20
Променливо облачно со повремен дожд

Променливо облачно со повремен дожд

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Денеска времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 месеци - Курир - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 3 месеци - Весник - Живот

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 3 месеци - Република - Живот

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од седум до 13. Во Скопје слично време, облачно со слаби врнежи од дожд.

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури

пред 3 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Викенд временска прогноза какво време не очекува

Викенд временска прогноза: какво време не очекува

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

пред 3 месеци - Пулс 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови.

Утре очекувајте снег Денес облачно со слаби врнежи од дожд

Утре очекувајте снег: Денес облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - Бркај работа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Времето денеска Облачно со слаби врнежи од дожд

Времето денеска: Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Денеска облачно со слаб дожд од понеделник значително заладување

Денеска облачно со слаб дожд, од понеделник значително заладување

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Денеска облачно со слаб дожд од понеделник значително заладување

Денеска облачно со слаб дожд, од понеделник значително заладување

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Денеска облачно со слаб дожд од понеделник значително заладување

Денеска облачно со слаб дожд, од понеделник значително заладување

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Утре очекувајте снег Денес облачно со слаби врнежи од дожд

Утре очекувајте снег: Денес облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - Курир - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Студен бран утрово во Македонија  метеоролозите најавуваат снег на повеќе места

Студен бран утрово во Македонија - метеоролозите најавуваат снег на повеќе места

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Денес променливо облачно и дождливо заладување од понеделник

Денес променливо облачно и дождливо, заладување од понеделник

пред 3 месеци - Денар - Економија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Продолжува да врне дожд и денеска

Продолжува да врне дожд и денеска

пред 3 месеци - Весник - Живот

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Продолжува да врне дожд и денеска

Продолжува да врне дожд и денеска

пред 3 месеци - Република - Живот

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Денеска облачно со слаби локални врнежи од дожд

Денеска облачно со слаби локални врнежи од дожд

пред 3 месеци - Либертас - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11 Целзиусови степени, а дневната од седум до 13 степени.

Дождот не престанува  каде наврна најмногу

Дождот не престанува – каде наврна најмногу?

пред 3 месеци - Весник - Живот

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи.

Дождот не престанува  каде наврна најмногу

Дождот не престанува – каде наврна најмногу?

пред 3 месеци - Република - Живот

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи.

Дождот никако да престане  каде наврна најмногу

Дождот никако да престане - каде наврна најмногу

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи.

Времеплов
x