20
Ванковска Одговорност од Шекеринска Џафери и Груби за европското знаменце на Законот за јазиците

Ванковска: Одговорност од Шекеринска, Џафери и Груби за европското знаменце на Законот за јазиците

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, пратеникот Артан Груби ја одложи шестата седница закажана за утре, на чиј дневен ред беше второто читање на Законот за употреба на јазиците.

Ванковска Одговорност од Шекеринска Џафери и Груби за европското знаменце на Законот за јазиците

Ванковска: Одговорност од Шекеринска, Џафери и Груби за европското знаменце на Законот за јазиците

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, пратеникот Артан Груби ја одложи шестата седница закажана за утре, на чиј дневен ред беше второто читање на Законот за употреба на јазиците.

Ванковска Одговорност од Шекеринска Џафери и Груби за европското знаменце на Законот за јазиците

Ванковска: Одговорност од Шекеринска, Џафери и Груби за европското знаменце на Законот за јазиците

пред 3 месеци - Република - Македонија

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, пратеникот Артан Груби ја одложи шестата седница закажана за утре, на чиј дневен ред беше второто читање на Законот за употреба на јазиците.

Отстранети шаторите пред Собрание

Отстранети шаторите пред Собрание

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Шаторите што попладнево пред Собрание ги постави здружението „Семакедонски национален совет“ по неколку часа беа отстранети.

Отстранети шаторите пред Собрание

Отстранети шаторите пред Собрание

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Шаторите што попладнево пред Собрание ги постави здружението „Семакедонски национален совет“ по неколку часа беа отстранети.

Отстранети шаторите пред Собрание

Отстранети шаторите пред Собрание

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Шаторите што попладнево пред Собрание ги постави здружението „Семакедонски национален совет“ по неколку часа беа отстранети.

СДСМ бара казните во Законот за употреба на јазиците да се намалат до 2 000 евра

СДСМ бара казните во Законот за употреба на јазиците да се намалат до 2.000 евра

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

– За нас е исклучително важно заеднички да дојдеме до законско решение кое навистина ќе биде во интерес на сите граѓани во оваа држава – истакна Тунтев.

СДСМ бара казните во Законот за употреба на јазиците да се намалат до 2 000 евра

СДСМ бара казните во Законот за употреба на јазиците да се намалат до 2.000 евра

пред 3 месеци - Весник - Македонија

– За нас е исклучително важно заеднички да дојдеме до законско решение кое навистина ќе биде во интерес на сите граѓани во оваа држава – истакна Тунтев.

СДСМ бара казните во Законот за употреба на јазиците да се намалат до 2 000 евра

СДСМ бара казните во Законот за употреба на јазиците да се намалат до 2.000 евра

пред 3 месеци - Република - Македонија

Според нашиот предлог казните од 4.000-5.000 евра се намалуваат на 1.000-2.000 евра, рече Тунтев Пратеничката група на СДСМ...

Отстранети шаторите од пред Собрание

Отстранети шаторите од пред Собрание

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Само неколку часа по поставувањето на шаторите пред Собрание од страна на здружението „Семакедонски национален совет“, тие беа отстранети.

Поради Законот за јазиците поставени па тргнати шатори пред Собрание

Поради Законот за јазиците, поставени па тргнати шатори пред Собрание

пред 3 месеци - Нова ТВ - Македонија

Пред Собранието попладнево беа поставени шатори од членови на здружението „Македонски национален совет“. Тие порачаа дека...

ШАТОРИ ПРЕД СОБРАНИЕТО Откажана амандманскат расправа за законот за јазици демонстранти поставија шатори пред Собранието

ШАТОРИ ПРЕД СОБРАНИЕТО: Откажана амандманскат расправа за законот за јазици, демонстранти поставија шатори пред Собранието!

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Комисијата за европски прашања на која утре требаше да почне амандманската расправа за законот за употреба на јазиците е откажана.

Одложена амандманската расправа за законот за јазиците пред Собранието поставени шатори

Одложена амандманската расправа за законот за јазиците, пред Собранието поставени шатори

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Седницата на собраниската Комисија за европски прашања на која требаше да започне амандманската расправа за Законот за јазиците е одложена.

Груби ја одложи амандманската расправа за предлог законот за јазиците

Груби ја одложи амандманската расправа за предлог-законот за јазиците

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Претседателот на Комисијата за европски прашања, Артан Груби, ја одложи шестата седница закажана за утре на која на дневен ред беше второто читање на предлог-законот за употреба на јазиците.

Груби ја одложи амандманската расправа за предлог законот за јазиците

Груби ја одложи амандманската расправа за предлог-законот за јазиците

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Претседателот на Комисијата за европски прашања, Артан Груби, ја одложи шестата седница закажана за утре на која на дневен ред беше второто читање на предлог-законот за употреба на јазиците.

Груби ја одложи амандманската расправа за предлог законот за јазиците

Груби ја одложи амандманската расправа за предлог-законот за јазиците

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Претседателот на Комисијата за европски прашања, Артан Груби, ја одложи шестата седница закажана за утре на која на дневен ред беше второто читање на предлог-законот за употреба на јазиците.

Комисијата за Законот за јазици одложена

Комисијата за Законот за јазици одложена

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

90 те амандмани поднесени за законот за албански јазик  утре нема да бидат чепнати. Комсијата за европски прашања која требаше...

Откажана комисијата за законот за јазици пред Собрание шатори

Откажана комисијата за законот за јазици, пред Собрание шатори

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Седницата која беше закажана за утре во 15 часот е одложена, информираат од Комисијата за европски прашања. „Претседателот...

90 АМАНДМАНИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ Опозицијата со амандмани ќе ја брани државата од двојазичност СДС БЕСА и Алијанса ќе го дополнуваат

90 АМАНДМАНИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ: Опозицијата со амандмани ќе ја брани државата од двојазичност, СДС, БЕСА и Алијанса ќе го дополнуваат

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 84 амандмани за Предлог-законот за употреба на јазиците. И тие, како и нивните...

Одложено второто читање на Предлог законот за употреба на јазиците

Одложено второто читање на Предлог-законот за употреба на јазиците

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Седницата која беше закажана за утре во 15 часот е одложена, информираат од Комисијата за европски прашања. „Претседателот...

Одложена амандманската расправа за предлог законот за јазиците

Одложена амандманската расправа за предлог-законот за јазиците

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Шестата седница на Комисијата за европски прашања, на која што на дневен ред беше второто читање на предлог-законот за употреба на јазиците е одложена.

Груби за Телевизија 24 Комисијата е откажана да нема дефокусирање од тоа што во моментов е најзначајно

Груби за Телевизија 24: Комисијата е откажана да нема дефокусирање од тоа што во моментов е најзначајно

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

„Проценив дека неделава е многу значајна за други реформски прашања и дадов предност на тоа за да не овозможам дефокусирање...

Откажана комисијата за законот за јазици пред Собрание шатори

Откажана комисијата за законот за јазици, пред Собрание шатори

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Комисијата за европски прашања на која утре требаше да почне амандманската расправа за  законот за употреба на јазиците е откажана.

Одложено второто читање на Законот за јазиците

Одложено второто читање на Законот за јазиците

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

На комисиската седница беше закажано второто читање на Законот з ајазиците . Од кабинетот на претседатлеот на комисијата , Груби информирата дека дополнително ќе биде соопштен термин за одржување на седницата .

Вкупно 90 амандмани се поднесени за предлог Законот за употреба на јазиците

Вкупно 90 амандмани се поднесени за предлог Законот за употреба на јазиците

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Вкупно 90 амандмани се поднесени за предлог Законот за употреба на јазиците Членот 1 од Законот за употреба...

90 амандмани за Законот за јазиците

90 амандмани за Законот за јазиците

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Во предвечерието на амандманската расправа за законот за употреба на јазиците, денеска во законодавниот дом повторно вжештена атмосфера.

ВМРО ДПМНЕ со 84 амандмани за законот за јазиците

ВМРО-ДПМНЕ со 84 амандмани за законот за јазиците

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 84 амандмани за Предлог-законот за употреба на јазиците. И тие, како и нивните...

Тунтев СДСМ преку амандман бара помали казни за некористење албански јазик

Тунтев: СДСМ преку амандман бара помали казни за некористење албански јазик

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ томислав Тунтев од Собранието изјави дека поднеле четири амандмани...

ВМРО ДПМНЕ со 84 амандмани за законот за јазиците

ВМРО-ДПМНЕ со 84 амандмани за законот за јазиците

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 84 амандмани за Предлог-законот за употреба на јазиците. И тие, како и нивните...

Тунтев СДСМ преку амандман бара помали казни за некористење албански јазик

Тунтев: СДСМ преку амандман бара помали казни за некористење албански јазик

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ томислав Тунтев од Собранието изјави дека поднеле четири амандмани...

Времеплов
x