20
Прослава на навивачката група Комити на плоштад

Прослава на навивачката група „Комити“ на плоштад

пред 3 месеци - Република - Скопје

Веќе трет ден трае прославата на навивачката група „Комити“ по повод прославата на 30 години од постоењето. Најверните навивачи...

Комити го слават јубилејот пиротехничко шоу пред мечот со Пелистер

Комити го слават јубилејот, пиротехничко шоу пред мечот со Пелистер

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Стартот на мечот е закажан за 18 часот на Националната  арена и на него, Комити имаат подготвено специјално пиротехничко...

Комити денес слават 30 години

Комити денес слават 30 години

пред 3 месеци - Репортер - Без катеторија

Пред точно 30 години на денешен ден е формирана навивачката група на Вардар „Комити“. Денеска навивачите на црвено-црниот...

 Комити и Вардар љубов која трае 30 години

„Комити“ и Вардар, љубов која трае 30 години

пред 3 месеци - Прес 24 - Спорт

Вардар. Синоним за Македонија, за спортот во нашата држава. Свето име, гордост, познато име насекаде во поранешна Југославија, во последните години и во Европа со успесите на ракометните тимови, и на фудбалскиот.

Фештата на Комити започнува на плоштад

Фештата на „Комити“ започнува на плоштад

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Според планот, во 15 часот ќе биде собирот на плоштадот „Македонија“, а потоа од таму сите навивачи на Вардар ќе се упатат...

Западот денеска ќе гори Комити слават 30 години од своето постоење

Западот денеска ќе гори, Комити слават 30 години од своето постоење

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

На денешниот натпревар против Пелистер, навивачката група на Вардар, „Комити“ ќе прослават 30 години од своето постоење, на западната трибина од арената „Филип Втори“ ќе се случува вистински спектакл.

 Вечното дерби во знакот на јубулејот 30 години Комити

„Вечното дерби“ во знакот на јубулејот „30 години Комити“!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Погледите на денешната пресметка меѓу Вардар и Пелистер во рамките на 16. коло од Првата македонска фудбалска лига без сомнение...

Приказната за Комити и нивното 30 годишно постоење

Приказната за „Комити“ и нивното 30-годишно постоење

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Знамето на „Комити“ за прв пат се појави на западната трибина на скопскиот стадион на 4 јуни 1987 година, на дербито против Црвена Звезда.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

пред 3 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

 Комити ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

„Комити“ ги канат сите поддржувачи на Вардар на прослава по повод 30 години постоење

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската сцена и 70-годишниот јубилеј на ФК Вардар.

Повик до Комити кој не се пропушта

Повик до “Комити“ кој не се пропушта

пред 3 месеци - Весник - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Повик до Комити кој не се пропушта

Повик до “Комити“ кој не се пропушта

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Комити ги канат граѓаните Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

Комити ги канат граѓаните: Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Комити ги канат граѓаните Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

Комити ги канат граѓаните: Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

пред 3 месеци - Прес 24 - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

Комити ги канат граѓаните Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

Комити ги канат граѓаните: Повелете на нашата прослава за 30 годишниот јубилеј

пред 3 месеци - Прес 24 - Спорт

Од денеска навивачката група Комити го слави 30 годишниот јубилеј од формирањето. По тој повод навивачката група организира серија настани и ги канаи граѓаните на заедничка прослава во недела на Филип Втори арена.

КОМИТСКА ФЕШТА НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

КОМИТСКА „ФЕШТА“ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Ќе беше уште подобро Вардар и Пелистер да се бореа за врвот на табелата. Со тоа, неделното дерби што ќе се игра во вечерен...

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА Погледнете како славеа навивачите на Вардар  Комити по повод 30 годишнината од нивното постоење

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА: Погледнете како славеа навивачите на „Вардар“, „Комити“ по повод 30-годишнината од нивното постоење!

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Спектакуларна прослава приредија вечерва навивачите на градскиот клуб „Вардар“ од Скопје, по повод 30 годишнината од нивното постоење.

Дербито Вардар  Пелистер во знакот на Комити

Дербито Вардар – Пелистер во знакот на „Комити“

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

И официјално дерби натпреварот од 16. коло помеѓу Вардар и Пелистер е закажан за в недела во Националната Арена „Филип Втори“ со почеток во 18 часот, а ќе помине во знакот на навивачите на „црвено-црните“ Комити кои слават 30 години постоење.

Дербито Вардар  Пелистер во знакот на Комити

Дербито Вардар – Пелистер во знакот на „Комити“

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

- Во миговите кога нашиот тим го живее најголемиот успех на меѓународна сцена, нашата навивачка група „Комити“ слави роденден.

Преку 500 факели ќе горат за прославата на Комити

Преку 500 факели ќе горат за прославата на „Комити“!

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Најверните навивачи на Вардар, в недела ќе прослават 30 години од своето формирање Вечното македонско дерби меѓу Вардар и Пелистер ќе се игра в недела, а во главна улога ќе бидат најверните навивачи на најтрофејниот македонски клуб.

Ракометарите на Вардар им го честитаа јубилејот на Комити

Ракометарите на Вардар им го честитаа јубилејот на „Комити“

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

На последниот тренинг пред мечот на неделата со Рајн Некар, ракометарите на Вардар им го честитаа 30-годишниот јубилеј на навивачката група „Комити“.

Времеплов
x