стејт Вориорс со резултат од 92:88.

Пред Бостон потклекна и шампионот Голден Стејт

Пред Бостон потклекна и шампионот Голден Стејт

пред 3 месеци - Канал 5 - Кошарка

Селтикс ја продолжија победничката серија од 14 победи, по двата почетни порази, додека ГС го запишаа четвртиот пораз во 15 натпревар оваа сезона.

И шампионот на колена  Бостон од  17 со пресврт до 14 та победа по ред

И шампионот на колена: Бостон од -17 со пресврт до 14-та победа по ред!

пред 3 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Бостон успеаја да анулираат 17 поени негатива и со огромен пресврт да стигнат до триумф против шампионот Голден стејт со 92-88 во синоќешниот натпревар од НБА лигата.

Времеплов
x