20
Нов малер за Реал  Рамос со скршен нос од мадридското дерби

Нов малер за Реал: Рамос со скршен нос од мадридското дерби!

пред 3 месеци - Фаланга - Спорт

Дуелот меѓу градските ривали Атлетико и Реал заврши без голови, но натпреварот го одбележаа неколкуте груби стартови на двете екипи.

Зидан се огласи за препирките меѓу Роналдо и Рамос и најави што да очекува јавноста

Зидан се огласи за препирките меѓу Роналдо и Рамос и најави што да очекува јавноста

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Во изминативе неколку дена една од топ темите во Шпанија беше разликата во размислувања која ја имаа двата капитени на Реал...

Зидан  Роналдо и Рамос се почитуваат

Зидан: Роналдо и Рамос се почитуваат

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се обиде да ги отфрли сите сомнежи за конфликт во соблекувалната на „кралскиот клуб“ пред градското дерби со Атлетико, велејќи дека Кристијано Роналдо и Серхио Рамос се почитуваат.

Времеплов
x