20
Работнички остана непоразен во Струмица

Работнички остана непоразен во Струмица

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерите на Работнички останаа непоразени на гостувањето кај Академија Пандев во дуел од 16.коло од Првата лига. Екипата на Работнички успеа да освои бод откако Жуниор во судиското надополнување на вториот дел постигна гол за 1:1.

Работнички остана непоразен во Струмица

Работнички остана непоразен во Струмица

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалерите на Работнички останаа непоразени на гостувањето кај Академија Пандев во дуел од 16.коло од Првата лига. Екипата на Работнички успеа да освои бод откако Жуниор во судиското надополнување на вториот дел постигна гол за 1:1.

ПМФЛ Силекс ја оствари единствената победа на гостите

ПМФЛ: Силекс ја оствари единствената победа на гостите

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Силекс беа единствените кои се радуваа на триумф на гостински терен во четирите мечеви кои досега се одиграа во ПМФЛ.

Работнички до бод во фото финишот убедливи победи на Шкендија и Шкупи

Работнички до бод во фото финишот, убедливи победи на Шкендија и Шкупи

пред 3 месеци - Весник - Спорт

Работнички успеа да освои бод во Струмица во последните секунди од мечот со Академија Пандев, Шкендија и Шкупи зпишаа убедливо победи, а Силекс ги освои бодовите во Прилеп, во рамките на 16.

Работнички до бод во фото финишот убедливи победи на Шкендија и Шкупи

Работнички до бод во фото финишот, убедливи победи на Шкендија и Шкупи

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Работнички успеа да освои бод во Струмица во последните секунди од мечот со Академија Пандев, Шкендија и Шкупи зпишаа убедливо победи, а Силекс ги освои бодовите во Прилеп, во рамките на 16.

 Четворки на Шкендија и Шкупи супер гол на Серџио

„Четворки“ на Шкендија и Шкупи, супер гол на Серџио...

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Лидерот со 4:0 го победи Скопје со хет-трик на Буба Хасани, Шкупи со 4:1 славеше над Ренова. Серџио во 94. минута погоди за 1:1 во Струмица Шкендија продолжува да ги тероризира своите противници во Првата лига.

Работнички до бод во фото финишот убедливи победи на Шкендија и Шкупи

Работнички до бод во фото финишот, убедливи победи на Шкендија и Шкупи

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

Работнички успеа да освои бод во Струмица во последните секунди од мечот со Академија Пандев, Шкендија и Шкупи зпишаа убедливо победи, а Силекс ги освои бодовите во Прилеп, во рамките на 16.

Работнички до бод во фото финишот убедливи победи на Шкендија и Шкупи

Работнички до бод во фото финишот, убедливи победи на Шкендија и Шкупи

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Работнички успеа да освои бод во Струмица во последните секунди од мечот со Академија Пандев, Шкендија и Шкупи зпишаа убедливо победи, а Силекс ги освои бодовите во Прилеп, во рамките на 16.

Академија Пандев во последната минута пропушти победа против Работнички

Академија Пандев во последната минута пропушти победа против Работнички

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Со гол на Жуниор во 94. минута Работнички дојде до бод на гостувањето кај Академија Пандев, натпреварот заврши 1-1, Шкендија со убедливи 4-0 славеше над Скопје, Шкупи лесно ја совлада Ренова, Силекс триумфираше кај Победа.

Шкендија убедлива против Скопје

Шкендија убедлива против Скопје

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Денеска се играат натпреварите од 16. коло во фудбалскиот шампионат на Македонија. Лидерот на табелата Шкендија беше убедлива...

 Мајстор Буба Хасани  три гола и асистенција за 4 0 со Скопје

„Мајстор Буба Хасани“ – три гола и асистенција за 4-0 со Скопје!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Нова победа на Шкендија во шампионатот, сега повеќе од убедлива со 4-0 против Скопје во Тетово, и по којзнае кој пат се во знакот на капитенот Ферхан Хасани.

Каква драма  Мајсторијата на Сержо јуниор во 94 минута

Каква драма – Мајсторијата на Сержо јуниор во 94. минута!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички стигна до бод од гостувањето против Академија Пандев во Струмица благодарение на феноменалниот гол на Бразилецот Сержо јуниор и тоа во 94.

Работнички остана непоразен во Струмица

Работнички остана непоразен во Струмица

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Работнички останаа непоразени на гостувањето кај Академија Пандев во дуел од 16.коло од Првата лига. Екипата на Работнички успеа да освои бод откако Жуниор во судиското надополнување на вториот дел постигна гол за 1:1.

Вардар домаќин на Пелистер во дербито на 16 коло од Првата лига

Вардар домаќин на Пелистер во дербито на 16 коло од Првата лига

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Шампионот Вардар во рамките на 16. коло од Првата фудбалска лига попладнево од 18 часот на Националната Арена „Филип Втори“ го пречекува големиот ривал битолски Пелистер.

Сержо Јуниор донесе бод за Работнички од Струмица во 94 минута  немилосрдна Шкендија

Сержо Јуниор донесе бод за Работнички од Струмица во 94. минута, „немилосрдна“ Шкендија!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија продолжува со победничкиот чекор во домашниот шампионат откако во 16. коло од ПМФЛ славеше убедливо пред своите навивачи со 4-0 против екипата на Скопје.

Работнички со еврогол во 94 минута се спаси од пораз во Струмица

Работнички со еврогол во 94 минута се спаси од пораз во Струмица

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Академија Пандев имаше водство од 1:0, но гостите не се предадоа и со погодок во последните секунди стигнаа до бод Академија Пандев и Работнички одиграа без победник (1:1 ), во најинтересниот меч одигран попладнево во рамките од 16.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Шкендија лесно со Скопје Работнички ИЗРАМНУВА во Струмица

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија лесно со Скопје, Работнички ИЗРАМНУВА во Струмица!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (4-1) Стојкоски 13′, Јашароски 20′, 59′, Адем 71′ – Јусуфи...

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Шкендија лесно со Скопје Работнички потклекна во Струмица

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија лесно со Скопје, Работнички „потклекна“ во Струмица!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (4-1) Стојкоски 13′, Јашароски 20′, 59′, Адем 71′ – Јусуфи...

Хасани сам го реши Скопје Работнички извлече драматично реми во Струмица

Хасани сам го реши Скопје, Работнички извлече драматично реми во Струмица

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Шкендија успешно решија уште еден предизвик во Првата македонска фудбалска лига и пред своите гледачи на крилјата на супер расположениот Ферхан Хасани дојдоа до убедлива победа над Скопје од 4-0.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Хет трик на Хасани во Тетово Балдовалиев за предност на Академија

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Хет-трик на Хасани во Тетово, Балдовалиев за предност на Академија

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (3-1) Стојкоски 13′, Јашароски 20′, 59′ – Јусуфи 30′ Тетово: ШКЕНДИЈА...

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Балдовалиев носи водство за Академија против Работнички

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Балдовалиев носи водство за Академија против Работнички!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (2-1) Стојкоски 13′, Јашароски 20′ – Јусуфи 30′ Тетово: ШКЕНДИЈА...

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Шкендија убедлива Силекс води во Прилеп на полувремето

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија убедлива, Силекс води во Прилеп на полувремето

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (2-1) Стојкоски 13′, Јашароски 20′ – Јусуфи 30′ Тетово: ШКЕНДИЈА...

Шкендија нема проблем против Скопје нема голови на Академија Пандев  Работнички

Шкендија нема проблем против Скопје, нема голови на Академија Пандев - Работнички

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Лидерот води со 2:0 по првите 45 минута на теренот во Тетово Екипата на Шкендија е на пат да освои нови три бода во домашното првенство, откако на полувремето води со 2:0 против Скопје, во меч од 16.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Шкупи убедлив со Ренова Силекс води во Прилеп

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкупи убедлив со Ренова, Силекс води во Прилеп

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (2-0) Стојкоски 13′, Јашароски 20′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СКОПЈЕ...

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО На Шкендија и требаа 10 минути за да поведе со Скопје

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: На Шкендија и требаа 10 минути за да поведе со Скопје

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (1-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – СКОПЈЕ (1-0) Хасани 11′ Струмица: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – РАБОТНИЧКИ (0-0) Прилеп: ПОБЕДА – СИЛЕКС (0-0) Скопје: ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР (18 ч.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО На Младост интересен дуел  романтичарите сериозен предизвик за Академија Пандев

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: На „Младост“ интересен дуел – „романтичарите“ сериозен предизвик за Академија Пандев

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА – 16. КОЛО Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – СКОПЈЕ (0-0) Струмица: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – РАБОТНИЧКИ (0-0) Прилеп: ПОБЕДА – СИЛЕКС (0-0) Скопје: ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР (18 ч.

Нема шега со тетовци Шкендија го наполни Скопје три гола на Хасани

Нема шега со тетовци: Шкендија го наполни Скопје, три гола на Хасани

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: facebook.com/fcshkendija Фудбалерите на Шкендија им фрлија нова ракавица на колегите од Вардар. Тетовските „црвено-црните“ го совладаа Скопје со 4:0 и повторно пренесоа притисок врз шампионот дека нема право на кикс вечерва (18 ч.

Вардар домаќин на Пелистер во дербито на 16 коло од Првата лига

Вардар домаќин на Пелистер во дербито на 16 коло од Првата лига

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Шампионот Вардар во рамките на 16. коло од Првата фудбалска лига попладнево од 18 часот на Националната Арена „Филип Втори“ го пречекува големиот ривал битолски Пелистер.

 Вечното дерби во знакот на јубулејот 30 години Комити

„Вечното дерби“ во знакот на јубулејот „30 години Комити“!

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Погледите на денешната пресметка меѓу Вардар и Пелистер во рамките на 16. коло од Првата македонска фудбалска лига без сомнение...

Вардар домаќин на Пелистер во дербито на 16 коло од Првата лига

Вардар домаќин на Пелистер во дербито на 16 коло од Првата лига

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Ова воедно ќе биде дуел на двата тима, кои во ланските натпреварувања на ФФМ ги освоија пехарите - Вардар (првак), Пелистер (победник на Купот на Македонија).

Времеплов
x