20
Основците во Србија кои го изучуваат македонскиот јазик добија книги и литература

Основците во Србија кои го изучуваат македонскиот јазик добија книги и литература

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Книги и литература на македонски јазик за учениците од основните училишта во Република Србија, во кои се изучува предметот...

Средби на Заев во Белград со нерезидентните амбасадори и со Шутановац

Средби на Заев во Белград со нерезидентните амбасадори и со Шутановац

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев кој е во официјална посета на Србија, денеска оствари средба и со нерезидентните...

Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори за Македонија во Белград

Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори за Македонија во Белград

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Премиерот Зоран Заев на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба со нерезидентни амбасадори што ја покриваат Република Македонија од Белград.

Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори за Македонија во Белград

Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори за Македонија во Белград

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Премиерот Зоран Заев на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба со нерезидентни амбасадори што ја покриваат Република Македонија од Белград.

Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори за Македонија во Белград

Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори за Македонија во Белград

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Премиерот Зоран Заев на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба со нерезидентни амбасадори што ја покриваат Република Македонија од Белград.

Средба Заев  Брнабиќ во Белград

Средба Заев – Брнабиќ во Белград

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Средба Заев – Брнабиќ во Белград Традиционално доброто пријателство и соработка меѓу двете земји, како...

Премиерот Заев на средби со српскиот државен врв

Премиерот Заев на средби со српскиот државен врв

пред 3 месеци - МТВ 1 - Македонија

Потврда на пријателските односи и на определбата за унапредување на билатералната соработка искажана на средбата на премиерот Зоран Заев со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Заев Брнабиќ Кризата се реши со заедничко повлекување на разузнавачите

Заев-Брнабиќ: Кризата се реши со заедничко повлекување на разузнавачите

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Проблемите треба да се решаваат со дијалог , отворени прашања ќе има и понатаму – ова  е пораката што ја испратија од Белград македонскиот премиер и неговата  српска колешка.

Напролет заедничка седница на владите на Македонија и Србија

Напролет заедничка седница на владите на Македонија и Србија

пред 3 месеци - Телма - Македонија

На својата прва официјална посета на Белград, премиерот Заев беше пречекан од највисокиот државен врв. По тензиите меѓу двете...

Заев се сретна со Вучиќ Најавени повеќе иницијативи што ќе ја продлабочат соработката

Заев се сретна со Вучиќ: Најавени повеќе иницијативи што ќе ја продлабочат соработката

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Премиерот Зоран Заев во рамките на официјалната посета на владината делегација на Република Србија денеска се сретна и со претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Основците во Србија кои го изучуваат македонскиот јазик добија книги и литература

Основците во Србија кои го изучуваат македонскиот јазик добија книги и литература

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Книги и литература на македонски јазик за учениците од основните училишта во Република Србија, во кои се изучува предметот...

Македонија Србија Соработка преку дијалог

Македонија- Србија: Соработка преку дијалог

пред 3 месеци - МТВ 1 - Македонија

Позитивни пораки и од средбата на премиерите Зоран Заев и Ана Брнабиќ со заедничка порака- помеѓу Македонија и Србија постојат партнерски односи со високо ниво на взаемна доверба, разбирање и добрососедство.

Заев во Србија пречекан од министерот со тајна сметка од Рајските документи

Заев во Србија пречекан од министерот со тајна сметка од „Рајските документи“

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Премиерот Зоран Заев вечерва отиде во посета на Белград, каде што утре се очекува официјално да се сретне со претседателот...

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

пред 3 месеци - Весник - Македонија

На барање на Македонскиот Национален Совет на македонските национални заедници (НСМНЗ) во Република Србија, Владата на Република...

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

На барање на Македонскиот Национален Совет на македонските национални заедници (НСМНЗ) во Република Србија, Владата на Република...

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

пред 3 месеци - Денар - Економија

По барање на Македонскиот национален совет на македонските национални заедници (НСМНЗ) во Република Србија, Владата на Република...

Заев во Србија пречекан од министерот со тајна сметка од Рајските документи

Заев во Србија пречекан од министерот со тајна сметка од „Рајските документи“

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Премиерот Зоран Заев вечерва отиде во посета на Белград, каде што утре се очекува официјално да се сретне со претседателот...

Заев се сретна со Вучиќ Најавени повеќе иницијативи што ќе ја продлабочат соработката

Заев се сретна со Вучиќ: Најавени повеќе иницијативи што ќе ја продлабочат соработката

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Премиерот Зоран Заев во рамките на официјалната посета на владината делегација на Република Србија денеска се сретна и со претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

Владата обезбеди книги на македонски јазик за дел од основните училишта во Србија

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

На барање на Македонскиот Национален Совет на македонските национални заедници (НСМНЗ) во Република Србија, Владата на Република...

Основците во Србија кои го изучуваат македонскиот јазик добија книги и литература

Основците во Србија кои го изучуваат македонскиот јазик добија книги и литература

пред 3 месеци - Канал 5 - Култура

Овие книги и дополнителна литература ќе им бидат од особено значење за наставата по овој предмет, на учениците меѓу кои најбројни...

Заев Вучиќ Пред Македонија и Србија извонредни можности за нови иницијативи

Заев-Вучиќ: Пред Македонија и Србија извонредни можности за нови иницијативи

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Традиционално доброто пријателство и соработка меѓу двете земји, како исклучителен потенцијал за продлабочување на овие релации,...

Премиерот Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори што ја покриваат Република Македонија од Белград

Премиерот Заев оствари средба со нерезидентни амбасадори што ја покриваат Република Македонија од Белград

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Премиерот Заев на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба, работен ручек, со нерезидентни амбасадори што ја покриваат Република Македонија од Белград.

Заев Вучиќ Македонија и Србија имаат заеднички интереси

Заев- Вучиќ: Македонија и Србија имаат заеднички интереси

пред 3 месеци - МТВ 1 - Македонија

Република Македонија и Република Србија имаат многу заеднички интереси како што се евроинтеграциите, најавени се повеќе иницијативи што ќе ја продлабочат соработката и пријателството меѓу двете соседни земји.

Заев се сретна со Вучиќ Најавени повеќе иницијативи што ќе ја продлабочат соработката

Заев се сретна со Вучиќ: Најавени повеќе иницијативи што ќе ја продлабочат соработката

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Премиерот Зоран Заев, во рамките на официјалната посета на владината делегација на Република Србија денеска се сретна и со претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Средба Заев Вучиќ Македонија во Србија има искрен пријател

Средба Заев-Вучиќ: Македонија во Србија има искрен пријател

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Премиерот Зоран Заев кој е во официјална посета на Србија, денеска се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ. Соговорниците...

Книги за учениците што го изучуваат предметот Македонски јазик во Србија ГАЛЕРИЈА

Книги за учениците што го изучуваат предметот „Македонски јазик“ во Србија ГАЛЕРИЈА

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

На барање на Македонскиот национален совет на македонските национални заедници (НСМНЗ) во Република Србија, Владата на Република...

Книги за учениците што го изучуваат предметот Македонски јазик во Србија

Книги за учениците што го изучуваат предметот „Македонски јазик“ во Србија

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

На барање на Македонскиот национален совет на македонските национални заедници (НСМНЗ) во Република Србија, Владата на Република...

Заев Вучиќ Пред Македонија и Србија извонредни можности за нови иницијативи

Заев-Вучиќ: Пред Македонија и Србија извонредни можности за нови иницијативи

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

На средбата присуствуваа и заменик-претседател на Владата и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот за...

Заев објасни како се реши спорот со Србија Ние повлековме наш човек Србија повлече свој

Заев објасни како се реши спорот со Србија: Ние повлековме наш човек, Србија повлече свој

пред 3 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Република Македонија и Република Србија имаат партнерски односи со високо ниво на заемна доверба, разбирање и добрососедство.

Заедничка седница на владите на Македонија и Србија на крајот на февруари или почетокот на март

Заедничка седница на владите на Македонија и Србија на крајот на февруари или почетокот на март

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Се разговарало и за најавите за поддршка на Косово за членство во УНЕСКО и заканите од Србија дека ќе го преиспита својот  став за признавање на   уставното име на Македонија .

Времеплов
x