20
Јаневски  Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалерите на Вардар утре ќе отпатуваат за Санкт Петребург каде во четврток ќе играат против руски „Зенит“ во рамки на 5.

Јаневски  Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

„Црвено-црните“ се последни на табелата во групата Л без освоен бод, додека Зенит е прв со 10 бодови и важи за фаворит на овој дуел.

Јаневски  Одиме да се надигруваме и да забележиме поволен резултат

Јаневски: Одиме да се надигруваме и да забележиме поволен резултат

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Фудбалерите на Вардар утре заминуваат за Санкт Петербург каде в четврток против Зенит ќе го одиграат претпоследниот натпревар во фазата по групи во Лига Европа.

Јаневски  Со искусен тим во Русија

Јаневски: Со искусен тим во Русија

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Вардар утре патуваат за Санкт Петерсбург каде в четврток ќе го одиграат дуелот со домашниот Зенит во рамките на Лига Европа.

Вардар ќе тренира на  Петровски  за да се зачува тревата на  Крестовски

Вардар ќе тренира на „Петровски“ за да се зачува тревата на „Крестовски“

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Раководството на Вардар ја прифати молбата на челниците на Зенит, официјалниот тренинг да го одржат во среда навечер на стариот...

Вардарци да внимаваат да не влетаат во офсајд   Зенит има опасни  девушки

Вардарци да внимаваат да не влетаат во офсајд - Зенит има опасни „девушки“

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Зенит и Вардар доаѓаат од викенд кој беше мошне успешен за двете екипи, следни ривали во Л групата во Европа Лигата, а прославени се убави јубилеи и на двете страни.

Белгиец ќе му суди на Вардар во Санкт Петерзбург

Белгиец ќе му суди на Вардар во Санкт Петерзбург

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

УЕФА номинираше за средбата во Русија. Македонскиот првак Вардар овој четврток гостува кај Зенит во рамките на петтото, претпоследно коло од групата „Л“ во Лига Европа.

Времеплов
x