20
Ароганцијата на Фирмино и колапсот на Ливерпул

Ароганцијата на Фирмино и „колапсот“ на Ливерпул

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Роберто Фирмино го постигна третиот гол за Ливерпул против деморализираната Севилја со крајно непочитување, вртејќи ја главата да не го гледа голот.

Ливерпул прокоцка водство од 0 3 збогум ЛШ за Борусија и Монако

Ливерпул прокоцка водство од 0:3, збогум ЛШ за Борусија и Монако

пред 3 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Фудбалерите на Севиља му ја расипаа победата на Ливерпул во 93-та минута со која ќе беа математички први на табела во претпоследното коло од ЛШ.

ЛШ Бешикташ првпат во осминафинале

ЛШ: Бешикташ првпат во осминафинале

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Турскиот првак со ремито против Порто избори пласман во нокаут фазата Бешикташ го слави пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите.

ЛШ Севиља се врати по 0 3

ЛШ: Севиља се врати по 0:3

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Фантастична вече на „Рамон Санчез Писхуан“. Севиља губеше со 0:3 по првиот дел, а во вториот успеа да изедначи на 3:3 Севиља стана кошмар за тимот на Ливерпул.

Севиља до бод по негатива од 3 0 Лајпциг до декасираше Монако

Севиља до бод по негатива од 3:0, Лајпциг до декасираше Монако

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Во дербито на вечерта Севиља и покрај негативата од три погодоци на крајот успеа да освои бод во мечот со Ливерпул, а честа на домаќините вечерва ја спасуваа Манчестер Сити и Наполи.

Наполи ги задржа шансите Севилја со неверојатен кам бек против Ливерпул

Наполи ги задржа шансите, Севилја со неверојатен кам-бек против Ливерпул

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Италијанскиот вице-шампион Наполи остана во игра за пласман во осминафиналето во Лигата на шампионите, откако со одлична игра во второто полувреме го „торпедираше“ украинскиот Шахтјор со 3:0.

ЛШ Од готово  вересија Ливерпул прокоцка победа над Севилја Наполи со лекција по модерен фудбал за Шахтјор

ЛШ: Од готово - вересија, Ливерпул прокоцка победа над Севилја, Наполи со лекција по модерен фудбал за Шахтјор

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Заврши петтото, претпоследно коло во дел од групите во Лигата на шампионите по вечерашните натпревари. Едно добро, едно лошо полувреме...

Тоа го може само Ливерпул Прокоцка водство од 3 0 против Севилја

Тоа го може само Ливерпул: Прокоцка водство од 3:0 против Севилја!

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Гостите од Англија имаа убедлива предност, но на крајот мораа да се задоволат со еден освоен бод Ливерпул е познат како тимот...

Ливерпул прокоцка 0 3 Монако е елиминиран од ЛШ

Ливерпул прокоцка 0-3, Монако е елиминиран од ЛШ

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Ливерпул повторно во свој стил направи „од готово вересија“, откако избраниците на Јирген Клоп не успеаја да ја задржат предноста од 0-3 на гостувањето во Севилја што ја имаа по првото полувреме на „Санчез Пизхуан“.

Реал со 100 победи во групна фаза Роналдо со рекорд по број на голови

Реал со 100 победи во групна фаза, Роналдо со рекорд по број на голови

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

„Кралскиот клуб“ стигна до троцифрен број на триумфи, а Кристијано постави нов најдобар скор кога се гледаат головите дадени...

Севилја со лудо враќање изрежира драма против Ливерпул Реал го истури бесот на АПОЕЛ

Севилја со лудо враќање изрежира драма против Ливерпул, Реал го истури бесот на АПОЕЛ

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Севилја беше во речиси загубена ситуација на полувремето и се чинеше дека оваа вечер ќе доживеа убедлив пораз од Ливерпул, но колку фудбалот е всушност непредвидлива игра најдобар доказ добивме и оваа вечер во лудата пресметка на „Писхуан“.

ЛШ Драма во Севилја водството на Ливерпул се стопи

ЛШ: Драма во Севилја, водството на Ливерпул се стопи

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Како што се очекуваше, вистинска драма се случува на мечот во Шпанија. Ливерпул имаше водство од 0-3 на полувремето против Севилја во директната битка помеѓу овие две екипи за првото место во групата „Е“.

Клоп Престанавме да играме фудбал во второто полувреме

Клоп: Престанавме да играме фудбал во второто полувреме

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Реал го декласира АПОЕЛ во Никозија со 6:0, Наполи го совлада Шахтјор со 3:0 и остана во игра за осминафинале, фаза што ја...

ЛШ полувреме Ливерпул со капитална предност над Севилја Лајпциг го почести Монако со четири гола засега

ЛШ, полувреме: Ливерпул со капитална предност над Севилја, Лајпциг го почести Монако со четири гола засега

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме на вечерашните средби од петтото коло во Лигата на шампионите кои стартуваат во стандардниот термин од 20 часот и 45 минути.

Бешикташ сигурно прв Марибор со сензација во Москва

Бешикташ сигурно прв, Марибор со сензација во Москва

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Одиграни се два натпревари од вечерашната програма во фудбалската Лига на шампиони. Бешикташ не успеа да го совлада Порто, но и покрај нерешешниот резултат, турскиот состав на коло пред крајот го обезбеди првото место во Г групата.

Драма во Москва Марибор извлече реми

Драма во Москва, Марибор извлече реми

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Спартак Москва веруваа дека стигнаа до важни три поени против Марибор, пред словенечкиот шампион да ги изненади и да израмни во судското продолжение.

ЛШ Монако си постигна комичен автогол а потоа Лајпциг му нанесе уште еден удар

ЛШ: Монако си постигна комичен автогол, а потоа Лајпциг му нанесе уште еден удар

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

На францускиот тим едноставно не му оди во Лигата на шампионите. Монако нема победа по четири одиграни меча во групата „Г“, има две ремија и три порази, вечерва се надзира уште еден и тоа од Лајпциг пред своја публика.

ЛШ Фирмино му донесе предност на Ливерпул против Севилја

ЛШ: Фирмино му донесе предност на Ливерпул против Севилја

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Премиерлигашот до водство во Шпанија. Ливерпул поведе на гостувањето кај Севилја со 0-1 уште во втората минута од мечот.

Бешикташ се пласираше во осминафиналето од Лигата на Шампионите

Бешикташ се пласираше во осминафиналето од Лигата на Шампионите

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Со нерешениот резултат 1-1 против тимот на Порто, Бешикташ обезбеди пласман во осминафиналето од Лигата на Шампионите. Тие...

Неверојатен расплет Ливерпул со специјална корнер стратегија двапати ја поздрави Севилја на Писхуан

Неверојатен расплет: Ливерпул со специјална корнер стратегија двапати ја „поздрави“ Севилја на „Писхуан“

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Ливерпул покажа сила во првите 45 минути на вечерашното тешко гостување кај Севилја на „Рамон Санчез Писхуан“, а од трите постигнати гола (0:3), навистина специфично е тоа што првите два едноставно беа пресликани и идентични во изработката.

Бешикташ обезбеди осминафинале во Лигата на шампионите

Бешикташ обезбеди осминафинале во Лигата на шампионите

пред 3 месеци - Канал 5 - Фудбал

Бешикташ има 11 бодови или четири повеќе од второпласираниот Порто. Гостите од Португалија поведоа со голот на Фелипе во 29.

ЛШ Севилја и Ливерпул најавуваат напаѓачки фудбал само победа е во мислите на Наполи за пресметката против Шахтјор

ЛШ: Севилја и Ливерпул најавуваат напаѓачки фудбал, само победа е во мислите на Наполи за пресметката против Шахтјор

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Вечерва ќе се комплетира петтото, претпоследно коло од дел од групите во Лигата на шампионите. Два натпревари од денешните...

Дербито на вечерта се игра во Севиља

Дербито на вечерта се игра во Севиља

пред 3 месеци - Алфа - Спорт

Денеска се играат натпреварите од петтото коло во Е - Х сегментот во фудбалската Лига на шампиони. Дербито во Е конкуренцијата се игра меѓу Севиља и Ливерпул додека во вториот меч Спартак Москва е домаќин на Марибор.

ЛШ Бешикташ го завери првото место со ремито против Порто одбраната на Спартак Москва заспа во финишот против Марибор

ЛШ: Бешикташ го завери првото место со ремито против Порто, одбраната на Спартак Москва заспа во финишот против Марибор

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Завршија двете средби кои стартуваа во терминот од 18 часот во рамките на претпоследното, петто коло од групите во Лигата на шампионите.

Сензација на Марибор во Москва Бешикташ сигурно прв

Сензација на Марибор во Москва, Бешикташ сигурно прв

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Бешикташ и Порто ремизираа 1-1 во првиот меч од петтото коло во Лигата на шампионите, резултат со кој турскиот клуб не само што си го осигура пласманот во следната рунда, туку и првото место во својата група.

Марибор во последна минута се спаси од пораз во Москва

Марибор во последна минута се спаси од пораз во Москва

пред 3 месеци - Се за спорт - Фудбал

Екипата на Марибор успеа да направи големо изненадување и среде Москва да му „скине“ бод на фаворизираниот домаќин Спартак Москва (1-1), со гол во самиот финиш од средбата.

ЛШ Дерби на Писхуан  Бешикташ и Шахтјор на бод од нокаут фазата

ЛШ: Дерби на „Писхуан“, Бешикташ и Шахтјор на бод од нокаут-фазата

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Вечерва и утревечер во Лигата на шампионите ќе се одиграат натпреварите од претпоследното коло во фазата по групи. Вечерва на програмата се дуелите во Е-Х половината во Лигата на шампионите.

ЛШ Реал М и Ливерпул по три бода Бешикташ и Шахтјор по реми

ЛШ: Реал М. и Ливерпул по три бода, Бешикташ и Шахтјор по реми

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: uefa.com Реал Мадрид и Ливерпул по победи, за Бешикташ и Шахтјор ќе доволно и реми за пламсна во осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) на коло до крајот на групната фаза.

Продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите

Продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

По дваесет дневна пауза, продолжуваат натпреварите во елитната фудбалска Лига на шампиони. Денеска на програмата се осум средби, од претпоследното 5.

ЛШ Дортмунд против Тотенхем Наполи мора да го совлада Шахтјор

ЛШ: Дортмунд против Тотенхем, Наполи мора да го совлада Шахтјор

пред 3 месеци - Кајгана - Фудбал

ПСЖ, Баерн Минхен, Манчестер Сити и Тотенхем се единствените четири екипи кои во 5 коло од групната фаза влегуваат како сигурни...

Времеплов
x