20
Џенова до втора победа  Пандев одличен

Џенова до втора победа, Пандев одличен

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Македонскиот интернационалец беше еден од најдобрите на теренот во Кротоне Екипата на Џенова пополека почна да собира бодови откако премалку ја запиша и втората победа во Серија А и втора на гостински терен.

Пандев стартер  Џенова победи

Пандев стартер, Џенова победи

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Фудбалерите на Џенова како гости победија кај Кротоне (0:1), во првиот натпревар од неделната програма во 13.коло, во Серија А.

Пандев одличен во победничкото деби на Балардини на клупата на Џенова

Пандев одличен во победничкото деби на Балардини на клупата на Џенова

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Екипата на Џенова по повеќе од еден месец се радуваше на нова победа во Серија А и тоа над Кротоне (1-0) во дебито на клупата на Давиде Балардини.

Пандев доби шанса од почеток  Џенова конечно победи

Пандев доби шанса од почеток, Џенова конечно победи

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Смената на тренерот Јуриќ се покажа среќна за Горан Пандев и за Џенова, бидејќи под водство на новиот стратег Давиде Балардини...

Пандев одигра еден час во победата на Џенова кај Кротоне

Пандев одигра еден час во победата на Џенова кај Кротоне

пред 4 месеци - Канал 77 - Фудбал

Македонскиот напаѓач Горан Пандев по подолго време се врати во почетниот состав на Џенова, која запиша три бода со минималната победа на гости кај Кротоне (0-1).

Пандев одигра одлични 61 минути  Џенова има предност кај Кротоне

Пандев одигра одлични 61 минути, Џенова има предност кај Кротоне

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Популарниот Гоче имаше неколку одлични додавања, по кои неговите соиграчи се најдоа во гол шанса, но не погодуваа за да го зголемат водството на Џенова Горан Пандев трет пат сезонава беше стратер за тимот на Џенова и одигра одлично.

Времеплов
x