20
Милан во Неапол беше очаен  како Беневенто

Милан во Неапол беше очаен… како Беневенто

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Избраниците на Винчензо Монтела вчера ја почувствуваа моќта на Наполи на „Сан Паоло“, во поразот од 2-1 остварија негативен рекорд кој досега само беше забележан на првенствен натпревар на новиот калчолигаш Беневенто.

Монтела  Отпимист сум и не знам зошто

Монтела: Отпимист сум и не знам зошто

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Милан изгуби од Наполи, далеку е од местата за Европа, на повидок е уште една лоша сезона. Тренерот Монтела е оптимист, а ни самиот не знае зошто „ Покажавме карактер, и додавањата беа супер.

Монтела е оптимист  но ни самиот не знае зошто

Монтела е оптимист, но ни самиот не знае зошто

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Винченцо Монтела изјави дека е задоволен од перформансите на неговиот Милан, но и лут што загуби од Наполи по добрата игра при поразот од 2:1.

Времеплов
x