20
Ракитиќ  Ми се плачеше за Буфон

Ракитиќ: Ми се плачеше за Буфон

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ му оддаде почит на великанот на голот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон пред дуелот од Лигата на шампионите, велејќи дека сакал да плаче заедно со него откако Италија не се квалификуваше на СП во Русија.

Буфон му одговори на Рактиќ за трампата на Светско 2018

Буфон му одговори на Рактиќ за трампата на Светско 2018

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ денеска кажа дека да беше можно, ќе му го отстапел на Џиџи Буфон неговото место на Светското првенство во Русија, а набрзо стигна и одговорот од италијанскиот голман.

Буфон му одговори на Рактиќ за трампата на Светско 2018

Буфон му одговори на Рактиќ за трампата на Светско 2018

пред 3 месеци - Весник - Спорт

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ денеска кажа дека да беше можно, ќе му го отстапел на Џиџи Буфон неговото место на Светското првенство во Русија, а набрзо стигна и одговорот од италијанскиот голман.

Буфон му одговори на Ракитиќ за понудата да му го отстапи местото на Мундијалот во Русија

Буфон му одговори на Ракитиќ за понудата да му го отстапи местото на Мундијалот во Русија

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ денеска кажа дека да беше можно, ќе му го отстапел на Џиџи Буфон неговото место на Светското првенство во Русија, а набрзо стигна и одговорот од италијанскиот голман.

Ракитиќ  Да можам  би му го отстапил местото на СП на Буфон

Ракитиќ: Да можам, би му го отстапил местото на СП на Буфон

пред 3 месеци - Екипа - Фудбал

Барселона утревечер ќе му гостува на италијанскиот првак Јувентус во рамките на Лигата на шампионите, а хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ на вечерашната прес – конференција најави возбудлив меч.

Буфон ја одби Барселона поради Јувентус

Буфон ја одби Барселона поради Јувентус

пред 3 месеци - Курир - Фудбал

Џанлуиџи Буфон неодамна објави дека ќе ја заврши својата кариера на крајот од оваа сезона. Легендарниот Џиџи имал желба да...

Буфон ја одбил Барселона поради Јуветус

Буфон ја одбил Барселона поради Јуветус

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Џанлуиџи Буфон неодамна објави дека ќе ја заврши својата кариера на крајот од оваа сезона. Легендарниот Џиџи имал желба да...

Буфон ја одбил Барселона поради Јувентус

Буфон ја одбил Барселона поради Јувентус

пред 3 месеци - A1on - Фудбал

Џанлуиџи Буфон неодамна објави дека ќе ја заврши својата кариера на крајот од оваа сезона. Легендарниот Џиџи имал желба да...

Легендата на Наполи и Јувентус се нуди  Сакам да бидам селектор на Италија  но

Легендата на Наполи и Јувентус се нуди: Сакам да бидам селектор на Италија, но…

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Италија не успеа да дојде до пласман на Светското првенство во Русија кое се игра наредната година, неуспех кој донесе одредени...

Времеплов
x