20
Во сабота вечер затворен дел од улицата  Јордан Мијалков

Во сабота вечер затворен дел од улицата „Јордан Мијалков“

пред 3 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Маркетинг агенцијата „Идеа плус“ попладнево соопшти дека во сабота ќе биде затвoрен дел од улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје.

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Десната лента на улицата Јордан Мијалков в сабота од 20 до 3 часот ќе бде затворена за сообраќај, извести Идеа Плус Комуникејшн.

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

пред 3 месеци - Вечер - Скопје

Десната лента на улицата Јордан Мијалков в сабота од 20 до 3 часот ќе бде затворена за сообраќај, извести Идеа Плус Комуникејшн.

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

Сообраќајот на улица Јордан Мијалков в сабота ќе се одвива по една лента

пред 3 месеци - Макфакс - Скопје

Десната лента на улицата Јордан Мијалков в сабота од 20 до 3 часот ќе бде затворена за сообраќај, извести Идеа Плус Комуникејшн.

Улицата Втора македонска бригада ќе биде затворена два дена

Улицата Втора македонска бригада ќе биде затворена два дена

пред 3 месеци - Денар - Економија

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од денеска до сабота за сообраќај ќе биде затворена улицата Втора македонска бригада, на делницата од улицата Лазо Трповски (кај кружната крстосница) до булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Затворена за сообраќај улицата  Втора Македонска бригада    автобусите ќе се пренасочуваат

Затворена за сообраќај улицата „Втора Македонска бригада“ - автобусите ќе се пренасочуваат

пред 3 месеци - Прес 24 - Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во периодот од 23.11.2017 година до 25.11.2017 година, поради реконструкција и...

Затворена за сообраќај улицата Втора македонска бригада

Затворена за сообраќај улицата Втора македонска бригада

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од денеска до сабота за сообраќај ќе биде затворена улицата Втора македонска бригада, на делницата од улицата Лазо Трповски (кај кружната крстосница) до булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Затворена за сообраќај улицата Втора македонска бригада

Затворена за сообраќај улицата Втора македонска бригада

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од денеска до сабота за сообраќај ќе биде затворена улицата Втора македонска бригада, на делницата од улицата Лазо Трповски (кај кружната крстосница) до булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Затворена за сообраќај улицата Втора македонска бригада

Затворена за сообраќај улицата Втора македонска бригада

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од денеска до сабота за сообраќај ќе биде затворена улицата Втора македонска бригада, на делницата од улицата Лазо Трповски (кај кружната крстосница) до булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Затворена за сообраќај улицата  Втора Македонска бригада

Затворена за сообраќај улицата „Втора Македонска бригада“

пред 3 месеци - Курир - Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во периодот од 23.11.2017 година до 25.11.2017 година, поради реконструкција и...

Затворена за сообраќај улицата  Втора Македонска бригада

Затворена за сообраќај улицата „Втора Македонска бригада“

пред 3 месеци - Прес 24 - Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во периодот од 23.11.2017 година до 25.11.2017 година, поради реконструкција и...

Од денеска до сабота затворена улицата Втора македонска бригада

Од денеска до сабота затворена улицата Втора македонска бригада

пред 3 месеци - +Инфо - Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во периодот од денеска до сабота, поради реконструкција и асфалтирање на коловозот,...

 Втора македонска бригада  затворена за сообраќај до 25 ти овој месец

„Втора македонска бригада“ затворена за сообраќај до 25-ти овој месец

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Поради реконструкција и асфалтирање на коловозот, од денеска до 25-ти овој месец за сообраќај ќе биде затворена улицата „Втора...

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Од општина Чаир известуваат дека поради изведување на работи за асфалтирање на ул. „Втора Македонска Бригада“, затворена...

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Од општина Чаир известуваат дека поради изведување на работи за асфалтирање на ул. „Втора Македонска Бригада“, затворена...

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Од општина Чаир известуваат дека поради изведување на работи за асфалтирање на ул. „Втора Македонска Бригада“, затворена...

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

пред 3 месеци - Денар - Економија

Од општина Чаир известуваат дека поради изведување на работи за асфалтирање на ул. „Втора Македонска Бригада“, затворена...

Променет сообраќаен режим поради асфалтирање на  Втора Македонска Бригада

Променет сообраќаен режим поради асфалтирање на „Втора Македонска Бригада”

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Општина Чаир информира дека поради асфалтирање на улицата „Втора Македонска Бригада” затворена за сообраќај ќе биде патната зона од кружниот тек во близина на средното училиште „Зеф Љуш Марку” до раскрсницата на улицата „Кемал Сејфула”.

Состојба на патишта

Состојба на патишта

пред 3 месеци - A1on - Македонија

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес од 08:40 часот на патниот правец Кратово-Пробиштип, на место викано Згури ,сообраќајот е во прекин во двата правци, поради сообраќајна незгода.

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

Изменет сообраќаен режим во општина Чаир

пред 3 месеци - Кајгана - Македонија

Од општина Чаир известуваат дека поради изведување на работи за асфалтирање на ул. „Втора Македонска Бригада“, затворена...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

пред 3 месеци - Канал 77 - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo суви коловози. Од 15 ноември, на сила стапи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба.

Времеплов
x